Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás közös megegyezés nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ildegonda kérdése:

Válás közös megegyezés nélkül hogyan működik?

Figyelt kérdés

Kihirdették a válást, 14 napon belül kézbesítik, attól számítva 30 nap a fellebbezés. Ki fellebbezhet(gondolom alperes) és milyen alapon, ha kimondták a válást? Aki érti válaszoljon. Csak válás, vagyonmegosztás külön per, gyerek nincs.

Hozzáértő, vagy hasonló cipőben járó válaszát várom. köszönöm


2011. aug. 25. 22:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nincs aki válaszolna? Hilfe!:((
2011. aug. 29. 19:07
 2/15 anonim válasza:
100%
Jobban jársz, ha megegyeztek, mert inged gatyád rá mehet a perköltségre, évekig húzódhat, úgy hogy macerás.
2011. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Inez.R. ***** válasza:
Szia, itt Inez. Ha a válást kimondták, és ott a tárgyaláson valamelyikőtök nem mondott le a fellebbezési jogáról, úgy a végzés még nem jogerős. Pl extrém esetben az egyik fél nem is akart elválni, de nem hallgatták meg, és nem tudta az indokait kifejteni. A fellebbezés "csak" egy jogorvoslati lehetőség, ha valamelyik fél úgy érzi, hogy méltánytalan az ítélet vele szemben. A törvény kötelezi a bíróságot a fellebbezés lehetőségének megadására.. Ha a fellebbezést úgy adja be bármelyik fél, hogy igazán nincs rá nyomós indoka, akkor a másodfok úgyis elutasítja, és az a végzés már jogerős azonnal. Vagyonmegosztásnál már komplikáltabb, ha nincs megegyezés. Nézi a bíróság, hogy mióta éltek együtt, ki mennyit keresett, mennyivel járult hozzá a közös vagyonhoz, stb, stb.. Pl ha az egyik fél nem dolgozott évekig, mert a másik fél eltartotta, akkor valószínűleg nem felezik meg pontosan a közös vagyont, hanem valamilyen arányosságot keresnek. És ez az, amiben nem szeret dönteni a bíróság, hiszen a háztartásban végzett munka is hozzájárulás a közös élethez. Ilyenkor sokáig húzódik a per, mert a bíróság szereti inkább kivárni, amíg megegyeznek a felek. Ugyanis bármit döntenek, fellebbezés lesz. És egyik bíróság sem szereti, ha lehülyézik, márpedig a fellebbezések így kezdődnek általában: .." A Tisztelt Bíróság tévedett.." Szóval az előttem szólóval egyetértek: Inkább gyorsan váljon el az ember egy kilátástalan kapcsolatból, és kezdje újra máshol, mint hogy nyerjen kb 30.000 forinttal többet, de közben egy ügyvéd és a perköltség levesz a végén 300.000 -et. A bíróság a megegyezési szándékot is vizsgálja a feleknél, és nem előnyös elveszíteni a jóindulatukat.
2011. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Találsz iratmintát a neten.Nem feltétlenül kell ügyvéd hozzá,magad is beadhatod a bíróságra.

Ha van megosztandó vagyonotok,akkor célszerű megegyezni,mert ha a bíróság osztja meg,az nagyon sokba kerül.

A lényeg: le kell írni a személyi adatokat,a házasságkötés helyét,idejét,a házassági anyakönyvi kivonat másolatát,és beleírni,hogy kéred a házasság felbontását,mivel az életközösségetek helyrehozhatatlanul megromlott.

Erre a bíróság majd kitűz egy tárgyalást.

Ha közös megegyezéssel tudtok válni,és rendelkeztek a vagyon megosztásáról,és nincs közös kiskorú gyermek,akkor gyakorlatilag 1 alkalommal kell megjelenni a bíróságon,és elválasztanak.

Nagyon nem javaslom a "sz..osgatyadobálós" válást!!!!!

Egyezzetek meg EMBEREKÉNT,akik valamikor szerették egymást,és ami szépet lehet,meg kell őríznie ebből mindkét félnek.

De ha csatatérnek használjátok a bíróságot,azzal mindkét fél érzelmi sérültként fog kikerülni!

2011. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Közös megegyezés nélkül nagyon macerás.


