Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás-tapasztalat....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás-tapasztalat. Vajon igazságos lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok, de leginkább egy kis megnyugtatást. :-(Nem írok neveket, viszonyokat sem.

Leírom nagyjából, csak hogy érthető legyen. X.Y. 20 év után tavaly augusztusban egy sporttáskával kezében költözött el otthonról. Felesége állandóan féltékenykedett, mármár betegesen..volt hogy a wc-re utánna ment, hogy most tényleg "dolga" volt vagy telefonált. szagolgatta a gatyáját, nézegette éjszaka a telefonját, zaklatott másokat akiről azt hitte X.Y.-nak viszonya lehet. Nem volt viszonya senkivel, hűséges volt, de nem bírta tovább. Napi 16 órákat dolgozott, havonta 200-250 ezret is hazaadott, mindet az asszony kezébe. 15 éve amikor építkeztek, X.Y. szüleitől kapták meg a telket, illetve adtak nekik akkor 500.000Ft-ot. Ez most a telek+ház kb. 20%-a.Tehát X.Y-nak járna a házból 70%. Fizette a gyerektartást magától januárig, amikoris a feleség benyögte hogy mivel nincs papír róla, ő letagadja az eddigieket. A gyerekek és X.Y. testvére is tudnak arról hogy fizetve lett, nem egyszer a feleség is mondta,X.Y családjának hogy fizetve lett. A gyerekeket elidegeníti az apjuktól, karácsony óta nem is keresik apjukat. Ha X.Y hívja a gyerekeket, kibújnak a találkozás alól. Abszolút ellene hangolta őket.

X.Y. próbált egyezkedni a vagyonmegosztással, de a sógórnőm nem hajlandó erre, mindig veszekedésbe torkollik a megegyezés. azt mondta nem költözik a közös lakásból,mert megváltozik az élete, miközben neki van saját lakása, amit az apjától örökölt, s amiben most X.Y is lakik. anno ezt a házat "kifizették" a testvérnek, persze papír nélkül. X.Y-nak ezt csellel sikerült lepapíroztatnia két hónapja a testvér által, ám a feleség azt mondta hogy ez nem igaz, nem fizettek semmit.(ezt is tudja a szűkebb család, hogy fizettek)

Mindeközben a nej beakarja idéztetni a testvérét hamis tanuzással, hogy vallja azt hogy a testvértől is kaptak az építkezéskor pénz. abban az időben ezzel a testvérrel még csak beszélő viszonyban sem voltak.(erről már nyitottam egyszer kérdést).X.Y családja ezt tanusíthatja. A nej családja sem anyagilag, sem fizikailag nem segített az építkezéskor!


Tehát a nejnek van saját lakása, hitelmentes, minden hitelt a férj fizet, kb. havi 50.000Ft-ot, plusz a nej lakásában lakik, mert a közösből nem hajlandó az asszony elköltözni.


A kérdésem: tényleg megkapja X.Ya neki járó részt az ingatlanból? az ajándékozók, azaz a szülők élnek, akik tanusíthatják hogy pénzt adnak az építkezésre, illetve azóta is folyamatosan, jelenleg 400.000Ft-al tartoznak. A szülők visszakérhetik a telek és az építkezésbe adott ajándékot? Illetve a meglévő kp tartozást?


Ugye nem semmizhető ki X.Y??????Kicsit hosszú lettem, ne haragudjatok, de segítsetek ...tényleg megkapja X.Y. ami neki jár??????


Köszönöm


2009. ápr. 29. 09:05
 1/7 A kérdező kommentje:
S még valami. X.Y január óta munkanélküli. Állítólag a vagyonmegosztáshoz be kellene fizetni a nejnek(ő indította el a válást) a vagyon 6%-át...igaz ez? s ő kaphat illetékmentességet úgy hogy van közös és saját lakása is?
2009. ápr. 29. 09:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát senki nem tud egy kis megnyugvást adni??? :-(
2009. ápr. 29. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt egy ügyvéd... :-) Ami azt illeti, kacifántos eset, és nem is értem minden részletét pontosan (lehet, hogy nem a te hibád), javasolnám, hogy lépjünk érintkezésbe privát mail útján.

Több jogágat érint ez az ügy, pl. hogy csak a végére, az ajándékozásra válaszoljak: az ajándékozás visszakövetelésének nagyon pontos jogszabályi feltételei vannak és nehéz eset. Egyébként is van elévülési idő, tehát ha komolyan foglalkoznak az ajándék visszakövetelésével - remélem, vannak egyértelmű bizonyítékok -, akkor azt külön perben minél előbb meg kell indítani, mert a jogok elenyésznek (illetve úgy tekinti a jog, hogy az ajándékozó megbocsátotta a cselekedetet) .

Ott elvesztettem kicsit a fonalat, hogy ha 20 % a telek és az ajándékba kapott összeg, akkor miért is jár XY-nak 70 %?

Akkor 60 % jár neki (100-20=80 : 2 =40 + 20).

De ez is csak akkor, ha megdönthetetlen bizonyítékok vannak, ezekre nem tértél ki.

