Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig tart a gyermekelhelyezé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tart a gyermekelhelyezési per? 4 hós a fiam

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ameddig megeggyeztek.szerintem ilyen pici babát,az apjanak eleve nem adnak.nekünk fél évig tartott,mert belátta h nincs esélye,de van egy ismerösöm,akiknél 4 évig huzodott,éss e közben a biróság az apának itélte a gyereket,elvették az anyátol,és fél év után kapta vissza az anya,mert a felsőbb biroság visszavette az apátol.
2009. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nálam marad.(anya vagyok)Szóval ha nem egyezünk meg, akármeddig eltarthat.És hogy van a láthatás?
2009. máj. 7. 19:39
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom szopizik,úgyhogy valószínüleg nem a "hagyományos"láthatást ítélik meg.Ő még teljesen rád van utalva.A gyermekelhelyezéssel kapcsolatba,minnél hamarabb megegyeztek annál jobb mindenkinek,főleg a babónak,mert ő azt érzi meg ha te feszült vagy.

Én is tudok olyan esetet hogy 5-6 évig pereskedtek,aztán az anya már megunta a huzavonát,a lánya miatt lemiondott róla az apa meg bedugta egy bentlakásos sulib 100km-re....

2009. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Elvileg 3 éves koráig csak anyai felelősséggel láthatja az apa a gyerekét. De viszont az apa akkor sem várhatja el, hogy szeresse Őt a gyereke!

Az én lányom március 10-én volt 1 éves, apukájával a terhesség előtt, közben, és születése után 10 napig semmi baj nem volt. Nagyon akartuk mindketten. Terveztük a jövőt, de valami miatt tavaly április 1-jén lelépett.

Azóta kb. 3-szor jött, nem élünk egy városban, de 12 km van köztünk, én 6-szor vittem a lányt, a szülinapjára eljött, azóta húsvét szombaton igérte, hogy készülődik. De telefonon annyit mondott, ha a lánya látni akarja jön. ???

Kérdem én, mégis honnan a francból tudná a lánya, hogy ki az apja, ha még fényképen sem látja?!

A gyerektartást fizeti, az elhelyezése nálam lett, láthatná amikor akarja, de nem él ezzel a lehetőséggel.

2009. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos csak kis részben anyatejes, nagyrészben tápszert kap.Nem tudom, hogy meddig marad meg ez a kis tej.(napi 300ml körül)De ezt a keveset viszont megkapja.Hát remélem, hogy nem akarja elhúzni évekig.
2009. máj. 7. 20:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint a férjem a tárgyalásokat!:)És ilyenkor mennyit kell fizetni az ügyvédnek vagy másnak?
2009. máj. 7. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden azon múlik, hogy ti hogy álltok a dologhoz. Nálunk az apuka teljesen eltűnt, direkt, mert úgy gondolja, hogy neki van igaza, és kijelentette, hogy ezt nem bíróságilag kell elintézni (na persze...). Ismeretlen helyre költözött, nem is lehetett megtalálni. Hát nézd, így, hogy nálunk egyáltalán nem is volt az alperes részéről semmi, így is eltartott egy darabig, bár inkább az, hogy igazolni kellett, hogy ninsc meg. Kitűzték a tárgyalás időpontját először februárra, de mivel az idézést az exem nem vette át (mert nem lakik a bejelentett címén), ezért elnapolták áprilisra. Amúgy a keresetet még decemberben beadtam. Áprilisban megvolt a tárgyalás, az exemet egy ún. ügygondnok képviselte, az ő díját (12 ezer forintot) nekem kellett kifizetni (jó, mi?). Megítélték a gyerektartást, a gyerek természetesen nálam lett elhelyezve (készítettek környezet tanulmányt és tanukat is kellett vinnem). Persze a gyerektartást nincs kitől vonni, így most várhatok még elég sokat. Nálunk, mivel ugye nem volt alperes és nem lehet vele kommunikálni, csak egy tárgyalás volt, utána 15 nappal lesz jogerős az ítélet, de mondjuk nem bánnám, ha már kézbe kapnám. Kicsit húzzák az időt ezek. Utána kell kérnem a behajtást a gyerektartásra, stb. Na most, ha az apának nem felel meg az ítélet, akkor bizony ez húzódhat, és így sem egy gyors folyamat.

Az gyüvédi díjat nem tudom, nekem ismerős volt, de a perköltséghez mentességet kértem, mivel 53 ezer forint az összes jövedelmem, így nekem ez nem került semmibe.

2009. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka mit szeretne?Ha békés a tárgyalás ugy 20-20 ezer,ha megy a harc ennél egy picit több.

de mehetsz ügyvéd nélkül is,sokan már ugy mennek,ha békés,akkor meg főleg.az én exemnek,is 7500ft-ra lecsökkentette a birónö a perköltséget..

2009. máj. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

azt nem irtam hogy az ügyvédi dij ennyi.(az elözö)

a perköltség mindegy mert,nem te leszel az alperes,add be szerintem a biroságra a kérelmedet.

2009. máj. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
valahogy az apukák amugy beleunnak a látogatásban,nem?én legalábbis igy veszem észre.Azt akarta hogy nála helyezzék el,elutasitották,erre 3 hónapja nem látta,láthatást sem kérte.
2009. máj. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!