Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után büntethető -e az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után büntethető -e az az apa aki nem látogatja a gyerekeit? Illetve nem tartja be a kötelező láthatást.

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 00:24
1 2 3
 11/29 Inez.R. ***** válasza:
100%
Ismerek olyan házaspárt, ahol éppen az anyuka volt az, aki mindent elkövetett, hogy az apa ne menjen látogatni.. Ha nagyon durva volt a válóper, előfordulhat hogy az apa tényleg nem akarja látni az exnejét egy darabig, akár vannak gyerekek, akár nincsenek. Annak idején én úgy oldottam meg, hogy válás után kéthetente felhívtam a gyerekem apját, és elmeséltem, mi történt a gyerekkel, és kéthetente meghívtam, hogy látogasson meg, ha arra jár. Egy év sem telt el, és teljesen normálissá rendeződött a viszony. Megérte türelmesnek lenni, és félre tenni a büszkeséget, a gyerek érdekében.
2011. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó... De akkor ne a gyerekeken álljon ezzel bosszút... Itt nem nekünk anyukánk rossz,hanem a gyereknek,főleg ha még tudja is hogy apának mikor kell jönnie,aztán szegény csak várja és nem jön. Én is a válás kezdetén vagyok,de azt garantálom,ha nem egyszer is átveri a gyerekeket,bárhogy is büntetnek majd én nem fogom hagyni hogy lássa őket. Nem fogja őket terrorizálni lelkileg,hogy egyszer jövök egyszer nem.
2011. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
07:29 a 06:41-esnek
2011. szept. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Még azt sem mindig tudják büntetni, ha nem fizeti a gyerektartást, azt meg pláne nem, ha nem látogatja.
2011. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelezhető rá, pedig szerintem (hacsak nem veszélyezteti a gyereket) kellene, mert az egyedülmaradt anyukának is kellene szabadidő, kikapcsolódás. Nem beszélve a hosszú nyári szünetről, mit csinál az, akinél nincs nagyszülő?! Kár hogy nincs büntetés, legalább a bébiszittert kifizettethetnék vele, amennyit az vigyázna a gyerekekre helyette...
2011. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van valamelyik előttem hozzászólónak, hogy sok esetben nem azért nem látogatja a gyermekét mert nem szereti, hanem mert túlságosan fájdalmas és küzdelmes dolog.


Szegény férjem ugyanígy járt sajnos.

Volt felesége mindent megtesz, hogy elidegenítse tőle a saját fiát, sokszor a láthatási időben sem engedte be a lakásba, ha ott volt akkor is ocsmány módon beszélt vele a gyerek előtt, arról meg álmodni sem merhet, hogy netán néha telefonon felhívja a fiát.

Mivel néha hétvégén is dolgozik, többször kérte már az anyát, hagy menjen a rákövetkező héten, de erre is csak gúnyos röhögés volt a válasz, hogy kár jönnie, mert úgysem lesz beengedve...

Volt már gyámügynél is ez ügyben a férjem, de nagyon lassú folyamat és bizony a sok harcba, szomorúságba már elfáradt.

Sokszor mondja, hogy van is fia, meg nincs is :((

2011. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is megértem, aki nem látogatja.

Volt egy családja, aztán egyszer csak hopp, kéthetente hétvégén láthatja a gyereket. Az anyuka új pasija többet lehet a gyerekkel, mint a saját vér szerinti apja. És ez a gyerek érdeke? Meg ez az igazságos döntés?

Számomra ez undorító.

2011. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
27%
sajnos nem, pedig igenis járna büntetés egy olyan jellemtelen embernek aki sz@rik a gyerekére. Arra nem gondol, hogy a gyerekre mentálisan ez, hogy hat és mekkor hátránnyal indul az életbe, hogy az apja nem kiváncsi rá. Sokkal nagyobb bűn, mint lopni pl. a boltban. Na nehogy már egy felnőttet sajnáljak, hogy neki nehéz lelkileg ez a helyzet. És a gyereknek? Neki nem nehéz azzal a tudattal felnőni, hogy az apját nem is érdekli? Az ilyen az csak önző és buta.
2011. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nem büntethető, de eltilthatnak a gyerektől / a gyámhiv. /. Mi is ebben a cipőben járunk. A férjem gyermekének anyja mindent megtesz, hogy keresztbe tegyen nekünk. Illetve képtelen saját önös érdekei elé helyezni a gyermekének az érdekeit.
2011. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben én is a férjem előző házassága révén vagyok illetékes, egy most 8 és 11 éves gyereke van.

