Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen a kapcsolatod párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a kapcsolatod párod előző házasságából származó gyerekkel?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok mikor nem veletek él a gyerek, csak hétvégente, kéthetente engedélyezett a láthatás.



Új feleségként, férjként hogyan élted meg ennek az érzelmi részét, hogy párodnak már van egy gyermeke aki nem tőled van?

Hogyan viszonyulsz a gyerekhez?

Van-e szeretet köztetek?

Hogyan telnek ezek a hétvégék?


Köszönöm a válaszokat!

26N


2011. szept. 13. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ebben a cipőben járok! A férjemnek már van 2 gyermeke előző házasságából. Ismertem is a családot, egy településen éltünk,majdnem közös baráti társasághoz tartoztunk. Ők elváltak...én akkor nagyvárosba költöztem munka miatt. 23 éves voltam,szingli,és egyre többször mentünk el együtt szórakozni. Ő volt 33,ezért az akkor menő helyekre jártunk bulizni. Soha nem akartam tőle semmit,nagyképűnek tartottam előtte. Egy idő után már éreztem,h másként néz rám,majd el mondta,h el tudná velem képzelni,h a szerelme legyek. Én még fel is háborodtam...nekem nem kell elvált,2 gyerekes apuka...elveim voltak,tudtam,h soha nem én leszek az első...stb. Kb. 5x kosaraztam ki. Jah,és ugye attól féltem,h rögtön a válás után, még nem igazak az érzelmei,biztos csak menekül egy új kapcsolatba. Aztán a 10.próbálkozásánál már nem tudtam nemet mondani,mert megismertem,és tudtam,h ilyen apát szeretnék a gyerekemnek! Hatalmas szerelem lett belőle...én pedig nem éreztem magam rosszul a gyerekek miatt,hisz előtte is ismertem őket,és tudják,h a szüleik válásához semmi közöm. Szerencsém van,mert nem csak elfogadnak,mert muszáj,hisz apa új felesége,hanem szeretnek is. 5 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok, és most van 3 hónapos kislányunk. :) Hétvégéken együtt fagyizunk, kertészkedünk, bevásárolunk...stb. Most 17 és 7 évesek. Ha észrevételem van a gyerekekkel kapcsolatban, szólok a férjemnek...nem veszem fel a mostohaanya gúnyát, ő rendezi le a konfliktust. Persze tudják,ha apa nincs,akkor az van,amit én mondok! Eleinte nehéz volt,mert hirtelen kaptam 2 gyereket, de felkészültem a sajátra. Kezdettől fogva fordulnak hozzám bármivel, és ápoltam őket ugyanúgy,ha betegek voltak. Mindig éreztetjük velük,h ez ugyanúgy az ő otthonuk is, és a házimunkát is megosztjuk velük. Kapcsolatunk elején a volt feleség eléggé megkeserítette a dolgokat,de már nem foglalkozom vele. Voltak nehéz időszakok,de most minden teljes. Egyébként az asszony az utca végére költözött,úgyhogy a gyerekek akkor jönnek,amikor akarnak,nem csak 2 hetente hétvégén. Ha megoldható,sosem ragaszkodtunk a papírformához,csak az anyjuk. A kisbabát is nagyon imádják! :) Sokszor éreztem úgy,h nem akarom ezt tovább csinálni,de mindig rádöbbentem,hogy itt a helyem...velük! :)
2011. szept. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok! Amit nagyon nehezen éltem meg,hogy ráadásul a válás sokba került, hogy megmaradjon a ház, újra hitelt vett fel akkor a párom, eleve eladósodva kezdtem bele az életembe,abban a házban,amiben ők együtt éltek. Bevállaltam,hogy lehet soha nem megyek férjhez és lesz gyerekem,mert ugye ő már mindenen túl volt! Ezt nagyon nehezen éltem meg. Mindig foglalkoztatott a kérdés,h szeret-e engem annyira,mint az exét,de ezt is sikerült bizonyítania. Ja,és persze ezt a falu is pusmogta,h én milyen vagyok stb...Egyszer be is dobtuk a törölközőt pár hónapra...de nem volt jó egymás nélkül. Akkor kérte meg a kezem! Majd megkért,h alapítsunk családot! Onnantól,h lezártuk a múltat, minden jött magától és most minden nagyon jó! :)
2011. szept. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Első!

