Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen az első lépésem a...

Mi legyen az első lépésem a normális élethez?

Figyelt kérdés
Nem tudom az élet szabályait,elkényeztetett,nem megnevelt ember vagyok.24f
2011. aug. 22. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán egy jó állást próbálj magadnak szerezni,amit szeretnél is.Ott elsősorban munkamorált tanultál,és motivációt,valamint azt,hogy te is érsz valamit...

A megkeresett pénzről pedig elmondhatnád,hogy te kerested és megérdemelten kaptad meg...


Vagy ez már megvan?

2011. aug. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress munkát, ha még nincs, költözz saját lakásba, ha még nem tetted, tartsd el magad, oszd be a pénzed, dolgozz a munkahelyeden 100 százalékosan. Takarítsd a lakásod, moss, kezdj el néha apróságokat főzőcskézni. Próbálj olyan barátokat keresni, akik így élnek, tőlük sokat tanulhatsz, plusz egy tükör is számodra, hogy mi felé haladsz.

Ne másokat okolj a kudarcaidért, ha valami nem sikerül, nézz mindig magadba először, hogy te mit tehettél volna másképp. Vállald a felelősséget a döntéseidért. Vállalj felelősséget másokért - látogasd rendszeresen a szüleidet, nagyszüleidet, ha vannak, segíts nekik amiben tudsz, legyen az csak egy fűnyírás vagy bevásárlás, vagy egy levél feladása a postán.

S ha már alakul az életed, nézz körül, keress egy kedves, tisztességes lányt, akivel teljessé teheted az életedet.

Sok sikert kívánok hozzá!

2011. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónak nagyon igaza van. Én rendesen meg lettem nevelve, sőt talán még kicsit túl szigorúan is fogtak, meg nagyon óvtak féltettek és inkább ezért nem engedtek dolgokat. De én is akkor jöttem rá mennyit is érek, mire vagyok képes amikor elkezdtem dolgozni. Igaz ez csak diákmunka volt, de akkor is. Odakerülsz egy munkahelyre, ahol senki nem ismer és az alapján fognak elkönyvelni magukban, hogy hogyan dolgozol. Legalábbis az elején, utána ha megismernek akkor a személyiségedért, mint embert is szeretni fognak jó esetben, de először a teljesítményed, a kezdeti igyekezeted alapján fognak megítélni. Ha jól csinálod, akkor könnyen megtapasztalod mennyit is érsz és hogy mire vagy képes egyedül.
2011. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

De jó, végre valaki aki be is vallja, hogy nem lett megnevelve. Gratulálok az őszinteségedhez, és hogy fel mered vállalni, még akkor is, ha csak így névtelenül.


Kérdésedre a válaszom.

Munka, illetve kapcsolatok kialakítása.

2011. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!