Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Félek a válástól. Miért ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a válástól. Miért ilyen nehéz ez az időszak?

Figyelt kérdés

21-én volt az első biróságink az exszel.Mivel kiskorú gyerekünk van gondolkozási időszakot adtak.Tegnap jött meg a papír hogy június 9-én lesz a másik tárgyalás.Itt már tuti elválasztanak minket!Nagyon nehéz ez az időszak számomra,mert minnél közelebb van annál inkább nem igazán szeretném ezt.Elengedem mert ő ezt szeretné!

Hogyan lehet túlélni ezt az időszakot?

Talán azért is nehéz,mert ő akarta ezt leginkább,én nem.

Várom a tapasztalatokat,véleményeket!

Előlre is köszönöm!!


2009. máj. 1. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát először is, azt nem írtad meg, hogy te vagy a nő vagy a férfi. Mindkét nemnél máshogyan megy az elengedés és szakítás, bár ez a személyiségtől is függ azért. Ha te vagy a nő, akkor egyúttal anya is vagy, ami sokat nyom a latban. Ezt tapasztalatból írom, mert amíg nem volt gyermekem, nagyon könnyen szakítottam bárkivel, egy hét múlva már eszembe sem jutott. Amióta anya lettem, és mondhatni gyereket szültem egy férfinak, őt bár szétmentünk, a mai napig nem sikerült igazán elengednem érzelmileg (holott tudom, hogy nem lennék már képes vele élni).

Azt sem írtad meg, hogy mennyi ideje voltatok együtt, mert az sem mindegy!

Mindenképpen nehéz egy válást érzelmileg feldolgozni, főleg, ha a másik akar válni elsősorban. Ebben az esetben te még valószínűleg jobban szereted őt, és ez megnehezíti a érzelmi elszakadást. Sajnos, amikor együtt élünk egy emberrel, akkor úgy hisszük, hogy csak ő általa élhetünk teljes életet, pedig ez nem így van!

Ha van rá lehetőséged, ha tud valaki vigyázni néha a kisgyerekre (ha nálad maradt persze), akkor mozdulj ki, menj el moziba a barátaiddal, találj magadnak érdekes hobbit, ami leköt! Gyászold meg a házasságodat, hogy el tudj tőle szakadni teljesen és végleg, utána pedig úgyis jön majd egy másik szerelem és kapcsolat! Remélhetőleg...

2009. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nő vagyok,és 7 és fél évig voltunk együtt!
2009. máj. 2. 09:45
 3/4 anonim válasza:
Tényleg pokoli ez az időszak. Nálunk is hasonló a szitu. Én érzelmileg nemcsak hogy kötődtem, de fel is áldoztam volna érte bármit. Erre kiderült, hogy egy éve szeretője van, akivel együtt tudja csak elképzelni az életét. Most azt várják, hogy elköltözzön a férj és végre odamehessen. Nincs egy nyugodt éjszaka, nincs egy vidám nap. Szóval nagyon nehéz. De nekem van egy kislányom, és miatta erősnek kell lennem. Mivel neked is van gyermeked akkor együtt, egymásra támaszkodva, de neked elsősorban őt segítve kell hogy túléld ezt az időszakot. Tudom, hogy nehéz, néha én is rajta vezetem le a feszültséget, pedig tudom, hogy neki kellene most még többet adnom. Ami még segíthet, támaszkodj a barátadra, keress új célokat. Sport, tanulás stb. ....
2009. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőtök életében nagy döntés és nagy változás. Furcsa lenne, ha nem félnél. Talán szívtelen dögnek tartanának? Mindenesetre lezárul életed nagy szakasza. Fontos döntés. Meggondoltátok?
2010. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!