Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyon megosztás hogy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyon megosztás hogy van élettársi kapcsolatban, bizonyítható saját vagyon esetén?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Saját vagyon (ami házasságkötéskor már megvolt, örökölt, illetve névre szóló ajándékként kapta akár a házasság alatt is), illetve az annak értékén vett vagyon még házasság esetén SEM kerül felosztásra. Szóval a te esetedben is: sehogysem.
2011. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A bizonyíthatóan saját vagyon még házasságban sem kérdés, nemhogy élettársi kapcsolatban.

A vélelmek a házasság vagy élettársi kapcsolat alatt szerzett, közös életvitelbe "beleolvadt" vagyontárgyakra vonatkoznak, élettársi kapcsolat esetében ilyenkor a hozzájárulás alapján osztják fel ezeket. (Természetesen ezt vizsgálni kell.)

Már csak az a kérdés, hogy mit jelent, hogy "bizonyíthatóan" saját vagyonod? Mármint, mitől bizonyított? Mert ez a nem mindegy, hogy vajon a bíróság is így látja-e egy esetleges perben.

2011. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már csak az a kérdés, hogy mit jelent, hogy "bizonyíthatóan" saját vagyonod?

Házasság előtt vásárolt saját lakás (saját néven).

2011. szept. 20. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Az akkor oké lesz. :)

Mondjuk esetleg akkor szokott ilyennel gond lenni, ha pl. utána közösen vettek fel hitelt a felek.

(De nem házasság, hanem gondolom élettársi kapcsolat létesítése?)

2011. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szimpatikusak a válaszaid, komolyan, de az én helyzetem olyan bonyolult, hogy ügyvéd legyen a talpán aki megfejti majd. Szóval: anyuék vettek nekem egy lakást összeköltöztem majd összeházasodtam egy "emberrel", majd el is váltunk "papíron" és eladtuk a lakást, majd hitellel bővítve vettünk egy lakást máshol, szintén az én nevemre, közben született egy gyermekünk. Szóval nem tudom ilyenkor mi van? De nagyon jó lenne tudni, mire számíthatok. ÉS MEG KELL JEGYEZNEM NAGYON JÓL ESIK A POZITÍV HOZZÁSZÓLÁSOD! Nincs szükségem most a negatívumokra egyáltalán. Valamit hallottam, hogy 15 év után minden közös vagyonnak számít, hát ez nagyon nem jó hír lenne.
2011. szept. 20. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a szabály ingatlanra nem vonatkozik, mert az közhiteles nyilvántartás segítségével könnyen bizonyítható.

A 15 éves szabály lényege az, hogy ennyi idő után lehetetlen bizonyítani, ki mit szerzett.

De ezt csak gondolom, ne vedd készpénznek. :)

Ennek utána kéne rendesen nézni, kapásból nem tudom a Csjt. és Ptk. minden szabályát. :D

2011. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat tényleg. :) Tudom, hogy nem egyszerű az esetem, csak nem szeretném, hogy a saját rész "ússzon", mert ugye azért a szüleim dolgoztak. Minden jót...
2011. szept. 20. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:

A saját rész semmiképpen sem úszik, mert élettársaknál hozzájárulás arányát vizsgálják. :)

De ami bizonyíthatóan a tiéd, azzal szerintem nem lesz gond! Drukkolok!

És szívesen segítettem. :)

2011. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi lakásból annyi a tiéd, amennyit az előző lakásod fedezne + a hitelre általad befizetett rész - a hitel hátraeső részének fele.


Az, hogy az előző lakásod értéke belekerült a jelenlegi lakásba, pusztán azzal bizonyítható, hogy az eladást követően vettétek az újat. Te tudod bizonyítani, hogy volt az önrésznek megfelelő értékű vagyontárgyad az ingatlancsere előtt, gondolom az exed ilyet nem tudna felmutatni, így már bizonyítva is van. :)

2011. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A 15 éves szabályt sokan keverik, az csak ingókra van, pl. egy szekrény, de nem jellemző, hogy ilyenen vitatkoznának. Ingatlan sosem lesz közös. Jól írta egy előző. Ha pl 10.000.000 volt a lakásom, amit eladtunk, és vettünk 20.000.000. Ft-ot érőt (tíz milló az én lakásom ára+hitel), akkor nem fele-fele lesz, hanem a 10.000.000. (a fele) az az enyém lesz, mert a különvagyonom értékén vettem. Tehát 50 % már az enyám a házból. A maradék 50 % feleződik, hiszen azt házasság alatt szereztük. Tehát az új ház 75 %-ban enyém, 25 %-ban a férjemé.
2011. szept. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!