Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen az igazi mediáció?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az igazi mediáció? Hisz valaki benne, hogy szakember segítségével vissza lehet fordítani egy válás krízist?

Figyelt kérdés

2 gyerek, különélés, váláselhalasztás. Korábban megcsalás, meg nem bocsátás, bosszú-felszarvazás, de egymás segítése a gyerekek érdekében. Új pasi, de bonyolult kapcsolat. Lehet tisztázni és újra összerakni a családot? Én szeretem őt, ő pedig még nem bírta feldolgozni a megcsalást, ezért sorra rossz döntést hoz, a család helyett a "boldogságot" kergeti, amit egy öreg, de gazdag pasi mellett hiszi megtalálni, ex-feleséggel el nem válva. Aki nem akarja a gyerekeit, csak őt, úgy érzem kihasználja. Persze ebből kiderül, én még szeretem, pedig nekem is lehetne mással kapcsolatom, de őt szeretem, a gyermekeim anyját, és soha nem akartam elhagyni őket, csak elcsábultam, mint minden ffi akinek hiányzik otthon valami, de hibáztam!

Nem tudjuk megbeszélni a dolgokat, mert a sebek mindannyiszor felszakadnak és felnagyulnak...fél éve élünk külön az ő kérésére, ami alatt nagyon sokat tettem a kapcsolatunkért, de mindhiába.

Nos, mediátor?


2011. okt. 7. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te sokat tettél a kapcsolatért. És ő? Ide nem mediátor kell, hanem tudni kellene, neki van-e olyan fontos a kapcsolatotok, hogy tegyen érte...
2011. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mediátor abban segít, hogy hatékonyan tudjatok egymással kommunikálni, meg tudjátok oldani a konfliktusokat. Ha a másik fél erre semmi hajlandóságot nem mutat, akkor a mediátor sem segíthet, hiszen nem varázsló. De azért sok esetben hatékony LEHET, segít a medrében tartani a beszélgetést, stb. Én úgy gondolom, ha szeretnék megmenteni egy házasságot, akkor adnék a dolognak egy esélyt.
2011. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
magyarul: te megcsaltad, most viszont, hogy van kapcsolata, már akarnád vissza - javaslom, hogy hagyd békén
2011. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"elcsábultam, mint minden ffi akinek hiányzik otthon valami..." - úgy látszik neki is hiányzott valami. Ha másnál megtalálta, inkább váljatok el békességben. Mediátor akkor jó, ha legbelül mindketten békülnétek, de nem értitek a másik ember nyelvét. Ő nem hiszem, hogy újra akarná kezdeni veled.
2011. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, az előző hozzászóló által idézett mondatod elég gáz, nekem is megütötte a szememet. Hogy-hogy "mint minden férfi"? Ez milyen hülye mentség? ha még ott tartasz, hogy magadat mentegeted, akkor nem csodálom, hogy nem működik a dolog. Ismerd be, hogy egy f*sz voltál, vétettél ellene és megbántad. De őszintén! E nélkül nem fog menni, mert megérzik a nők, ha nem őszinte a "megbánás". Szerintem nem reménytelen, csak ne legyél fölényes, kioktató, magadat fölébe helyező. Próbálj arra koncentrálni, minek örülne, mi tenné boldoggá.

Én első lépésként értékelném a töredelmes bűnbánatot.

2011. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy hiszek benne, hogy visszafordítható egy ilyen krízis.
2011. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is! Mármint hiszek benne. És hidd el, fél éve mást sem csinálok (nem türelmetlenül) minthogy teszek érte! Elfogadom amit akar, küldöm a pénzt mint kvázi gyerektartást, néha elhívom ebédelni, kisebb kedvességek, pár ajándék, volt házassági évfordulón csodás vacsorameghívás is, amit akkor elfogadott. Most mindezekért cserébe, még nem kaptam semmit, szó szerint, reménytelenül esdeklem és szerelmes vagyok... psze a "mint minden ffi" önmagában mondattöredék!!! Ez ugy hangzott, hogy "mint minden ffi akinek otthon hiányzik vmi"!!! Pld szex, szerelem, kedvesség, törődés... mégsem máshol kerestem, de megbántam, előtte probáltam megbeszélni, nem sikerült és egy véletlen bulin elcsábultam... emberből vagyok, sajnálom, hogy hirtelen akkor más vezérelt, nem a fejem! Most még megbeszélni se tudjuk a gyerekek érdekében a dolgokat! Psze reménykedem a visszafordításban. Nme mentegetem magam! Őelőtte se tettem! Nme magyarázkodtam!

De egyedül nem bírkózom a problémával, ezért vagyok kiváncsi szerintetek a mediátor segíthet? Lagalább a normális kapcsolat kialakitásában, ne adj isten válásban?

2011. okt. 7. 22:45
 8/12 anonim válasza:
Érdemes próbálkozni mediátorral. Persze a hajlandóság mindkét oldalról szükséges, de egy ügyes szakember úgy tudja irányítani a dolgot, hogy a maximumot hozzátok ki a helyzetből. Ha a másik fél nem igazán hajlik a megoldásra, akkor meg legalább ez is világossá válik. Mediátor ugyan nem vagyok, mint pedagógus voltam a nyáron ilyen továbbképzésen, ahol egy pesti előadónk volt, de gyakorlati mediációval is foglalkozik a csapatuk.
2011. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A feleséged nagyon haragszik rád. Sőt, az is lehet hogy másba szerelmes már. (bár ha így lenne, akkor szóba állna veled, nem lenne olyan mérges, hiszen már mást szeret)


A kérdés az, hogy ha előtte komoly gondod volt a házasságoddal, amit megpróbáltál vele megbeszélni, de értelme nem volt, mert nem sikerült (én legalábbis a kommentedből ezt ezt érzem) akkor ez a probléma még mindig fenn állna. A kérdésem az, hogy akkor miért akarod visszacsinálni? Vagy most hirtelen rájöttél hogy szerelmes vagy a feleségedbe, és más nem számít? a probléma attól még ott maradna, hiába menne vissza hozzád... Vagy a probléma említése részedről csak mentegetés, mert nem is volt előtte semmi gond, csak valamivel magyarázni kell hogy félreléptél. :)


A másik pedig nem is értem mit vársz a feleségedtől. Eléggé megaláztad, és most azt hiszed, hogy pár gaz, meg egy vacsi majd helyrehozza? Nem is értem a férfiakat, miért gondolják hogy ez majd segít. Ezen mediátor nem segít, mert vagy nem hisz neked, hogy tényleg megbántad, vagy pedig már eldöntötte hogy mást keres helyetted (akit lehet hogy meg is talált)


Mit tudsz tenni? visszavonulni, és csendben várni. Amikor találkoztok pedig beszélgetni vele. Ennyi. Hiába hozod fel a mediátor ötletet, meg fogja neked mondani, hogy ő nem akarja visszacsinálni a házasságot, minek menjen mediátorhoz.


33/N

2011. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt írod, "emberből vagy". Mi a biztosítéka a feleségednek, hogy legközelebb nem leszel megint "emberből" és nem csábulsz el "véletlenül"?
2011. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!