Hozzátenném, mi nem Magyarországon élünk, valamint azt, hogy a férjem a legjobb apa, akit valaha láttam.

De a volt felesége lassan eléri, hogy eltávolodjon a gyerekeitől, mert a helyzet már csak problémát és sok-sok fejfájást okoz neki...


Amíg a gyerekek csak 60 km-re laktak, addig 2 hetente hétvégén volt láthatás. A váláskor a férjem ott hagyta a nőnek az autót, hogy a láthatásokkor az utazást fele-fele arányban osszák meg. Majd a nő beintett, hogy ha látni akarja a gyerekeket, akkor hozza-vigye őket... Így a férjem 3 éven keresztül ezt meg is tette.


Aztán elköltöztek 370 km-re. A férjem megakadályozhatta volna, hiszen ahhoz, hogy 50 km-nél messzebbre költözzenek a gyerekek, kellene a beleegyezése. De mi értelme lett volna háborúba kezdeni? A nő, mikor szólt erről, addigra már aláírta a lakásbérleti szerződést és a munkahelyi szerződését az új helyen...

Ilyen távolságból viszont vállalhatatlan a 2 hetente való láthatás, a férjem az 5 hetet vállalta be, plusz 4x évente az iskolai szünetekben 5-5 nap. Illetve, hogy az ex félútig szállítja a gyerekeket. Mivel már előre aláírta a szerződéseket, nem volt más választása a nőnek, belement...

Azóta is hallgatjuk, hogy a férjem milyen szar apa, mert csak 5 hetente akarja látni a gyerekeit...

Értem én, hogy a nő több szabad hétvégét akar magának, de nézhetné a gyerekeit is... 2 hetente hétvégén közel 2*400 km-t autózni nem egy szórakoztató dolog a gyerekek számára sem... Pláne nem betegen, lázasan, mert volt, hogy a gyerekeket így érkeztek hozzánk...


Emellett a pénzről is megy a vita.

Fizetés nagysága szerint 10 osztály van a gyerektartásban, a férjem 7-es szerint, vagyis az átlagtól többet fizet (kb. 900 eurót havonta a 2 gyerekre). A nő kijelentette, hogy ha ő is hozzáteszi a maga ugyanekkora részét, az még mindig csak 1800 euró, nehogy azt higgyük, hogy az elég 2 gyerekre havonta...

Ja, hogy egy nagy 2 szintes kertes házat bérelnek? (nekünk elég egy 2 szobás lakás is, mert nem futja többre...)

És most vett a nő új autót, az ülésekbe beépített monitorokkal?

És most nyaraltak a Garda tónál?

Persze jönnek mindig a külön igények is erre-arra, amit a férjem eddig visszautasított. Mert van egy bizonyos pont, ami fölött már nem a gyerekeknek lenne jobb, így is bőven megvan mindenük, hanem az exnek. És az ő luxusigényeit ugyan ne a volt férj elégítse már ki... De pesrze így ő a szaralak, merta gyerekeinek nem ad pénzt...


Most az van, hogy az új helyen a férjem fizetése kevesebb lett, így 6-os osztály szeint kellene fizetnie a jövőben. A nő ki van akadva, ügyvédet fogadott, mert az nem lehet, hogy kevesebb pénzt kapjon... Nem érdekli, hogy a férjem kevesebbet keres.

A férjemnek nagyon elege van emiatt már az egész gyerek témából, így is hosszú lettem, pedig csak minimális töredékét írtam a helyzetnek, és látom rajta, hogy mennyire szenved emiatt.

Mert nem elég, hogy rendesen fizeti a gyerektartást, évente 2x nyaralni viszi a gyerekeit, láthatásokkor 24 órában szórakoztatja őket, így is úgyis szar apa marad az ex szerint...

2011. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!