Egy dolgot ne csinál: Ne hagyd magad kisemmizni. Ne mondj le mindenedről, csak, hogy szabadulhass. Keress ügyvédet.


De leginkább próbáljatok meg kibékülni, és helyrehozni a házasságot.

2011. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves Inez.R!

Köszönöm kimerítő válaszod.Értem.Alperes a kihirdetéskor elhagyta a T.Bíróság épületét, így nem lehetett megkérdezni él-a a fellebbezés jogával.

Vagyonmegosztás külön per lesz...

Nem rólam van szó.Én váltam már cca 8 éve.

Csak ilyet még nem hallottam, hogy létezik válópert fellebbezni!

Még egyszer köszönöm.

Mindig tanul az ember.

2011. aug. 30. 21:38
 7/15 Inez.R. ***** válasza:

Nagyon szívesen, kedves Kérdező.. Az alperessel annyit lehet még tenni, hogy megkeresi a felperes, és ha sikerül vele értelmesen, higgadtan beszélni, akkor meg lehet kérni szépen, hogy írásban mondjon le a fellebbezési jogáról, és akkor a bíróság a végzést jogerőre emeli, és úgy küldi ki. A tárgyalás után még általában minimum 4 munkanap, mire elkészül az írásbeli ítélet. Addig el lehet faxolni nekik a dátummal, ügyszámmal, névvel ellátott nyilatkozatot, és elfogadják.

Ha az alperes egyáltalán nem akar együttműködni, vagy nagyon zaklatott még, akkor inkább érdemes kivárni ezt a hónapot, míg jogerőre emelkedik az ítélet.. Van aki nehezen nyugszik meg a válás után, és időre van szüksége. Lehet, hogy ha most nem háborgatja senki, akkor később együttműködőbb lesz. Sok sikert..

2011. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Inez.R. ***** válasza:

Ha esetleg segítség Nektek, a Polgári Peres Eljárásokra vonatkozó törvény 233 §- a vonatkozik a fellebbezésre, el tudjátok olvasni a neten is:

[link]

2011. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Inez R.!

Még egyszer köszönöm.Utána érdeklődtem a dolgoknak.

1 és 1/2 éve folyik a -sima- válás. Volt már tanú idézés, 3 hó gondolkodás, 6 hó szünetelés, rosszullét miatt elnapolás...lett egy I. fokú ítélet.Menet közben alperes tört, zúzott, karmolt, harapott...nem sorolom.

Alperessel kommunikálni nem célszerű.

Szerinted még mi jöhet?

2011. aug. 31. 19:45
 10/15 Inez.R. ***** válasza:
Ha hisztérikus a másik fél, akkor nagyon nehéz.. Valószínűleg vesztesnek érzi magát, és ilyenkor a megegyezésre már csak azért sem hajlik, hogy megnehezítse a másik dolgát. Mindenesetre javasolnám, hogy írassatok az alperessel egy listát, hogy mit szeretne, mi az, amit a vagyonmegosztásnál majd meg akar tartani, és írjatok egy ilyen listát Ti is. Nyilván lesz néhány dolog, amit mind a két fél magának akar, ezekkel lehet kezdeni a megegyezést. Pl mindkét fél akarja a hűtőt is, meg a tévét is. Valamit valamiért.. Ha a listának egy részét meg tudja szerezni, és pl megkapja a tévé mellé a porszívót is, akkor kicsit jobb kedve lesz, mert úgy érzi, nyert is valamit. Muszáj apróságokban engedni, mert ameddig teljesen vesztesnek érzi magát, addig a megalázottság és a bosszú érzése erősebb, mint a békességre törekvés.. De az biztos, hogy idő kell, mire értelmesen tud gondolkodni a feldühödött fél. Ezért vár a bíróság mindig, esetleg éveket is. Kezdjetek el szerintem az alperessel levelezni, talán úgy könnyebben kommunikál, mint "face to arcba".. Írja meg, mit szeretne. A válóperes ügyvédek általában százalékos tarifával dolgoznak, a többszörösét húzzák le az ügyfélről, mint amit az ember egy kisebb ingóság ajándékozásával elveszít.. Sok türelmet, és sok sikert kívánok.
2011. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!