Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tárgyalás nélkül érkezett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tárgyalás nélkül érkezett a végzés, hogy az anyának vissza kell adni a 4 éves gyermeket. Van esély arra, hogy a gyerek az apánál maradjon?

Figyelt kérdés
Több éves házzaság után válás és gyerek elhelyezés. A kislányom 4 éves és a mindenem. Összevesztünk.A Összepakoltam és eljöttem , először egy ismerősnél húztam meg magam, majd egy nagyon kedves barátomhoz(nőhöz)mentm a kisgyerekkel. Két hónapig voltunk ott. Közben az anya egyszer látta a lányát,nem igazán adtam alkalmat arra hogy találkozzanak.Minden nap hívja telefonon az a anya a lányát többször is.2 éve szinte én nevelem a gyereket ,én vittem és hoztam az oviból 5 napból 3at.Az anya munkájából adódóan sokat volt vidéken és általában hétvégén tudott a gyerekkel törődni "csak". Egyezkedés nem igazán működik közöttünk.Gyerek oviba sem jár most.Egyik nap jött a végzés tárgyalás nélkül, hogy vigyem vissza a gyereket.Én ezt nem akarom, kezdődött a bújkálás a gyerekkel.Jött a tanács, hogy menjek el máshova a gyerekkel ne találjanak rám.Na ezt meg is tettem. Idegen városban , ott ahol nem találnak rám. Írtunk fellebbezést, de nincs még rá válasz.Mennyi idő míg válasz jön körülbelül?Mik lehetnek az esélyem az elhekyezésnél? Minden vélemény és tanács nagy segítség lenne. Ha első körben neki "ítélték" a gyereket a fellebezésnél lehet akkora változás, hogy nekem adják? Az anya maradt a lakásban.Nem iszik és nem csinál semmi kirívót, csak álított valótlan dolgokat az ügy folyamán.
2011. dec. 13. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország nagyon anyapárti(ahogy a legtöbb ország),ráadásul azok után hogy az anyjának van "ítélve" a gyerek te elraboltad konkrétan.Szerintem nem sok esélyed van hogy nálad maradhasson!
2011. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Te az anya engedélye nélkül elvitted Magaddal a gyereket! Ráadásul nem is nagyon engedted, hogy a gyermek érintkezhessen vele!

Ez nagyon-nagy hiba volt. Másik városba szökni szintén. Így ellened van erkölcsi vád és nem az anya ellen...

2011. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Csak osztom az előttem írók véleményét.

Azzal hogy "elszöktél" ma körözés alatt állsz(ez tuti)

Szerintem nem sok esélyed maradt.A gyermeket vissza kell adnod az édesanyjának,és neked még felelned kell a törvénnyel is..

Azért gondolj bele,mit érezhet az édesanya aki világra hozta a gyermeketeket?? Tényleg ezt érdemelte,hogy akarattal elrabold tőle a kicsit??Tényleg ilyen büntetés jár neki??

2011. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amikor eljöttünk ott volt az anyja.Mikor haza mentem ruhákért akkor is tudtak róla és csak utána követelőzött.
2011. dec. 13. 09:47
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta az ügyvéd hogy nem kőröznek.
2011. dec. 13. 09:50
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha mikor elhoztad a gyermeket, még nem volt elhelyezés, akkor nem történt gyermekrablás. Később max jogtalanul tartottad magadnál.


Viszont nagyon sajnállak. Ha lehet fellebezz, bizonyítsd, hogy az anyja nem törődött vele, nem kereste a kicsit. Addig is vissza kellene őt adnod, hogy ne érintsen hátrányosan az téged, hogy magadnál tartod. Nem tudom mi lenne a jó, mert sajna a bíróságok valóban anyapártiak akkor is, ha a gyermek nem pont az anyánál lenne a legjobb helyen. Bár okosat mondani nem tudok, szoritok neked, hogy sikerüljön megtartod a kicsit.

2011. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"...nem igazán adtam alkalmat arra hogy találkozzanak.Minden nap hívja telefonon az a anya a lányát többször is...

...Az anya munkájából adódóan sokat volt vidéken és általában hétvégén tudott a gyerekkel törődni..."


Mi is a probléma az anyával, amiért nem láthatja? Az, h a mai Mo-on nem talált a lakhelyéhez közeli állást és ezért csak hétvégén van otthon? Te ebből az szűröd le, h nem törődik a gyerekével?

Nekem az az érzésem, h a kérdező csak egy féltékeny, irígy ember, aki a felesége távoli munkája miatt ezzel akarja büntetni a nőt.


Tudod, kérdező csak Mo-on van ilyen elborult elmélet, h akkor anya az anya, ha otthon marad. Ha szükség van a pénzre, munkára, akkor bizony menni kell, akár van gyerek akár nem. Esetleg a feleséged azért akart önállóvá válni, mert már nem bírt melletted maradni?


Tudod, ez a fajta bosszú, h egy nőtől eltiltod a gyerekét, nagyon undorító. Le is pontozhatsz, de remélem, h a gyerek nem marad nálad.

2011. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Megint a gyereket rángatja két ember, aki nem tud intelligens, felnőtt emberként megbeszélni a problémáit. Tényleg ide korcsosulnak el az emberek, hogy nem bírják ki együtt, nem tudnak megbeszélni dolgokat, inkább megpattannak?

Elhiszem, hogy a kislány a mindened, de az anyjának is. Magyarországon az anya neveli elsősorban a gyereket, tőle csak indokolt esetben fogják elvenni.

Nagyon helyes a végzés, hogy add vissza a kislányt. Nőjjetek fel végre, és a gyerek érdekeit nézd, ne a sajátodat. Egész életben bujkálni szeretnél? Milyen apa vagy te? Szerintem rossz.

Az esélyed nulla, ha az anyának van munkája, van lakása, ellátja a gyereket megfelelően. Láthatásit kapsz. És ez a helyes. A gyereket nevelje az anyukája, főleg, ha kislányról van szó!

"Nem igazán adtam alkalmat arra, hogy találkozzanak" => ezt remélem, visszakapod!!

2011. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia,megértem,hogy ragaszkodsz a kislányodhoz,hiszen ő lehet a mindened,de azt már nem értem,hogy ha az anya engedi,hogy egy héten legalább három napot a lányoddal tölts,akkor miért kell elvinned magaddal?Így szinte közösen,ugyanannyi napon nevelitek a gyermeketeket.Ez a lehető legjobb megoldás,természetesen az együttélés után.Nem értem a problémádat,tényleg.Nézd a gyermeked érdekeit és neveljétek közösen és egyetértésben őt.
2011. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Így vissza-visszaolvasva a sztorit elgondolkodtam. Te nem az a srác vagy, aki kiír mindig valamilyen elvetemült kérdést, amitől mindenki felháborodik? Egy darabig eteti a népet, írja a kommenteket, majd egy idő után leírja, h "milyen hülyek vagytok ti, mert az egész egy kamu" és "most derül ki, h mennyire hülye emberek írogatnak ide". Úgy emlékszem, h a legutolsó, amit az illetőtől olvastam az az volt, h 20 év után szakítani akar a feleségével, mert a felesége előtti már családos barátnőjével fél évvel az újratalálkozás után össze akar költözni.


Nekem gyanus, h 10 óra előtt írtál utoljára. Valószínűleg lyukasóra volt.

2011. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!