Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben hogyan tudnék korrekt lenni vele szemben? Nem szeretnék neki rosszat.

Figyelt kérdés

A férjemmel megromlott a kapcsolatunk, már csak barátként tekintek rá. Ezt ő is tudja, bár ő még szeret. Van egy 1 éves kislányunk. Szeretnék elválni tőle, jövőhéten beadom a válókeresetet. Nekem már van új kapcsolatom, el is költöztem hozzá.

A kérdés az, hogy amíg a válás le nem zajlik, addig anyagilag mi lenne a korrekt elvárásom vele szemben? Mivelhogy már elköltöztem, de 37 ezer forintból nem igazàn tudok sokmindent kezdeni. Mekkora összeget kérjek a gyerekre? 160-200 nettó fizetése van.

Nem szeretném lehúzni, mert nem ártott nekem, csak nem illünk össze.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 17. 11:40
 1/10 anonim válasza:
72%
A kereset 20 százalékát szokták sok esetben.
2011. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Úgy vélem, hogy annál többet ne kérj mint a hivatalos gyermekenkénti 20 %. te esetedben a 160.000 ftnak a 20 %-a 32 ezer ft. bejelentett fizetése van apukának? apuka hol lakik most?
2011. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Ne haragudj, hogy enm a kérdésre válaszolok, de valami nem fér a fejembe.

"csak nem illünk össze." - erre miért az esküvő és a gyerek után jönnek rá az emberek? Nem csak te, hanem annyian mások (arról nem is beszélve, hogy még be sincs adva a válókereset, már ott az új kapcsolat... ) Miért van ez?

2011. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Arra hogy nem illetek össze egy házasság, és egy gyerek után jöttél rá? Hülyítetted éveken keresztül, most meg lelépsz mással, és kérded mennyi pénzt kérjél tőle?

Szerintem annyit ami elég egy személyiség tréningre.

2011. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Igen, bejelentett, hivatalos állása van.

Sajnos hibáztam, elvakított a szerelem, ezt be kell ismernem, pedig mindenki mondta, hogy nem vagyunk egymáshoz valóak. Az utóbbi 1 évben nagyon lekezelően beszélt velem, a gyerekkel sem foglalkozott, a sok sírás meg fájdalom után kiábrándultam, akkor vettem észre, hogy az életvitelünk is összeegyeztethetetlen. De tanultam belőle...

2011. nov. 17. 11:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hülyítettem, nagyon szerettem őt! Aztán ő vàltozott meg velem szemben, sokat szenvedtem mellette. Az új kapcsolatom 2 hete tart, 3 éve ismerem az illetőt (mellesleg nem kedveltem), nem mellette volt párhuzamosan. Úgy gondolom evvel semmi baj nincs.
2011. nov. 17. 12:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, a sorrendet jól összekutyultad, akármi is volt az oka. Ha viszont lekezelően beszélt veled, akkor ne ámítsd magad azzal, hogy ő még szeret. A gyerektartással kapcsolatban már megírták a választ, de gondolom az egyéb vagyoni dolgaitokat is rendezni kellene. Üljetek le, próbáljatok megegyezni, sokkal hamarabb le lehet zárni a házasságotokat ha mindenben előre megegyeztek.
2011. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem illetek össze?! Minden kapcsolat kompromisszumokat igényel, a mostani is, amiben ráadásul a kislány se kutyája, se macskája a palinak. 2 hét után hozzáköltöztél? Csak annyit tudok mondani: Jaaaaaaaj. 20%-ot kaphatsz, de ha tényleg szeret, meg a lányát is, minősíthetetlen.(megromlott a kapcsolatunk, barátként tekinTEK rá. Ő még szeret ==>nem megromlott, hanem te találtál mást, és dobod, ezt így tisztességes kimondani).
2011. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennyi kérj?


Mennyit költesz a gyerekre egy hónapban?

Na annak a felét.

2011. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szánalmas vagy..


"Nem szeretném lehúzni, mert nem ártott nekem.."


"Az utóbbi 1 évben nagyon lekezelően beszélt velem, a gyerekkel sem foglalkozott, a sok sírás meg fájdalom után kiábrándultam.."

2011. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!