Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt olvastam hogy a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt olvastam hogy a bíróság semmisnek veheti a házassági szerződést válás esetén, ha az sérti a jó erkölcsöt. Pontosan mit takar ez a mondat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 10:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
aki egy ilyet aláír, az nem szerelmes, hanem funkcionális analfabéta vagy szimplán teljesen hülye
2011. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Én leírtam,hogy i volt a szerződésben amit a bíró elvetett.

Elolvastátok,esetleg tanulhattok belőle.De nem kell senkit megbántani ezzel,és rosszakat írni róla.

Senkit nem kell sértegetni.

Vannak emberek akik érzelmileg sokkal gyengébbek.Akik a nagy szerelemért bármire képesek,és hiszik,hogy ez csak egy formaság.Akiket lehet irányítani,befolyásolni.Hogy anno annak idején miért írta alá én is kérdeztem.A válasz,mert tiszta szívből imádta,és bár nem tetszett neki,és nem akarta aláírni,de tudod hatni rá a férje.

Tudod az vesse rá az első követ aki sosem hibázott.Én megértettem,mert tudom milyen ha valakit őrülten,szinte bolondulásig szeretünk..

Legközelebb a gúnyos megjegyzéseket tartsátok meg magatoknak(ez annak szólt aki az analfabétát emlegette) Nem vagyunk egyformák.A húgom megfizette sőt még ma is fizeti az árát a naivitásának.De nem kér csak annyit amennyi neki jár a törvény szerint.

50nm ház a férjjé,mert ő vitte be a házasságba.Sosem vitatta,sosem követelt belőle egy fillért sem.De 10 év után közösen építettek hozzá,és ő is rengeteget dolgozott hogy 140nm házuk legyen..Annak a különbözetéből már jár neki a törvény szerint.

Nagyon más nem volt a szerződésben.. A lényeget leírtam..

2011. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
köszönjük.
2011. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Jó erkölcs


A jó erkölcsbe ütközik, és ezért semmis az a házassági vagyonjogi szerződés, amely az egyik házastárs csaknem teljes különvagyonát és a közös vagyon egészét valós ellentételezés nélkül a másik házastársnak juttatja.


Ezt találtam de még mindig nem tudom pontosan értelmezni...

2011. okt. 18. 12:54
 15/24 anonim ***** válasza:
olyan nagyon pontosan nem is fogod tudni értelmezni, mert az erkölcs már egy szubjektív fogalom, nem csak a különböző társadalmak között jelent mást az erkölcs, de különböző társadalmi, vallási rétegek között is. tehát ez egy tipikusan rossz megfogalmazás, biztos találni még ilyeneket a magyar törvényekben..
2011. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

Félelmetes ez a történet a húgodról :( nagyon sajnálom, és megértem, hogy miért tette.


Kicsit emlékeztetnék itt mindenkit, hogy amikor idejön egy ara és azt kérdezi, hogy az itt kommentelők aláírnák-e a férj által az orra alá dugott szerződést, a kommentelők 60-80%-a megkövezi, hogy ha nem írja alá, akkor pénzéhes r.banc! És közlik vele, hogy ez csak formaság, ha annyira szereti, akkor miért nem meri aláírni, ennek úgyis csak akkor van értelme, ha válnak.


És ilyenkor mit tud mondani az ara? HOgy a pasi sem szereti, ha ilyet akar aláíratni vele, és még a nőnek kell bizonygatni, hogy nem pénzéhes és nem r.banc!

Megértem hát, ha egy nő inkább aláír ilyesmit nyomásra, mint ezeket a konfliktusokat a férjével, férje családjával, barátokkal szemben felvállalja :( és ez szomorú, mert ez megint azt jelenti, hogy a nők igenis kiszolgáltatottak, csak máshogy, mint régen. Ma még alá is íratják velük, hogy saját akaratukból lesznek pénzügyileg alárendeltek és kiszolgáltatottak! Kifinomultabb lett bizonyos ffiak elnyomó taktikája, semmi több.

2011. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

és még a nőnek kell bizonygatni, hogy nem pénzéhes és nem r.banc!

miért kéne bárkinek bármit is bizonygatnia? én rokonomat vezették még el ok nélkül, és végezték ki. neki lehet hogy bizonygatnia kellett akármit is. viszont ma, legyen bármilyen sz.ar a rendszer, és bármilyen gyenge is egy nő (de akár férfi is) ne mondja senki, hogy egy felnőtt embernek bármit is bizonygatnia kell Magyarországon. ezt nem tudom elképzelni.

2011. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
vagy inkább elhinni.
2011. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
hát itt a gyk.hu-n kell... keress rá egy-egy ilyen kérdésre és nézd meg, hogy miket írkáltak szegény arának! úgy kellett védekeznie... szörnyű.
2011. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

igen, más a nézőpontunk. pont erre gondoltam.

itt a GYK. ezek szerint vannak ilyen témák is, mindegy én sport, fogyókúra rovatokban szoktam írogatni, és számos alkalommal komoly nézeteltérésű emberekbe ütközöm. gondolom mint az általad említett arák.

de ez még nem jelenti azt, hogy bárkinek számítana az ellenvéleménye! egy egészséges, magabiztos embernek ma minden lehetősége megvan szerintem, hogy akár virtuális fórumon, akár a valóságban figyelmen kívül hagyja az őt megkérdőjelezőket. tehát engem is figyelmen kívül hagyhatnak a "fogyókúrázók" mert nem vagyok hivatalos személy, nem kell velem foglalkozniuk.. és ha valakit megvádolnak akár itt fórumon, hogy pénzéhes, nem szükséges semmit bizonyítania, nem kell senki előtt kiállnia a véleménye mellett, és ha nem áll ki akkor sem lesz a vitatársainak feltétlen igaza!

emellett én azt is mondom, hogy buta emberekkel fölösleges vitatkozni bármin is, nem vezet sehová, ha nekik bármit is bizonyítanak.

2011. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!