Ilyen lehet egy angyal mint te!

Én özvegy vagyok és pont azért nem találok társat, mert nincs kedvem más gyerekét nézegetni.

Nekem is lehetett volna egy második saját.

És hitellel terhelt apuka? Jesszus, már csak az kéne az eddigiek mellé.

2011. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk általában 2 hetente van itt a kislány. Persze mikor hogy ez nem törvényben van leírva. Amikor megismertem a párom és a kislányát (2 éve) akkor volt 7 éves. Aranyos visszahúzódó, kedvesnek ítéltem meg. De ahogy feloldódott, már minden másképp volt. Egy végtelen elkényeztetett, hisztis lánnyá alakult át. Ha csak 1 ananászdarabkánál több vagy kevesebb van a pizzán, neki nem kell, rendeljünk újat, max McDonalds-ba hajlandó enni, csak sok ezer forintos ruhákban hajlandó járni, minden játék kell neki amit a TV-ben reklámoznak és még nagyon sokáig sorolhatnám. Eleinte amikor jött hétvégén, a párom mindig vett neki valami ajándékot, hogy "jól érezze magát". Erről késöbb alig lehetett leszoktatni. Engem a testvérének tekint (akár kisebb testvérének, holott ő most 9 éves én 30) utasítgat, parancsolgat, ő már a világon mindent tud, neki senki nem tud újat mondani/mutatni, persze a párom meg mindent ráhagy. Én nem nevelhetem, szülei nem nevelik, így minden hétvége előtt már görcsben áll a gyomrom a következő balhé miatt.
2011. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszok.


Sajnos az én férjem is úgy kezdte a kapcsolatunk, hogy havi 70-et kap kézhez, ugyanis az előző házasságából származó hitel+ gyerektartás miatt a fizetése 50%-a le van tiltva.

Ráadásul neki még a lakás is elúszott, így albérletben tengődünk :(


Tudom, hogy nem tehet róla az a gyerek, de én akárhányszor ránézek, mindig az jut eszembe, hogy miatta kényszerült a férjem a házasságba ( a nő direkt felcsináltatta magát, azt hazudta szed gyógyszert...) és emiatt a gyerek miatt nem tudunk mi normálisan családot alapítani, házra gyűjteni, gyereket vállalni, hiszen még vagy 8 évig vonják a hitelt, a gyerektartás meg ugye még tovább vonódik.


Rettentően szeretnék már saját babát, legalább kettőt, de emiatt a gyerek miatt el van rontva az életünk.

Küzdök a negatív érzések ellen, mert tudom, hogy az anyja tehet róla, nem pedig ő, de rettentő nehéz és csak a szomorúság van bennem.

2011. szept. 13. 08:27
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
08:27 vagyok. Nálunk is úgy van, hogy a párom otthagyta a lakást mindenestűl és fizetésén felüli gyerektartást fizet. Meg minden cuccot megvesz a leányzónak amit az ex, "megparancsol". Mi néha (ugyancsak) az albérletet is alig tudjuk kifizetni, saját babáról csak álmodozhatok, mert akárhányszor szóba hozom mindig a pénz az ellenérv. Annó a kislány úgy született hogy az anyuka nem akart dolgozni, így egyszer csak bejelentette, hogy terhes. Persze vetélés meg sem fordult a fejükbe. A párom átverve érezte magát, így szeretetét, szerelmét, és minden pozitív érzését a kislánynak adta. A mai napig is a gyerek a "szerelme" én csak olyan "sokadik személy" vagyok az életében. Legalábbis ezt érzem, gyerekes napokon meg főleg, legalább 500%-ban. Egyszerűen levegőnek néz ilyenkor.
2011. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jaj az nagyon rossz lehet kedves 8:27-es!


Az én férjem szerencsére sosem érezteti ezt velem és nem is így van.

