Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lehet/legyen az első lépésem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet/legyen az első lépésem?

Figyelt kérdés

A gyerekeim apjától (élettársi viszonyból) 3 hónapja költöztem el. Új párom van, nála lakunk. Az apuka nem akar fizetni egy forintot sem a gyerekekre, semmivel nem is támogatja őket, 3-4 műszakban dolgozik, sok hitele van és tartozása, nincs gáz a lakásban (egy palack van meleg víznek), amikor kérte a gyerekeket megkapta, és úgy kaptam őket vissza, mint valami utcagyereket (a bugyiba a kaka, mert nem törölte ki neki rendesen, 80 szúnyogcsípés, koszos ruha, szakadt zokni, loboncos haj) és folyton azt mondogatja, hogy honnan veszem, hogy nálam maradnak a gyerekek, és mikor mondom neki, hogy egy hétre nem adom őket, mert sok az nekik, én döntök, mert én nevelem őket (4 éves és 2,5) azt mondja, hogy mutassak róla papírt. Nem indítottam még pert, de miután a kicsivel még gyesen vagyok, így nincs sok pénzem, félek, hogy az anyagiakat nézik. Hiába van tartozása sok (csak a gázra fél millió), de a fizetése viszonylag jó, az én gyesem mellett. Nem iszom, nem drogozom, tehát nem veszélyeztetem a gyerekeimet, igenis gondosan, felelősségteljesen látom, ápolom őket!

Most attól félek, hogy ha legközelebb odaadom őket, nem adja vissza, mert nincs papírom arról, hogy velem élnek. :( Ő úgy gondolja, hogy az apjáékhoz is átviheti, illetve viszi is őket, ha őneki elkezdődik a műszakja.

Ja és van egy internetes játék, aminek a megszállottja. Órákig képes kizárni a világot, így történt, hogy az ő felügyelete mellett felszakadt a fiam szája... (még együtt laktunk)

Amúgy elég felelőtlen: volt, hogy a nyakába ültetett 2 éves gyerekkel kerékpározott, rendszerint magukra hagyta őket a kádban, és hiába pár percre, pár perc alatt történhet bármi.

Milyen lehetőségem van, mit tegyek? Mennyi esélyem van, hogy nekem ítélik őket? Se munkám, se lakásom.. :(


2011. szept. 12. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

igaza van, amíg nincs határozat arról, hogy tiéd a felügyeleti jog, bármikor viheti őket, a szüleinél is joga van otthagyni őket


be kell adni a gyermekelhelyezésre és a gyerektartásra a keresetet a bíróságon

2011. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!