Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehet egy apuka ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet egy apuka ha az anyuka kiszúrás végett játszadozik a "mindenkori lakcím" váltogatásával?

Figyelt kérdés

Nincs még jogerős bíró végzés gyermekelhelyezésről, mindkét szülő szeretné a gyermekeket, hamarosan következik a pszichológiai vizsgálat minden résztvevőre kiterjesztve.

Mindkét gyermek budapesten él,budapesten járnak iskolába. Anyuka bp-en él apuka is,anyuka utalt már arra,h. amint megteheti elköltözik győrbe a szeretőjéhez a gyerekekkel együtt.Ez esetben valóban apukának kéne kéthetente utazni gyermekekért?Köszönöm előre is a segítségeteket.B.Kitti


2011. nov. 11. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ilyenkor az anyuka köteles beszállni az apa utazási költségeibe, hiszen nem várható el tőle, hogy erején felül is költségeket vállaljon azért, hogy egy törvény adta jogával élhessen.


Amúgy meg a gyerekekkel szemben egy elég piszkos húzás lenne, hogy egy kis bosszúért kiszakítsa őket az anyjuk a megszokott iskolából, baráti körből! Elég bajuk van nekik pusztán a válás miatt is, nem kéne tőlük teljesen elvenni a megszokott életüket...

2011. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha a végzésbe az lesz, hogy a gyerkek átvétele az anya lakása, akkor igen.

Az a fél megy a gyerekekért, aki a láthatásra jogosult.

2011. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon kérni kell, és belefoglaltatni a határozatba, hogy ebben az esetben ki és hogyan fogja viselni a költségeket. Hivatkozni kell az anya szándékaira.
2011. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt...:) Kedves első, igen valóban piszkos dolgonak tűnik...egyszer már anyuka megtette ezt már, csak aztán befuccsolt a kapcsolata, és gyorsan visszajött a gyerekekkel, de most úgy néz ki, hogy újbol menni akar... :)
2011. nov. 11. 12:42
 5/20 A kérdező kommentje:
No és mi a helyzet akkor, ha jelen pillanatban még mindenki budapesten lakik, anyuka is apuka is gyerekek is, gyerekek bp-re járnak isibe, de anyuka hivatalosan átiratja magát a győri címre...tehát nem lakna ott ő maga sem, csak átiratja magát? hm? :) akkor ez is mindenkori lakcímnek számít?? :)
2011. nov. 11. 12:44
 6/20 anonim ***** válasza:
Automatikusan a győri címre megy az idézés is. Azt 'csak' feltételezni tudom, hogy ekkor már bele kell, hogy kerüljön kérés nélkül az utaztatási költségek viselése is a határozatba.
2011. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát igen most jelen helyzetben úgy szól a végzés, hogy egyébként iskolai foglalkozás végezték veheti át az apa a gyerekeket a suliban (ez ugye jó mindenkinek egyenlőre) abban az esetben kell aza anya mindnekori lakcímére menni ha valami miatt mégsem a suliban tartózkodnak gyerekek...és ez esetben tartunk attól, hogy egyszercsak győrbe kell majd mennünk :( nyilván anyuka magától nem fpg tájékoztatni minket, hogy bocs ti hülyék, de már átirattam magam győrbe...:)
2011. nov. 11. 12:55
 8/20 anonim ***** válasza:
Telefon, hol vannak, ott veheti át a gyereket. Ha Győrben, nem tudom, nem kell-e pocsék anyagi helyzetet bizonyítani ahhoz, hogy az anyának kelljen fizetni? Valahol ezt olvastam. Ha te vagy az új nője "apunak", hát szép családba szállsz bele, nagy jövő elé nézel. Harc a gyerekekért, uszítás, gyerektartás,pereskedés, pénzhiány...Ezekkel számolj, mielőtt végleg odakötöd magad.
2011. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
telefont elzárja előlünk az anyuka, pedig épp ezért ajándékba vettünk a gyereknek egy alap készüléket, plusz pénzt is töltünk rá, de akkor sem hagyja hogy elérjük gyerekeket:( így telefonon nem fogunk tudni tájékozódni, hogy éppen hol vannak...majd kiderül mikor átakarjuk venni őket!! :( Igen én lennék a csúf gonosz, bibircsókos mostohaanyuka!! :)) szerencsére gyerekek szeretnek engem, szeretnek velünk lenni stb. hát igen nehéz a helyzet, de párommal ez csak még jobban összekovácsol bennünket!!!
2011. nov. 11. 17:51
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól értem, Te már a volt férjel élsz, anyukának meg szeretője van. Miért van nektek több jogotok, mint a nőnek? Miért ilyen a hangnem, és miért ne költözhetne el, ha szereti a párját. Ki mondta azt, hogy mindíg Pesten kell élni?

Gondolkodj légyszíves.

Amúgy a problémát sem értem. A gyerekért oda kell menni, ahol laknak. Ha a nő átíratja magát győrbe, de nem ott lakik, nyugi nem fogja csak azért odavinni a gyereket, hogy neked is oda kelljen.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy Te léptél - e be a családi idillbe, te voltál-e az aki szétszedte őket, mert nekem nagyon úgy tűnik abból amit, és abból ahogy írsz.

2011. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!