Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vajon nem menekülne meg sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon nem menekülne meg sok kapcsolat a szakítástól, válástól, ha türelmesen megbeszélnék a felek egy krízisben a problémákat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De.
2011. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nagyon sok kapcsolatot meglehetne menteni ha kommunikálnának a felek!

Persze adódhatnak olyan gondok is, amiről nap hosszat beszélhetnek a párok, nem lehet megoldani.

Én úgy gondolom a vőlegényemmel amiatt is jó a kapcsolatunk, hogy MINDENT megbeszélünk! Az apró rossz tulajdonságtól kezdve mindent!

2011. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt könnyebb leírni, mint megtenni. de az volna a helyes, igen
2011. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg megtanulnánk/megtanítanák nekünk gyerekkorunkban azt, hogyan kell a krízishelyzeteket/problémákat kezelni, esetleg... De akkor miből élnének a pszichológusok?
2011. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet így is nézni, és lehet máshogy is.

Szerintem sok pár már az elején nem veszi észre, ha nem illenek egymáshoz. A számtalan konfliktus ellenére együtt maradnak, a problémákat hiába próbálják megoldani, hiszen az alapok rosszak. Végül már eltelik annyi idő, hogy nem mernek a másik nélkül élni és kimenni az ismeretlenbe, hanem végigfutják ugyanazokat az elrontott köröket, és leélik az életüket boldogtalanságban, a szerencsésebbek pedig csak értékes éveket veszítenek.

Messze nem lenne annyi válás, ha a párok idejében felismernék, hogy nem valók egymáshoz, nem áltatnák magukat és a másikat, és addig nem kötnék össze az életüket pénzzel és gyerekkel.

Mert egy jó kapcsolatban alap dolog az, hogy leülnek megbeszélni a felmerülő gondokat, ahol pedig ez a kommunikáció hiányzik, ott az egész kapcsolat értelme kérdőjeleződik meg.

Amíg ebben csak két ember van jelen, még nem realizálódik annyira a kár, de amikor a két össze nem férő embernek gyereke is van, az maga a katasztrófa.

Az alap összeférhetetlenségen pedig nincs az a szakember, aki tartósan tudna segíteni.

2011. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van olyan, ami biztos, hogy megmenekulne. Nekem anyosom megmondta, hogy azert valtak el, mert nem tudtak a problemakat megbeszelni. Gondolom, hogy ez az ember tipusan mulik. Ha valaki mindig csendes, visszahuzodo, a problemait magaban tartja, nem egeszseges. Anyosom nagyon megbanta a valast...
2011. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De. És még millió ilyen van. Számomra az is felfoghatatlan, hogy valaki azon problémázik, hogy hogyan célozzon rá, ha valami nem tetszik neki. Ahelyett, hogy a másik szemébe mondaná. Pont az előbb találkoztam ilyen kérdéssel, ahol nem merte megmondani a csaj a barátjának, hogy gyakrabban kéne tisztálkodni. Aztán inkább elhagyta. Érthetetlen.

A másik, hogy sokan egyszerűen csinálják maguknak a problémákat. Mindenki elismeri, hogy sokkal egyszerűbb lenne megbeszélni mindent, mégis a legtöbben a világért nem szólnának, ha bajuk van. Ezt sem értem. Ha mindenki tudja, hogy nem jó így, akkor miért csinálják?


Azt hiszem, az emberek nem mernek kilépni a maguk köré társadalmi szabályokból vont várból. Csak hát egy kapcsolatban ki kéne..

2011. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14.24-nek adok igazat és én is azt mondom, részben megmenthetők lennének a kapcsolatok, ha megbeszélnék a problémákat. De nem minden esetben! Ha teljesen más beállítottságú a két fél bizonyos dolgokban, akkor arról beszélgethetnek ám! Ha az egyik enged, akkor orvosolható a probléma, de kérdés, hogy az engedés valóban szívből és igazából jön-e vagy csak azért, hogy "zárjuk már le". Mert ha ez utóbbi, akkor hiába tudták megbeszélni, hiába tudtak dűlőre jutni, az egyikben ott marad a tüske.
2011. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ide azok írjanak, akik váltak már.

Szerintem ha valami nem megy nem kell eröltetni. Adni kell esélyt magunknak, hogy boldogok lehessünk. Azért mert az ember huszonévesen boldog és jó a házassága, az nem azt jelenti, hogy bármi hatására az nem borulhatna. A válásommal azt hittem mekkora hülye vagyok, de az idő igazolta hogy jól döntöttem. Persze vannak a gyerekek... hát nekik nem könnyű de idővel megértik.

2011. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre lehet kapásból is válaszolni, meg lehet egy egész tanulmányt írni.

Én 52 évig voltam egy házassági kapcsolatban, amiből az első három év nem házasságban telt el. Röviden? egymás tökéletes megismerése,tolerancia,nyiltság és kommunikáció. Mindenben ! Ugyanis a házasság nem csak szerelem,szex,hanem gazdasági és társadalmi formátum is.

Egyszóva "megmenekülhetne,ha..."

2011. júl. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!