Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki nyeri a vesztes fél ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki nyeri a vesztes fél ilyen esetben a válásnál?

Figyelt kérdés
A férjem hamarosan beadja a válópert,indok az hogy már nem szeret. 2 kisgyerekkel maradok magamra,persze szülői segítséggel. Érdekelne hogy ha én nem akarok válni,próbálnám újra "csinálgatni" a dolgokat,de a férjem nem engedi,ki jöhet ki vesztesként egy válásban. Egyáltalán,hogy működik ez az egész? Fogalmam sincs...
2011. aug. 25. 09:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést :D:D:D Nyeri szó nélkül akartam :)
2011. aug. 25. 09:11
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a férjed válni szeretne, úgy is elválasztanak, ha te nem akarod ezt.


Ráadásul nem érdemes olyan szekér után futni ami nem vesz fel...

Méltóság!!

2011. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Te vagy a vesztes, mivel ő perel be és ha tetszik, ha nem, elválasztanak.
2011. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem is az a gond hogy elválasztanak,hanem azt mondták nekem az ismerőseim hogy valami indokkal megmagyarázzák,hogy ki a vesztes,és a vesztes fizeti a perköltséget. És azért kérdem,hogy attól mert nem szeret engem,,miért lennék én a perköltség kifizető... Vagy nem értem hogy műkszik :)
2011. aug. 25. 09:26
 5/12 anonim ***** válasza:
A perek költségeit a vesztes fél fizeti. A vesztes, akinek ellenére ítéltek, tehát itt épp te. Ám a válóper költségeit tudtommal felezik.
2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát annak nagyon örülök,hogyha én vagyok a vesztes fél... Gyedből és 2 családiból,aztán nagyon ki fogom tudni fizetni a perköltséget... :S:S:S Ez is ki van találva...
2011. aug. 25. 09:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul az autó meg a bútor részlet is az én nyakamon maradt,azt meg hogy a szüleim fizessenek mindent,nem lehet.
2011. aug. 25. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:

A válóperindítás illetéke 12 000 forint, melyet a felperes fizet meg. A felperes az, aki elindítja a pert.

A válóper során felmerül még egyéb perköltség, például ügyvédi munkadíj, szakértői díj. Ezek viseléséről pernyertességtől függetlenül az összes körülmények mérlegelése alapján a bíróság határoz.


Így például dönthet úgy, hogy mellőzheti a perköltségben való marasztalást, de előfordulhat az is, hogy kötelezi a feleket, hogy a perrel kapcsolatosan felmerült költségeiket maguk viseljék. Az is előfordulhat, hogy csak az egyik felet is marasztalja a teljes perköltség megfizetésére.

2011. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bíróságtól lehet kérni költségmentességi nyomtatványt.És ha csak családid van és gyes-ed tuti meg is ítélik,akkor pedig az állam terhén marad a perköltség.Nekem és a volt férjemnek se került semmibe,se a vallásunk se a közös tulajdon megszüntetési perünk.Én voltam a felperes,és mindkettőnknek ki kellett töltenie a nyomtatványt.
2011. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi GYED- elírtam.
2011. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!