Szerintem mi bőven elférünk egyformán a szívében, ráadásul még ő próbál segíteni, hogy mi ketten közelebb kerülhessünk egymáshoz. Emiatt sokszor még rosszabbul érzem magam.

2011. szept. 13. 08:54
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok! Kedves Kérdező! Megértelek teljes mértékben. Eleinte nekem is voltak ilyen gondolataim. A gyerekeket hibáztattam/amiért a világon voltak/,pedig ez nem így van. Választhatnék másik partnert is,akinek nincsenek elkötelezettségei, hitele, tartásdíj..stb. De nem! Ha neked ő kell,akkor ezekkel a dolgokkal együtt kell! Hidd el! Lehet valakit annyira szeretni,h lemondasz a vágyaidról. De nem kell lemondanod,ha keresel valaki mást. Amikor én eljutottam oda,h lehet nem leszek a felesége senkinek...akkor jött a gyűrű. Még akkor is alig akartam elhinni! Ha igazán akartok gyereket,akkor nincs akadálya. Sokan élnek albérletben. Ha lesz közös gyereketek,akkor csökken a gyerektartás. Be kell adni bíróságra, h mert most már másfelé is lesz elkötelezettsége a férjednek,tehát amoda kevesebb jár. Nálunk így volt. Anyuka válás után 3és fél évig nem dolgozott, csak bulizni járt, a gyerekek meg mindig nálunk voltak. Nézz utána a jogaidnak és akkor megkönnyebbülsz. Az a kislány már a világon van, ő nem tehet semmiről. Nekem is akkor tudatosult igazán,h tényleg megérte,amit teszek,amikor megbeszéltük,h jöhet a közös gyerek! A devizahitelünk már horribilis, jövőre albérletbe megyünk,mert már nem bírjuk fizetni! De erről megint nem a 2 gyerek tehet...hanem a világ! Ha mindig a megfelelő körülményre vártam volna...akkor most nem lennék édesanya! Fel a fejjel! Most én is úgy vagyok vele,hogy majd lesz valahogy! :)
2011. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha akar gyereket akkor lesz gyerek! Egyébként első vagyok megint! Nem vagyok felelőtlen,de igazából nekünk sem fért bele anyagilag a gyerek! DE AKARTUK! Nem dőzsölünk,de van pelenka, és kaja...ruhák a turiból! Más! Sokszor éreztem én is,h csak a sokadik vagyok a sorban! Dehát ez a normális nem? Az apának a gyerek az első! Egyszer ezt nekem is odamondta a férjem. Szülinapom volt,akkor 1 éve voltunk együtt, és átjött a fia. Mi vacsizni és moziba indultunk és én már toporogtam az ajtóba,amikor közölte,h mert nekem szülinapom van, még nem küldi haza a gyerekét! Sírva mentem haza anyukámhoz!!! Igen! Én felnőtt vagyok,és meg kell értenem,h az én szülinapomat 2 nappal később is meg lehet tartani! De ezt csak akkor érted meg,ha lesz sajátod! Nekem akkor még nem volt, és utáltam a fiát emiatt! Most másképp látom. Persze ehhez az is kellett,h elmondtam a férjemnek, értse meg...engem sem lehet mindig félretenni,ha jönnek a gyerekek! Onnantól tanulta meg ő is az arany középutat! Onnantól voltunk egyformán fontosak...Arra büszke vagyok és hízik a májam,amikor a gyerekek valamit inkább velem akarnak csinálni,mint az apjukkal! :)
2011. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Az én történetem nehezen indult. 23 éves voltam, amikor megismertem a páromat, ő akkor volt 41. Volt két lánya, akkor 10 és 19 évesek, akiket én egy évig egyáltalán nem láthattam, mivel az ex megtiltotta. Nagyon rossz volt, hogy volt a párom életének egy olyan, nagyon fontos része, amiben én nem vehettem részt. Vasárnaponként a 7 éves unokahúgommal jártunk moziba, amíg a párom a lányaival volt... Az ex folyamatosan ellenem hangolta őket, minden voltam, csak ember nem. Rengeteg türelemre volt szükség, Szenteste én magam küldtem át a párom a lányokhoz, hogy legyen velük, én meg hazamentem anyuhoz karácsonyozni. Amit kértek, toronyórát lánccal, mindent megkaptak, magunknak meg már nem jutott ajándékra. De természetesnek vettem, hogy a gyerekek az elsők, még akkor is, ha a nagyobbik már elvileg felnőtt volt, csak pár évvel fiatalabb nálam.


