Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy újszülöttet milyen feltéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy újszülöttet milyen feltételek mellet és milyen gyakran látogathat az apja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Kórházban?
2009. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha már láthatás...

Szerintem a kéthetente az minimum, de azt biztos, hogy egy darabig még nem ítélné meg a bíróság, hogy el is vihesse, mert ugye kicsi. A barátnőmnek 4 éves volt a kislány, mikor először rámondta az "elviteles apás hétvégére" a bíróság az áment, pedig apci akkor már harmadjára indította érte az eljárást. És akkor sem vihette el egész hétvégére, csak úgy, hogy szombat, vagy vasárnap egész napra, de este vissza kellett vinnie az anyához.

Próbálj meg jószóval beszélni az apával (vagy ha te vagy az apa, akkor te próbáld megérteni), hogy egy babánál ott ülni egész nap elég nehézkes dolog, mert ugye egyrészt sokat alszik, másrészt meg szoptatják, stb... és még az anyja sem bizti, hogy olyan állapotban van szülés után, hogy arra vágyik, hogy valaki naphosszat ott ücsörögjön.

De azért joga van az apának is látni, hiszen mégiscsak ő az apja, akárhogy is alakult a dolog a két szülő között.

Próbáljátok egymás közt békével intézni.

2009. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

13:05-ös vagyok: bocsi én úgy értelmeztem, otthon, mert pl. váltok. Ha kórház, az más...

csak nem volt egyértelmű a kérdés

2009. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
otthon gondoltam
2009. máj. 6. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván függ a szülők kapcsolatán,és azon,hogy mindketten szeretnék -e hogy a gyereknek szoros legyen a kapcsolata az apával is.Az egyik barátnőm pár hetes lányávalköltözött külön a férjétől,de az apával megbeszéltk,és szinte 2-3 naponta ,de volt hogy naponta ott volt az apa fürdetésnél.ez napi fél óra 1 óra volt,aztán később vigyázott a csecsemőre amig anyukája elment vásárolni,tornázni hetente 1x-2x.Igy a gyerek úgy nőtt fel,hogy az apukájával külön lakik,de nagyon jó a kapcsolatuk,sokat alszik nála 1-2 éves korától.Nyilván ez a szülőkön és a gyereken múlik.De nagyon fontos,hogy legyen kapcsolata az apával,a szülők a saját sérelmeiket félre téve,ne a gyerekkel "játszmázzanak"!!!Minden jót kivánok!
2009. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ahogy elöttem szólók is írták, ha normális a kapcsolat(annak ellenére,hogy nem éltek együtt) akkor érdemes leülni és megbeszélni,hogy mi a jó a kicsinek.Amíg szopik természetes,hogy az anyukájára van leginkább szüksége, de ez nem azt jelenti , hogy apa pl. nem viheti el sétálni fél-1 órára.Aztán ha nagyobb lesz, lehet ezt fokozni szép lassan.Kiviszi a játszóra homokozni, aztán már egy délelöttöt is el lesznek pl. az állatkertben stb.Így kialakul a kötődés.A cstv-t érdemes átnézni,hogy mi az a minimum láthatás, ami az apának jár.Több hozzászólásban olvastam a 3 éves kort, de ez SEHOL nem szerepel hivatalos dokumentumban.Egy jogi fórumon olvastam olyat,hogy a 10 hónapos iker gyerekek komplett hétvégi láthatását ottalvással megitélték.És miért ne,ha jó a viszony és már nem szopiznak?Szóval próbáljátok a gyerek érdekeit mindenek felett lévőnek gondolni!Sok sikert.
2009. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
úgy tudom, hogy bíróságilag 3 éves koráig a gyereknek az anyja mellett a helye, úgyhogy ha nem vagytok jóban, addig nem viheti sehova a beleegyezésed nélkül.Persze ahogy te jónak látod. De ne tiltsd el, csak az apja.
2009. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy nem vagyunk valami jóba, 19 hetes vagyok, és most derült ki, hogy 3 éve csal!!! Szóval nem szívesen adnám még a kezébe sem a picúrt. De köszi a válaszokat
2009. máj. 6. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Annak ,hogy már 3 éve csal, semmi köze ahhoz, hogy mikor láthatja a gyerekét. Most a sértettség beszél belőled, ne hagyd, hogy ez irányítson, a gyerek érdekeit nézd elsősorban.
2009. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Velünk is minden rendben volt a baba érkezése előtt, alatt és utána is 10 napig. Vagyis, hazamentünka kórházból és még 5 napig volt velünk apuka. Nem magyarázta meg, hogy miért nem akar tovább maradni. Fogta magát és ment.

A lányomat 4-szor látta, 1-szer azért mert útlevelet kellett csinálnom neki, egyszer a névnapján, egyszer karácsonykor.

Az idén március 10-én volt az első szülinapja, arra eljött a apai nagyszülők is és azt kérdezte, hogy miért nem ismeri meg őt a lánya, hiszen, az apja? Mit lehet erre válaszolni?

Húsvét szombaton azt mondta apuka, hogy készülődik és jön, de a mai napig még nem ért ide. A köztünk lévő távolság kb. 15 km.

Na, én engedném, hogy lássa, de igy hogy adjam neki oda 3 évesen is, ha a kislánynak fogalma sincs róla, hogy ki ez az IDEGEN bácsi?

2009. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!