Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás, új életkezdés utáni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, új életkezdés utáni bírósági döntés vagy megegyezés gyermekkel kapcsolatban. Kinél hogy?

Figyelt kérdés
Azt szeretném csak tudni, hogy az apukák milyen sűrűn, hogy látják a gyerekeiket a válás, külön költözés után. Kinek, hogy ítélték oda a gyerekeket, ha a bíróság döntött vagy a gyámhivatal illetve ha nem bíróság döntött, milyen megállapodás született láthatás ügyben.
2011. febr. 28. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én még nem váltam de szerintem ha az exeddel még nem szedtétek le egymás fejét, tehát még képesek vagytok kulturáltan kommunikálni akkor azt mondom legyen ahogy a gyerek szeretné mert ő itt a lényeg.Egyezetek meg közösen ha tudtok és vonjátok be a gyereket is hogy ne érezze magát kirekesztettnek. Fontos hogy érezze: ő nagyon is számít mindkettőtöknek.
2011. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A bíróság általában 2 hetente egy hétvégét ítél meg, kisgyereknél az anya jelenlétében.

Akiben minimális emberség és realitásérzék van, az viszont felfogja, hogy ez nagyon kevés és engedi sokkal sűrűbben találkozni a gyereket az apjával.

2011. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
Mi csináltunk egy papírt, mert kellett, de teljesen szabad láthatást biztosítottunk. A gyakorlaton van úgyis a lényeg, nem a papír, feltéve ha mindketten normálisak vagytok legalább ebben.
2011. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg a rendszerességen múlik.

Nálunk heti 2x2,5 óra és egy havi 7 órás plusz láthatás van. A kicsi 16 hónapos. Apuka elviszi, mert nem nagyon lehetett elviselni őt, illetve nem a kicsivel foglalkozott láthatások alatt. 3 éves korától minden második hétvége, szünetek fele. Nálunk az apa nem kért többet...

2011. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk váláskor az egyik gyerek 3, a másik 2 éves volt.

Apuka a nagyobbik gyereket vitte, nekem maradt a kicsi, azért mert a kicsi még kicsi, pelenkás, meg egyebek.

Tartásdíjat nem kértünk egymástól, láthatás meg amikor ráérünk. Mivel külföldön éltem, többször előfordult, hogy a lányomat magammal vittem egy hónapra, de mióta Mo.-on élek azóta is van, hogy a nyári szünetét nálunk tölt.

A férjem sajnos nincs olyan helyzetben, hogy látogassa a fiát, úgyhogy ők csak akkor találkoznak, ha leutazunk hozzájuk (250 km), de az évi 2-3 alkalommal bőven meg van elégedve.

2011. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az öcsém van válófélben. Amikor én váltam, nem volt probléma vagy vita ezen, pedig lehetett volna. Rajtam múlt, de a gyereket néztem. Náluk viszont nincs is bíróság meg ilyenek (az öcsém nem nagyon akar felfordulást). Az öcsém fizet mindent,de a gyereket (10 éves), csak kéthetente szombat és vasárnap viheti el. Millió beszélgetés semmit sem ért. Én nem nagyon beszélek már a volt sógornőmmel, mert nem tudom elfogadni ezt a hozzáállást. Átéltem, tudom, milyen. De a gyerekemet nem tenném ki ilyennek meg a cirkuszoknak. Ellentétben vele. Ezért gondoltam, hogy felteszem ezt a kérdést, hogy vajon más hogy gondolja.
2011. márc. 1. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik gyerek 10 éves volt, a másik pedig 1 éves, amikor elváltunk. Akkor viszi el a volt férjem őket, amikor akarja, csak szóljon előre. Hétközben gyakran eljön, és itt tölt néhány órát a gyerekekkel, hétvégén pedig ott is alszanak nála. (A nagy heti rendszerességgel, a kicsi valamivel ritkábban.)Pedig nem volt egyszerű a különválás, de a gyerekek érdekeit mindketten a magunk "érdekei" elé toltuk.
2011. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na ez az! Én is így gondolom. Akkor miért nem írnak azok,akik nem adják oda a gyerekeket meg cirkuszolnak? Kíváncsi lennék az ő hozzászólásukra is. Vagy a tesóm fogta így ki?
2011. márc. 1. 22:05
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, nem tudom mi történt köztük. Nálunk én igen jámbor ember vagyok, és mégis nagyon csúnyán elfajultak a dolgok. Mivel nem voltam hajlandó mindenről lemondani (főként a kicsi miatt) nem sikeredett túl szépre a válásunk. Teszem hozzá, én a 6 hónapos babát elengedtem volna vele pl. sétálni, ha az első néhány alkalommal, mikor jött a kicsiért és csinálta a cirkuszt, nem felejtette volna ott a lányát...persze mindenkinek azt mondta, hogy én nem engedtem el...