A vagyonmegosztást javaslom peres úton, ennél nincs kecmec, előbb-utóbb (nem rövid per) megszüntetik a vagyonközösséget - kétség nem férhet hozzá, ezért inkább előbb érdemes megindítani, mint utóbb -, ha bármelyik fél azt akarja, és általában valamelyik fél magához váltja a másik tulajdonrészét.

Ez persze, nem úgy működik, hogy ő hajlandó-e erre, ez törvény, a közös tulajdont meg KELL szüntetni, ha bármelyik fél azt akarja.

Ami az ide-oda lakáshasznlatokat illeti, nos, a feleség túlhasználatért kéne fizessen a volt férjnek (a saját tulajdoni hányadánál többet használ), míg a férj a feleség tulajdonában álló lakás használata után kellene fizessen, kérdés, a kettő kiegyenlíti-e egymást.

A közös hitelt is el lehet (kell) számolni a vagyonközösség megosztásán belül.

Most egyelőre ennyit, ha van még kérdés, várom a mailt.

2009. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-))
2009. ápr. 30. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömék válnak.A férj rudja,hogy a biróság a tapasztalatok szerint az anyának fogja ítélni a gyerekeket.Mindannyian a közös tulajdonú házban laknak,azt nem lehet két külön lakásra osztani.Ebben az esetben a Bíróság kötelezheti az apát,hogy kiköltözzön a saját tulajdonát is képező házból?( A feleség nem tudja megvenni a fél házat.)A házzal apcsolatos költségeket (tatarozás stb. ekkor is közösen kell viseljék ?)

A vagyonmegosztással kapcsolatban is lenne kérdésem.

Egy másik házaspárnak 7 millió forintra értékelték a házát,melyen van 2.600.000.- Ft jelzáloghitel.A férj megváltaná az asszony tulajdonrészét,és ezzel kapcsolatban vannak problémái.Közgazdász vagyok,és értem a gondját,bár az ügyvédje szerint a jog nem így müködik.


A ház értéke 7.000.000.-

hitel 2.600.000.-

------------------------------------------

Marad szétosztandó 4.400.000.- Fele 2.200.000.-


A hitelt a férjnek kell ebben az esetben átvállalni.


A Bank elszámolás szerint az évi 600.000.-FT hiteltörlesztésből évi 130.000.- Ft a tőkcsökkenés,a többi kamat és bankköltség.

Ez azt jelenti,hogy a hiteltátvállalónak minimum 1.000.000.- kötelezettsége lesz a hitelkifizetéséig.

Fentiek szerint a ház fele értéke 3.500.000.- Ft


A férj kifizet a feleségnek 2.200.000.- Ft-ot

Átvállalt hitel 2.600.000.- Ft

kamat és bankköltség 1.000.000.-

összesen 5.800.000.- Ft

Ennyibe kerülne neki a fél ház.


Gondolom,ez a probléma minden esetben fennáll,ha hitel van az ingatlanon.A megoldásra semmi ötletem nincs.

2009. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, közgazdász! :-)


A számítás majdnem jó, úgy szoktuk számolni, hogy a ház fele értékéből levonjuk a hitel felét (hiszen a másik fele amúgyis őt magát terheli), és így kapjuk meg az összeget, ami jár a másik félnek.

A hitel költségeit és kamatait nem lehet jóváírni a számára, egyrészt azért nem, mert nem a bankkal van vagyonmegosztásos jogviszonyban (ugyebár, a költségek és kamatok a banké), hanem a két fél van egymás között, tehát a bankot illető költségek és kamatok itt - a kettejük jogviszonyában - nem játszanak.

És egyébként is, a költségek és kamatok a hitel miatt állnak fenn, végül is, az, aki megváltja a másik tulajdonrészét, egy hitelt törleszt, a hitel pedig költségekkel és kamatokkal jár. Ha esetleg megnyerné a lottó ötöst, akkor nyilván visszafizetné egyben a hitelt.

Ennyit erről, a többiről majd később.

2009. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősömék válnak.A férj rudja,hogy a biróság a tapasztalatok szerint az anyának fogja ítélni a gyerekeket.Mindannyian a közös tulajdonú házban laknak,azt nem lehet két külön lakásra osztani.Ebben az esetben a Bíróság kötelezheti az apát,hogy kiköltözzön a saját tulajdonát is képező házból?( A feleség nem tudja megvenni a fél házat.)A házzal apcsolatos költségeket (tatarozás stb. ekkor is közösen kell viseljék ?) "


Több lehetőség van: megosztják a lakáshasználatot (ha elég nagy hozzá a lakás, ezt nem írtad, hány szoba van), és mindaddig ott maradnak, amíg a házat közösen nem értékesítik. Ha ez nem megy szép szóval, akkor erre valamennyire - bizonyos korlátok között - rá is lehet valakit kényszeríteni.

Addig, amíg így laknak, és a tulajdonjog is közös, természetesen, közösen viselik a költségeket.

Ha az egyik elköltözik, de megmarad a közös tulajdon, akkor is viselni kell a ház felújításának költségeit közösen (sajnos), de a rezsit nem és a kisebb, mindennapi javításokat sem feltétlenül.

2009. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!