Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Járt valaha valaki kapcsolatte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járt valaha valaki kapcsolatterápiára? Egy félrecsúszott kapcsolatot meg lehet még menteni? Van értelme küzdeni, vagy fel kell adni?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyunk házasok, három éve élünk együtt csak a párkapcsolatok topikban tinik írnak, akik teljesen fogalmatlanok.


Olyan, mintha lakóstársak lennénk, már szex sincs egy ideje. tele vagyunk mindketten tüskékkel, és emiatt gyakoriak a veszekedések is. Igazából úgy gondolom, hogy mindketten szeretnénk helyrehozni a dolgokat, csak valahogy más nyelvet beszélünk, más filmet nézünk.

Érdemes lenne terápiára járni ilyen fiatal kapcsolatban? Vay ha ennyi idő alatt idáig süllyedt, akkor hagyni kellene a francba, mert nincs jövője?


2011. nov. 10. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát szerintem megér. Ha szétmentek akkor is legalább próbáltatok tenni ellene valamit.
2011. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zkriszti3 ***** válasza:
Úgy látom még van szeretet köztetek.Ha eddig nem vált be a módszered változtass rajta.Nem hiszek a terápiában én nem tudnám elmondani a gondjaim egy idegennek,otthon próbálnám megoldani,nekem ha hosszú idő alatt is de sikerült.
2011. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mindössze 3 év után ilyen komoly gondok vannak...hamar eljutottatok oda, ahová más 15-20 év után...

Egy próbát tehettek, és később nem tehetsz magadnak szemrehányást hogy meg sem próbáltad.

Valamikor szerettétek egymást, annak oka volt, csak valami elromlott. Ebben segíthet a párterápia.

2011. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem még mindig szeretjük egymást, legalábbis mindkettőnket nagyon megvisel ez a helyzet. Csak valahogy túl mélyre jutottunk, és bármennyire sokat beszélgetünk róla, nem bírok kikeverdni belőle. Elkaptunk egy lefelé ívelő spirált, és nem tudjuk hogyan kell fordítani rajta, pedig mindketten szeretnénk!
2011. nov. 10. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mindketten benne vagytok, hogy próbáljátok meg a pártaerápiát, az azt jelenti, hogy még mindkettőtöknek fontos a másik, fontos a kapcsolat. És ez szerintem majdnemhogy garancia a sikerre. Ha csak az egyik fél erőlteti, akkor nem segít a terápia (a másik gyakran már le is zárta magában a kapcsolatot, csak nem meri még kimondani, ezért nem működik a párterápia sem). Hajrá és sok boldogságot nektek!:)
2011. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még fel sem vetettem, mert olyan fura ötletnek tűnik, de szerintem ő is benne lenne.
2011. nov. 11. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, teljesen normális, ha egy kapcsolat kiüresedik. Azt kell eldönteni, hogy - tudom, hogy ezzel nem segítek sokat :) - szeretnétek-e (őszintén!) folytatni. Ha igen, akkor ha olyan súlyos a helyzet, akkor párterápia, ha nem, akkor csak beszélgessetek sokat - ez jó gyógyszer tud lenni! Ha akarsz, írhatsz privátot is, szívesen meghallgatlak magánemberként is, foglalkozásom szerint pedig segítő foglalkozásban dolgozom.


Sok sikert!

Egyébként még egy ötlet: www.figyelem.net

2011. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2013. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Több, mint egy éve szétmentünk utólag már azt mondom, hogy hálaistennek :D Nem is tudom mit kerestem mellette olyan sokáig, de azért jó pár hónapig kínlódtam utána.
2013. máj. 22. 15:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!