Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált nők! Mi volt az a pont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált nők! Mi volt az a pont és mikor jött el, amikor úgy döntöttetek, hogy nincs tovább?

Figyelt kérdés

Egyelőre nagyon félek attól, hogy megőrülök egyedül, és mi lesz a gyerekekkel, de egy ideje már azt érzem, hogy jövője nincs a házasságunknak. Sajnos vannak dolgok, amiket bár korábban is kifogásoltam, a gyerekek születése előtt nem éreztem válóoknak. Most az a helyzet, hogy amiket anno megfogadtunk, hogy másképp lesz már gyerekekkel, a rám eső részt teljesítem nap mint nap (takarítás, főzés, mosás - egyik se volt a kedvenc időtöltésem, de a bébik miatt muszáj naponta megtenni.) Viszont a másik oldalról minden úgy megy tovább, mint előtte. Ez tulajdonképpen a dohányzás és az alkoholfogyasztás elhagyása illetve csökkentése, hétvégi bulik ritkítása. Nem hiszem, hogy ezzel túl sokat várnék. Amúgy is egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, és a baráti társaságra sem vagyok annyira kíváncsi, mint ahányszor látom őket. Nem vagyok antiszociális, mert igénylem a társaságot, de nem állandóan, mikor van egy kis szabadidő. Elönt a düh, amikor látom a kifizetetlen számlákat, és számolom a boltban a bevásárolni valókat, de közben hétvégén meg tízezrek folynak el, mert a drágámnak jól megérdemelt lazítása van. Most azzal szoktam vigasztalni magam, hogy ha a kicsi is eléri a bölcsis kort, és vissza tudok menni dolgozni, akkor lépünk, viszont az még vagy másfél év. Sajnos segítségem sincs, egy részük dolgozik, rokonok több száz km távolságra élnek, így nem merek mozdulni. Mit gondoltok, várjak még csodára ? (Már ezerszer beszéltünk szépen is, csúnyán is, általában az a vége, hogy nyugodtan keressek mást, aki majd lesz a papucsom). Azért is írtam most le, mert egy átlagosnál is durvább hétvégén vagyunk túl, és megint azzal van tele a fejem, hogy megőrülök-e így vagy valahogy ki kell bírnom. Mert egyébként jól meglennénk, azaz ha képes volnék szó nélkül hagyni a fent említett dolgokat és még mosolyognék is hozzá. Nem tudom mások is vannak-e hasonló helyzetben, és hogy kezelik ?


Találtam egy hasonló régebbi kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__21..

Nálunk viszont egy kicsit más a szitu szerintem.


Köszönöm annak, aki végigolvassa és bármi építő gondolatot hozzá tud tenni, de kérem, hogy aki csak oltogatna meg kioktatna, inkább ne koptassa a klaviatúrát.


2011. szept. 14. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Add a férjed tudomására, hogy vagy megváltozik - adsz neki határidőt - ha nem akkor elváltok. Én úgy hiszem már te is tudod a választ, csak nem mered meglépni a válást félve a bizonytalanságtól. Azt kéne kiderítened, hogy a férjed miért viselkedik így, leülnöd vele beszélni. Bár könnyen meglehet ő már ilyen marad vagy nem is érdekli igazán a családja. Ez esetben nincs mit menteni és add be a válókeresetet.
2011. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős pontosan a baba? Én azt hallottam, hogy 1 éves kortól bölcsödébe adható a gyermek. És akkor előbb is tudnál dolgozni ha van munkád. Engem is ez az egy tart vissza, hogy nincs munkám, pedig még babánk az sincsen.

Én páromnak is rettenetes rossz természete van csak Ő nem haverokra költi, hanem számítógépre meg laptopra, ilyesmikre. Ahelyett, hogy a közös házra tenné félre, mert még a szülőkkel lakunk.

23/N

2011. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy beszéljetek, hajlandó e változni, mert ha nem, akkor elválsz tőle.Lehet nem fogja komolyan venni,légy határozott.

Másat nem is tudok hozzáfűzni.Remélem megoldódik ez a probléma.Gyerekkel mennyit foglalkozik?

2011. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Márciusi a kicsi, úgyhogy még nagyon aprócska... Apjuk amúgy imádja őket. Mikor csúnyán összevesztünk, még olyat is kitalált, hogy én mehetek, de a bébik maradnak. A sógornőm (aki az ő tesója) adott egy ötletet, hogy egyszer csak fogjam meg a bébiket, és szó nélkül menjünk el hozzájuk egy hétre kezdésnek. Most ezen gondolkodom. Köszi a válaszokat!
2011. szept. 14. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Elöször is beszéld meg a pároddal a problémákat. Ha ez nem vezet sehová fogadd meg a sógornöd tanácsát, pakold össze a gyerekeket és hagyd öt magára egy-két hétre. A többit meg az idö megoldja. Drukkolok nektek =)
2011. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiába fogsz elmenni, lehet, hogy azt szeretné menjetek vissza, később megint ez lesz. Sajnos aki ilyen nem tud teljesen megváltozni. Én sokszor megtettem ezt a kicsi gyerekünkkel, volt, hogy 3 hónapig is külön voltunk, utána jött rá, hogy mennyire hiányzunk....amikor meg 1-2 hét volt, én mentem vissza, az meg megint nem volt jó. Most már teljesen külön vagyunk, de évek, és rengeteg szenvedés kellett hozzá. Addig könnyebb, amíg pici a baba, ha már nagyobb, beszél, ragaszkodni fog az apjához, azért nem fogsz lépni. Ördögi kör...
2011. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!