Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan működik, külön élő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik, külön élő szülők, láthatás, új partner?

Figyelt kérdés

Fél éve külön élünk férjemmel (még nem váltunk el), azóta neki volt több rövidebb kapcsolata, nekem még nem. A közeljövőben szeretné egy hétvégére magához vinni a gyerkőcöt, de valószínüleg ott lesz az épp aktuális barátnője is (max 1-2 hónapnyi ismeretség). Akit én természetesen nem ismerek. Ilyenkor mit lehet tenni, nem nagyon örülök neki, el nem tilthatom.

Kérhetem hogy mutassa be nekem, vagy hogy ne legyenek együtt, stb ?

Kérlek segítsetek, eléggé szomorú vagyok, nem tudom hogy védhetném meg a picit, nem tudom mit érzékelne belőle.


2011. nov. 28. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?
2011. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, Két és fél éves
2011. nov. 28. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:

nálunk 3éves korig nem viheti el az apuka, csak látogathatja,sőt 3 és 6 éves kora között is csak egy reggeltől estig viheti el.

MI így eggyeztünk meg, egyezzetek megti is valahogy valami rendszeres fixben

2011. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk már lezajlott a válás és amíg nem lesz 3 éves a gyerek nem viheti el felügyeleted nélkül. Szerintem ez a legtöbb helyen így van.

Viszont, ha ő és az új kedvese fog vigyázni a gyereketekre, akkor szerintem megkérheted, hogy mutassa be neked. Szerintem jogod van megismerni azt, aki vigyázni fog a gyerekedre, még akkor is, ha mindez az édesapa "felügyelete" mellett zajlik.

Ez persze csak az én véleményem, de azt gondolom, hogy egy ilyen pici gyereket nem vagy köteles csak így elengedni, úgy, hogy közben aggódsz.

2011. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam de félek balhé lesz belőle, mondom már most is fenyegetőzik :( Esetleg hol találok olyan oldalt, ahol le van írva az erre vonatkozó törvény vagy szabály, ha egyáltalán van: Én is úgy tudom hogy 3 éves koráig nem vagyok köteles elengedni felügyelet nélkül.
2011. nov. 29. 08:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Leírom a jogi oldalát, mert ezen mi is átmentünk. Mivel még nem váltatok el, ezért a férjednek ugyanannyi joga van a gyerekhez mint neked. Vagyis akkor és oda viszi ahova akarja. Ha elváltatok és nálad van elhelyezve a gyerek és még 3 éven aluli, akkor sem tilthatod meg, hogy elvigye, sőt csak nyomós indok mellett korlátozzák (értem ez alatt, hogy felügyelet mellett) a találkozásokat. Három éves korig lehet kérni, hogy a hétvégi láthatások alkalmával éjszakára vigye haza, ezt különösebben indokolni sem kell, mert benne van a törvényben a lehetőség. Három éves kor után ezt már nem lehet kérni, csak ha nyomós indok van rá.


A saját véleményem pedig az, hogy próbálj az apukával kompromisszumot kötni. Mutasd felé, hogy nem vagy mindenáron az új párja ellen, csak szeretnéd megismerni, legalább látni azt a nőt, aki a gyerekedre vigyázni fog. Hangsúlyozd, hogy ez nem bizalmatlanság és nem a férjedben nem bízol, hogy olyan nőt enged a gyereketek közelébe, aki "veszélyes" lenne a gyerekre, csak az anyai szívednek megnyugvást jelentene. Ha elzárkózik, akkor se "ugorj" neki, lássa, hogy higgadt vagy. Nyugalommal többet fogsz elérni, abban pedig szerintem biztos lehetsz, hogy a gyerekének ő sem akar rosszat.

2011. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Megértem az aggodalmadat, hogy ismered a volt férjedet? ezek szerint ez lesz az első nő akinek bemutatja a gyermeket? ez egy pozitív dolog, mert említetted, hogy több rövidebb kapcsolata is volt már volt férjednek, de még egyiküknek sem mutatta be a gyereket...vélhetően arra érdemesnek tartja az új barátnőjét, hogy bemutassa neki a kicsit. Én esetemben kb. 2 hónap után megismertem párom gyermekét...lassan 3 éve együtt vagyok párommal, tehát nem feltétlenül jelent negatívat az, hogy rövid időn belül be akarja mutatni a gyereket az új kapcsolatnak... szerintem jó ötlet, hogy megakarod ismerni az új barátnőjét, ez egy korrekt lépés lenne részedről, említsd meg férjednek, hogy hozzatok össze egy találkozót, a többi már nem rajtad fog múlni, ha az új lányban is van egy csepp korrektség akkor élni fog a lehetőséggel ő is, és megismeritek egymást, aztán már okosabb leszel, mert látni fogod milyen nő fog a gyereked közelébe kerülni...
2011. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem ez a hölgy az első, korábban a hátam mögött, a tudtom nélkül találkoztak,a miért érthető módon nagyon megharagudtam. Csupán mert a férjem azért lépett le tőlünk,mert soknak találta a gyerekkel és házassággal való kötöttségeket és felelősséget. Izgalmasabb életre vágyott, mint este egy nyűgös bölcsissel bajlódni. Semmi felelősség tudata nincs sajnos és bá tudom hogy szereti a kicsit de fogalma sincs hogy mivel árt neki vagy sem. Az előző hölgy, akivel találkozott a pici, már rég feledésbe merült, ezért aggódom. Nem hajlandó bemutatni.
2011. nov. 29. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!