Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár nekem a rendszeres gyermek...

Jár nekem a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, ha egyedülálló anya vagyok és nincs bírósági végzés arról, hogy nálam maradt a gyerek?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja júliusban költözik el tőlünk.Sajnos nekem jelenleg nincs munkám és egyedül fogom nevelni a kislányomat.Persze dolgozni is szeretnék,de most nincs munkám.Az apja közös megyegyezéssel fizetni fog 15000 ft gyerektartást,de gyermekelhelyezési pert nem indítottunk és a gyámügyet sem vontuk be a különválásba.Nem vagyunk házasok,élettársi papír van.Tehát a lányom apja hivatalosan kijelentkezik a lakásból,csak mi maradunk bejelentkezve ketten a gyerekkel.

Megkapom az ingyenes óvodai étkeztetést,vagy ehhez kell a gyámügyes,bírósági hercehurca?(Ezt nem szeretnénk).


2010. ápr. 15. 10:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy hivatalos papírt kell benyújtani az igényléshez arról,hogy a bíróság nekem ítélte a gyereket.Ilyen papírom nincs.Akkor akár már éhen is halhatunk az állam szerint???Segély sem jár???
2010. ápr. 15. 10:09
 2/5 anonim válasza:
nekem bekellet vinem kettő tanut hogy egyedül nevelem a gyereket a pol mester hiv és igy kaptam
2010. ápr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,akkor én is viszek majd két tanút és remélem elfogadja az itteni polgármester.

Üdv

2010. ápr. 24. 07:05
 4/5 anonim válasza:
hát NEM
2013. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A tényleges együttélés számít. Nekem tanút se kértek. Nem nagy hercehurca, de ingyenes étkezés csak gyermekvédelmi határozattal kaphatsz. Kifoghatsz egy buzgó ügyintézőt aki esetleg hivatalból kimegy környezettanulmányra, de ha ténylegesen ki is jelentkezik apuka akkor még a lakcímnyilvántartóban is láthatják...

Add be a nyomtatványt! Nem emberevők! Jól fog jönni tanévkezdéskor is az Erzsébetutalvány...

2015. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!