Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » NEM BÍROM TOVÁBB! Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NEM BÍROM TOVÁBB! Miért nem válnak el? Mit tehetnék, hogy végre megtegyék?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista, minden pénzét elissza! Már lassan 2 HETE nem is megy dolgozni, csak iszik, cigizik és alszik. :S Naponta legalább 2x, de van, hogy 3x is elmegy a kocsmába, ráadásul kocsival, részegen vezet!!! Nem csak magában tesz kárt, de másokat is veszélyeztet! Utálom, nem is szoktam hozzászólni, tönkretette az egész életemet!! Anyának 2 munkahelye is van, szinte egész nap dolgozik, van egy növérem is, ö idegileg sokkal gyengébb, mint én. Anya el akar válni, de nem lenne hová menni. Az ö szülei meghaltak, a testvérével nem beszél, az unokatestvérei nagyon szegények. Apám szülei élnek, de az meg elég furcsa lenne, ha hozzájuk költöznénk... Ök is már többször beszéltrk apámmal, de nem volt hatásos. Nem tudom, mit tehetnék, hogy elváljanak anyáék. Ha jól tudom, a ház fele részben anyáé, fele részben apáé. Ilyenkor mi lesz? És kihez kerülünk mi, gyerekek? Kaját az mind anya vesz, és újabban a számlákat is ö fizeti. Apának csak az adóssági van. A gond a házzal van. Van olyan, hogy miénk az egész ház, apának meg ki kell költöznie? Nagyon utálom már az apámat!! Arra is gondoltam, hogyha bíróságra megyünk, felveszem a telefonommal, ahogyan apám káromkodik, ordibál, ahogy beszél velünk, meg azt lekamerázom, ahogyan részegen vezet. Ezzel elérnénk, hogy mienk legyen a ház, és anyával maradhassunk? Vagy mit csináljak? Bocsi, ha értelmetlen dolgokat írtam, nagyon zaklatott vagyok. :'( 15/L
2011. aug. 28. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
ezzel sajnos még nem kapnátok meg apád tulajdonát, csak büntetést kapna, amit ki kellene fizetnie. Ha felerészben édesanyádé felerészben apádé a ház, akkor vagy kiegyeznek, hogy a kocsit viheti + fizettek neki pár százezret/milliót. Vagy eladjátok a házat és kisebbe költöztök.
2011. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, maradhattok a házban, de apukádat ki kell fizessétek, tehát a ház értékének a felét el fogja vinni. Viszont, ha tényleg mindent anyukád fizet és ő tartja el apukádat is, akkor ennyi erővel már hitelt is felvehet a ház értékének a felére és akkor meg azt fizeti majd apád eltartása helyett és nyugtotok lesz. Azt viszont hozzátenném, hogy apád valószínűleg nem akar majd válni és így elég hosszúra nyúlik majd a procedúra. Addig viszont apád is ott fog veletek élni és még jobban el fog mérgesedni a helyzet.
2011. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Először is nyugodj meg, nagyon sajnálom, de ne engedd, hogy tönkre tegyen idegileg! Na mármost.. először is anyukádnak kell eldönteni, hogy egyáltalán el akar-e válni, aztán lehet gondolkozni a részleteken.

Az nem téma szerintem, hogy édesanyátokhoz kerültök. Mivel apád nem dolgozik, alkoholista, teljesen alkalmatlan a nevelésetekre. Esetleg csinálhatsz felvételek de szerintem mérvadó. Egyébként apukás agresszív is? Megütötte már valamelyikötöket? Semmi tapasztalatom nincs alkoholistával, nem volt a közelemben egy sem mikor felnőttem, de nem lehet esetleg még beszélni vele. Kész helyzet elég állítani, hogy vagy abbahagyja, amiben segítetek, talpra áll, elmegy dolgozni, vagy ennek vége, és elveszt titeket. Lehet már 100x megtettétek, akkor nem aktuális, az is lehet, hogy semmi rételme, mint mondtam nem ismerem a helyzetedet.

Ha hivatalosan fele-fele a ház, akkor nem maradhattok. 2 eset van: 1, megveszitek tőle a másik részét: ez szerintem eléggé esélytelen, mivel nem hiszem, hogy önként eladná. Esetleg a szüleivel lehetne beszélni, hogy odaköltözik, vissza hozzájuk, és akkor talán. De gondolom nincs ennyi készpénzetek. 2, eladjátok a házat, a pénzt elfelezik a szüleitek, és lakásba költöztök. Milyen értékű a ház? El lehetne jó áron adni?

Mivel ez a helyzet rettenetes (ezt látásból tapasztaltam), ezért minél gyorsabban változtatni kéne! A nővéred hány éves? Nem tud már dolgozni, segíteni anyukádnak anyagilag? Sok erőt kívánok a kitartáshoz!

2011. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A növérem 20 éves lesz, ö diákmunkázik, arra gyüjt, hogy elköltözzön külföldre. Félek, mi lesz, ha elköltözik mert ö a legnagyobb támaszom. Apa nem szokott verni minket, de szerintem engem megütne, ha nem lennének itt anyáék mert engem piszkál a legtöbbet. :'( Igazából, amikor dolgozik az apám, akkor viszonylag jó az életünk, viszont amikor nem megy dolgozni, akkor borzalmas. :S És olyan van, hogy valaki önként lemond a házrészéröl? Arról is volt szó, hogy lehet, hogy átiratjuk az én és a növérem nevére a házunkat, egy másik probléma miatt, ez nem ide tartozik. Ilyenkor mi lenne?
2011. aug. 28. 14:32
 5/7 anonim válasza:

ma 13:30 vagyok.

Csak az apád részét, vagy anyukád részét is átírnátok a nevetekre? A apádét már csak az esetleges adósságai miatt is érdemes lenne. Szerintem okosabb lenne, ha a fele anyukád nevén maradna, a másik fele pedig a nővéred nevén. Mivel te még kiskorú vagy, nem tudom, hogy ki kezelhetné a részedet. Lehet akkor abban apád is bele szólhatna, mint gyámod. De ebben nem vagyok biztos, kérdezz meg egy szakmabelit. És csak te gondolkozol ezeken a lépéseken, vagy anyukád is?

2011. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudod miért nincs nekem pénzem? Mert ha lenne, jó sok, akkor elköltöztetnélek titeket anyukáddal és a nővéreddel együtt jó messzire az apádtól, és nyugalomban élnétek! Sok a fájdalom ebben a világban, kinek ez, kinek az, "kinek a pénkné" :) De egy a lényeg a viccet félretéve! Megoldás mi nem adhatunk, de úgy hiszem, az élet megadja neked a lehetőséget, és normális szebb jövőre! Ennyire nem lehet kegyetlen a sors! Kitartás!

2011. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
és helyet "egy"
2011. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!