Az extől a párom egyetlen bőrönddel költözött el, először albérletbe mentünk, majd hazaköltöztünk Pestre, az én házamba. Közben sikerült megismerkednem a gyerekekkel is, ez is lassan ment, először csak megnéztünk egy filmet közösen - hogy ne kelljen beszélgetni - majd szép lassan összebarátkoztunk. A kicsivel nagyon jó lett a kapcsolatunk, és a nagyobb is elfogadott, igaz, neki nehezebb volt, hiszen alig voltam idősebb nála.


Sosem beszéltem nekik az anyjuk ellen, sőt, mindig védtem. Nem játszottam "pótanyát", mindig azt mondtam, van nekik saját anyjuk. Megértettem, és elfogadtam, hogy a páromnak ők a legfontosabbak, főleg a kicsi, aki nagyon apás volt. Őt nekem sem volt nehéz megszeretnem... Nem volt bennem féltékenység, bár az rosszul esett, hogy én dolgoztam, mégsem vehettem magamnak ruhákat, ellenben "megörököltem" azokat a ruhadarabokat, amiket a nagy csak megvett, de aztán mégis úgy döntött, hogy nem kell neki...


Évek teltek el. Aztán megszületett a közös gyerekünk, egy kisfiú. Eleinte volt nagy öröm, a tesók örültek az öcsinek, büszkék voltak rá. Azonban most, hogy lett egy kisbaba, többé már nem tudtunk mindenkinek toronyórát venni lánccal... Én is határozottabb lettem, úgy éreztem, a kicsi is megérdemel legalább annyit, mint a nagyok. Főleg én változtam. A lányok már nagyok voltak, a kisebbik 15, a nagy pedig 24. Főleg a naggyal kapcsolatban éreztem úgy, hogy ennyi idősen már nem nekünk kellene biztosítani a bulijai, meg a ruházkodása költségeit... Arról nem beszélve, hogy ő is csak akkor jött, ha pénz kellett neki, egyébként nem érdekelte sem az apja, sem az öccse. Féltékeny lett a kisfiúra, úgy érezte, azért nem kap már annyit, mert az öccse "kitúrta". Azt nem értette meg, hogy már évek óta a saját lábára kellett volna állnia, nem az öccse miatt, hanem azért, mert felnőtt.


A kisebbik lány viszont megértette a helyzetet, a mai napig jön, látogat minket, öcsit imádja, az is őt. Már ő is 18, és annyira belejött a babázásba, hogy gyerekfelvigyázást is gyakran vállal. :)


Nekem nem volt kérdés, hogy lesz-e közös gyerekünk. Amikor komolyra fordult a dolog, a párom elé álltam, és megmondtam neki, hogy pár éven belül szeretnék gyereket, és megértem, ha ő a két nagy után már nem akar. Viszont én nem mondok le a gyerekről, és akkor tovább fogok lépni. Ő maga bizonygatta, hogy van még benne annyi, hogy felneveljen még egy-két gyereket, és mivel fia született, számára is újdonság volt a helyzet a lányok után. Én azt hiszem, alkalmazkodtam évekig, de azt senki sem várhatta el tőlem, hogy a saját gyerekeim jövőjét is beáldozzam csak azért, hogy a lányok egy életen át Apa pici lányai maradhassanak...


Az ex egyébként a mai napig eltartja a 27 éves nagylányt, aki két szakmával még egy napot sem dolgozott. A párom viszont már a tudomásukra hozta, hogy tőlünk ugyanezt már nem várhatják el. Két szakmát szerzett, támogattuk, de most már elég. Nem az öccse miatt, hanem azért, mert ez az élet rendje. A kicsit még segítjük anyagilag, de ő meg nem is várná el...

2011. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!