Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 éve elváltunk fele lakás az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve elváltunk fele lakás az enyém fele a párom-é lett a biroság kimondta. Nem tudom kifizetni őt ö sem engem. A lakás használati joga engem illet kimondta a biroság. Nem akar kimenni a lakásbolés elsem akarja adni ogy tudnák megszabadulni töle?

Figyelt kérdés
hogy lehetne ezt az álldatlan állapotot megoldani iszik , agressziv rájátszik a dolgokra..
2009. ápr. 28. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Irjal a birosagnak, es majd ok felszolitjak, hogy menjen el.

De a jogiforum.hu-n is megkerdezheted akar most is, jogaszok valaszolnak.

2009. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Bírói úton kérheted a vagyonközösség megszüntetését. Ilyenkor egy-két tárgyalás után vagy dűlőre juttok (hogy ki fizet ki kit) vagy árverésre hirdetik az ingatlant és mehet mindenki a saját pénzével.

2009. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
2009. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Kedves előttem szólók!

Odaírta a kérdező, hogy a vagyon továbbra is közös és egyikük sem tudja magához váltani a másik tulajdonrészér - miért adtok neki akor vagyonközösség-megszüntetésre tanácsokat?

Más kérdés a lakáshasználati jog - ez független a vagyonközösségtől, bíróság rendelkezik róla a válóperben és a kérdésből is kiderül, hogy ezt a kérdező kapta meg, mégpedig kizárólagosan.

Nos, a kérdező kizárhatja az illetőt és megszüntetheti a lakcímét is, ha ez nem megy önként, az önkormányzat segítségével (lakcímrendezési eljárás, bár ez csak akkor működik, ha már tényleg nem lakik ott).

Indíthat lakáskiürítés iránti pert.

De a legegyszerűbb a zár lecserélése, igaz, ezzel fel kell vállalni a vele óhatatlanul együttjáró balhét és esetleg rendőrségi eljárást is (érdemes készenlétben tartani a lakáshasználatot rendező bírósági végzést).

2009. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Az általam javasolt vagyonközösség megszüntetése bírói úton nem csak (volt) házastársaknál alkalmazható. Én így tudtam megszabadulni egy örökölt fél háztól, ezért javasoltam. Nekem "szerencsém" volt, mert a ház másik felének birtoklója csodák-csodájára meg tudta venni az én részemet, amikor már ott álltunk a bíróságon, hogy kiírják árverésre. Milyen véletlen.

2009. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!