Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi házastárs, lakcím...

Külföldi házastárs, lakcím változás bejelentése? Kijön a BÁH megint? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Külföldi házastárs esetén hogyan történik az új lakcím bejelentése a bev. hivatalnál? Megint kijönnek szétnézni, vagy csak be kell diktálni az új címet, és kész?
2011. júl. 14. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
tartózkodási kártyája van a házastársadnak vagy regisztrációs igazolása?
2011. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tartózkodási kártyája van, már majd 3 éve. most elköltözünk, és az érdekelne, hogy bejelentjük az új címet, és annyi az egész, vagy oda is kijönnek szétnézni?
2011. júl. 19. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
csak be kell jelenteni az új címet, nem valószínű, hogy kimennek....az első alkalommal is azért mentek, hogy leellenőrizzék, hogy valójában fennáll-e a házastársi életközösség
2011. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőt azt tudom. Meg is jártuk. Ugye a házasságkötés után menni kell a kártyát kérvényezni, de mi még akkor újítottuk a lakást, mikor kijöttek, szerintük nem volt bizonyítható az együtt élés, és elsőre el is utasították.


Most megint ez lenne a helyzet. Az új lakást még pofozgatjuk, és a munka miatt egy jó darabig még elhúzódik, és attól féltünk, ha bejelentjük már az új címet, és ezt is ellenőrzik, akkor majd megint akadékoskodnak.

De akkor belehet, mert nem ellenőrzik.

Köszi szépen.

2011. júl. 19. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:

3 éve házasok vagytok, nem pár hete, tehát nem ugyanaz a helyzet


amúgy milyen állampolgár a férjed? nigériai vagy egyéb afrikai állam polgára?

2011. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nigériai :-)


Ezeknél sosem lehet tudni, hogy mi számít, és mi nem.

2011. júl. 19. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:

hidd el, hogy jobb dolguk is van, mint 3 éves házasokat ellenőrizgetni...állandó tartózkodási kártyánál valószínűleg mennek majd


de nigériai férjjel vigyázz, a házasságok 99 %-a bőgéssel végződik

2011. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

bocs, de ez hülyeség. nem az állampolgárságot kell nézni, hanem a személyiséget. az én férjem, becsületes rendes ember, és jó pár barátját ismerem, akik szintén azok. persze van pár ellenpélda is, de hát a magyar pasik közül se lehetne mindet jó példaként mutogatni...

Sajnos sokan jönnek azzal, hogy csak a papír kellett neki, Az én férjem itt dolgozott, megvoltak a papírjai, ha nem vesz el is maradhatott volna, az országban. Tehát papír nem kellett neki. Pénzem nincs, azért se vehetett el.

De ha bármilyen hátsó szándéka lett volna házassággal, biztos nem engem vesz el. :-)


Az a 99% meg... hát látok én itt érdekes eseteket, és sokszor a lánynak is van annyi vaj a fején, ha nem több, mint a pasinak.

2011. júl. 19. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!