Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt olvastam hogy a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt olvastam hogy a bíróság semmisnek veheti a házassági szerződést válás esetén, ha az sérti a jó erkölcsöt. Pontosan mit takar ez a mondat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 10:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nálunk pl az volt, hogy a férjem lényegesen jobb anyagi körülményekkel rendelkezett, mint én, tehát teljesen logikus, és jogos dolognak tartottuk mindketten a házassági szerződést, mert így tisztáztuk, hogy ő hozta a házat, autót, nyaralót, ilyesmit a házasságba. Ezeknek kell benne szerepelni.

Persze, apósék még beleírattak olyanokat, amik sértik a jó erkölcsöt, ezért férjemmel azokat kihúzattuk, azt nem írtam volna alá semmiképp. Pl:

- válás esetén a gyermekről le kell mondanom

-nevezze meg párom, hogy melyik szobákat használhatom a házban

- nevezze meg párom, milyen háztartási munkákat kell elvégeznem nap, mint nap

- halála esetén mindenről le kell mondanom

- nevezze meg férjem, azt a maximális összeget, amellyel a szüleimet támogathatjuk, ajándékot vehetünk nekik.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, már régen volt. Egyébként párom sem látta előtte, komoly balhé volt belőle. Azóta is "szuper jó" a viszony apóssal meg anyóssal.

2011. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Mostmár akkor végképp nem értem mi értelme van a házassági szerződésnek. Így is, úgy is a törvény dönt, nem?
2011. okt. 30. 06:56
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem, mert így nekem pl nincs jogom válás után igényt tartani arra a házra, vagy nyaralóra, vagy kocsira, amit a férjem hozott a házasságba. Ilyen szempontból van értelme, mert nem kell évekig tartó pereskedésben bizonygatni, hogy kinek mi jár.
2011. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Amit a férjed vitt a házasságba az a törvény szerint is különvagyona! Sose tarthatsz rá igényt, miért is tarthatnál?
2011. okt. 30. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!