Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit von magával az állandó...

Mit von magával az állandó lakcím változás?

Figyelt kérdés

Gyerkőcöm egyedül nevelem,most adom el a lakásom (VI-ker),és az ideiglenes lakcímem abban a kerületben van,valamint ott is dolgozom,ahova a kislúrkó kerül bölcsibe(XI_ker).Félig magánbölcsi,de az önkormányzaton azt az információt kaptam,hogy 50%-ot támogatnak,ha ideiglenes,vagy állandó lakcímmel rendelkezem a kerületben.Erre ma a bölcsödevezetö azt mondta,hogy csak az állandó lakcímet van jogában támogatni,ha ideiglenes a cím akkor kérvényt kell benyújtanom az önkormányzathoz.Pipa vagyok,mert dezinformáltak...,és főleg azért,mert állandóra is betudtam volna jelentkezni.

Egyenlőre még azért vagyunk a VI-ker-be bejelentkezve állandóra,mert árulom a lakást;és a postám is oda érkezik.

Kérdésem az lenne,hogy milyen "procedúrával"jár az állandó lakcím változás?


2011. febr. 16. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis papírkán bejelented, és szólsz a postán hogy mi az új címed.

Nekem legalábbis ennyi volt :)

Esetleg az ismerősöknek szólni, hol kopogtassanak.

2011. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerületi kormányhivatal, kis papírt kitölteni, ált. egy hét múlva ott az új kártya.
2011. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem kormányhivatal, hanem okmányiroda, bocs :)
2011. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
költözést...
2011. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Félreértést elkerülve...,ha most állandóra bejelentkezem a XI-ker-be,és nem tüntetek fel tartózkodási helyet,azért a postám még megy a régi címre???
2011. febr. 16. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
A lakcímváltozást neked kell bejelentened a hivatalos szerveknél, ellenkező esetben a régi címedre postáznak. Pl. Apeh, MÁK
2011. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ebből ügyet!


Mond azt hogy ez az állandó lakcím!


Nincs módjuk utána nézni, és máshol sem foglalkoznak ezzel hidd el!

Max ha vmi miatt eljárás van ellened, vagy a bankoknál.


Csak magadnak bonyolitasz ha igazat mondasz!

2011. febr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló szitum, hasonló "fontoskodó" intézménnyel.

Még bekérték a lakcimkártya másolatot is, amit kinyomtattam nekik átszerkesztve, azóta se lett belőle semmi.

2011. febr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Max.igazad van,hihetetlen,hogy mennyire bonyolítják az ember életét.Most fizethetem a teljes díjat a bölcsibe.Persze,ha nem kérdeztem volna meg....
2011. febr. 17. 12:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1 órámba telt az okmányirodában (Pesten), hogy új lakcímkártyát kapjak. Bevittem az adásvételi szerződést, meg a földhivatali határozatot, hogy enyém a lakás, kitöltöttem a papírt, ültem egy kicsit és megkaptam a vadi új lakcímkártyát.
2011. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!