Azóta közel egy év telt el, és most ott tartunk, hogy bemesélte mindenkinek, hogy én vagyok a szemét ember. Holott ő mondta azt, hogy neki elég a gyerek kéthetente, de tovább megyek, mikor megütött a kicsivel a kezemben, akkor másnap iratott az ügyvédjével egy levelet, hogy a biztonsága és a félelemérzetének csökkentése érdekében engedjem meg, hogy hozzon magával valakit...mintha az előző exeimnek kitéptem volna a végtagjait és a hátába állítottam...:-)

Szóval, azt akarom mondani, hogy a panaszkodó embernek sem kell elhinni mindent, még ha tesó is...bocs, de nekem ez a tapasztalatom.

2011. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is csúnya szakításunk volt.

Az én oldalam: viharos, verekedős különválásunk után hónapokig nem jelentkezett, majd kitalálta, hogy ő most elviszi pár órára a két éves gyereket. A fiunk nagyon anyás, nem szokta meg, hogy külön van tőlem, bébiszitterre sem bíztam soha, az apjától is elszokott, ráadásul amikor utoljára látta, épp az anyut ütötte, így hát teli torokból üvöltött, mikor átadtam. Vártam pár percet, hogy csituljon, de nvégül inkább kértem, hogy most ne vigye el, előbb szervezzünk pár közös programot hármasban, hogy lássa a gyermek, hogy minden rendben van, és újra bizalommal forduljon felé. Ebből az lett, hogy azóta kéthavonta ha jelentkezik, és nem próbálta többé elvinni.

Az ő oldala: ellene nevelem a gyereket, és nem engedem hogy elvigye.

Nyilván 10 évesen már más. De valahol érthető a minden második hétvége. Hiszen egy dolgozó nő mikor szervezzen közös programokat az iskolás gyermekével, ha nem hétévégente? Lehet mondani, hogy hétközben végig vele van reggel és este, de kirándulni, gyerekprogramokra menni, vagy huzamosabb tartalmas időt eltölteni ő is csak hétvégén tud a gyerekével, így tök normális, hogy csak a hétvégék felét adja oda a másik szülőnek, nem? Én sem hagynám, hogy az apja minden hétvégén elvigye a gyermekem, mert a hétköznapok mókuskerekébe nem sok tartalmas időtöltés fér, szerintem szükség van a hétvégi kiruccanásokra. De azt mondjuk hagynám, hogy olykor az apa menjen a suliba a gyerekért, és egy-két óra közös csavargás után hozza haza, de persze elég korán ahhoz, hogy legyen idő még leckét írni. Csakhogy általában az apák munkaideje ezt nem engedi meg. Így marad a minden második hétvége. Szívás, dehát az egész válás egy nagy szívás mindenkinek. Nektek hogy sikerült megoldani úgy, hogy mindegyik félnek jó legyen? Őszintén kíváncsi vagyok.

2011. márc. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!