Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rosszindulatú, önző, irígy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszindulatú, önző, irígy, korlátolt férj és anyós? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos kiismertem a férjemet, viselkedésének hála, válunk. Együtt élünk még, van egy másfél éves gyerekünk, viszont nagyon nehezen tudom elviselni, hogy "édesgeti" a gyereket, az én családomat szídja neki, nagyon durva beszólásai vannak, zsarol, fenyeget a gyerektartással, vagyonmegosztással, láthatással kapcsolatban, hazudozik, kitalál mindent (ő sohasem volt hibás régebben sem semmiért) stb., és most Karácsonykor beszéltem anyóssal, aki - most újra világossá vált számomra - irányítja a fiát... Rossz anya vagyok, hazug, neveletlen stb. - Ezt mondja a fiának, aki egy idő után el is hitte mindezeket... Nekik senkijük sincs, mert mindenkit eltaszított mellőlük az anyja, és mivel én nem maradok, válni akarok, így engem akarnak kikészíteni. Nagyon nehezen viselem, idegileg kivagyok, ügyvédem szerint ne költözzek el, amíg nincs papíron megegyezés... Félek, hogy így nem tudok olyan anyja lenni a gyerekemnek, akit megérdemelne..., hogyan tudnék lenyugodni, beletörődni abba, ami most velem történik? Aki hasonló helyzetben volt, hogyan viselte el azt a negatív, rosszindulatú légkört? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 26. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Régebben, kapcsolatotok kezdetén biztos szerettétek egymást, szerelmesek voltatok egymásba, ezért költöztetek össze, és ezért vállaltatok gyereket. Hogy lehet hogy ilyen csúnyán tönkremenjen egy kapcsolat, hiszen a gyereketek is csak 1.5 éves? Nem lehetne megbeszélni a dolgokat a férjeddel? Miért nem kérdezed meg tőle hogy mi történt?Miért lett ilyen? Vagy te minden változtál meg, miben vagy más mint 2 évvel ezelőtt vagy kapcsolatotok elején? Nagyon sajnálom egyébként.. Kicsit tudom milyen érzés ez, mármint az eltávolodás...
2011. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy!

Így jártál; akkor létesítettél kapcsolatot, amikor még nem volt meg a választáshoz szükséges emberismereted, bölcsességed, érzelmi érettség megállapításához szükséges tudásod.

Ez a társadalmunk hibája is: rövidebbnek hazudja az egyes életszakaszokat, mint azok valójában; házasságra, párkapcsoltara éretlen korban normálisnak tartja a párkapcsolatot, házasságot, sőt kifejezetten hajszolja az embereket, hogy minel korabbi életkorban létesitsenek szerelmi kapcsolatot.

Az ember kb. 35 eves kora elott esélytelen hogy érzelmileg felnőtté váljon.

A meséltekből tipikus gyermeki jelenség: az anyjáról nem vált le, az anyjára hallgat, az anyja szavait fújja, az anyjával van - Ellened.


Ilyen nincs!

Felnőtt férfi a saját választását (feleségét) védi meg a saját anyjával szemben: EZ a felnőttség jele.

2011. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

"Karácsonykor beszéltem anyóssal, aki - most újra világossá vált számomra - irányítja a fiát... "


És az eltelt évek alatt nem voltál képes ezt észrevenni? Annyi de annyi nőről olvasni itt is akik még idejében észrevették ezt és otthagyták a pasit még mielőtt bármilyen gyerek jött volna. Te miért nem? Talán nem merted észrevenni?


Amúgy én ilyenben nőttem fel szóval csak a gyerek szemszögéből tudok nyilatkozni. Az biztos hogy ha felnő nem fog tudni rátok felnézni, tisztelni mivel egész gyerekkorában csak az egymásra mutogatást fogja látni, "apád ilyen meg olyan", "anyád ilyen meg olyan", "ő a hibás mindenért!", "nem mert ő!". És ez az ő számára végtelenül lehangoló és ha mások előtt fog ez menni akkor megalázó lesz, és valószínűleg soha életében nem lesz képes ezeket elfelejteni. Szeretni fog tudni titeket de ne várjátok el tőle hogy példaképek legyetek a szemében. Az a hajó már elment.

Ja és imádkozzatok hogy ne haragudjon majd rátok ezért egész életében és hogy ő ne fussa majd le ugyanezeket a köröket a saját kapcsolataiban. Segíteni úgyse fogtok tudni neki mert nem fogja hagyni nektek, mivel ugyebár nem lesztek párkapcsolati szempontból követendő példák számára. És ne mondd hogy ez csak a férjed meg az anyja hibája mert nem az! Kettőn áll a vásár bárki bármit mond!

2011. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Nagyon nehezen viselem, idegileg kivagyok, ügyvédem szerint ne költözzek el, amíg nincs papíron megegyezés... Félek, hogy így nem tudok olyan anyja lenni a gyerekemnek, akit megérdemelne..., hogyan tudnék lenyugodni, beletörődni abba, ami most velem történik? Aki hasonló helyzetben volt, hogyan viselte el azt a negatív, rosszindulatú légkört? Előre is köszönöm a válaszokat!"


Rá kéne jonni, hogy milyen (anyagi?...) érdeke fűződik az ügyvédnek ahhoz, hogy ilyen tanacsot adjon, mert jogilag semmi nem indokolja, hogy ott maradj....

szerintem minel elobb fedezékbe kéne vonulnod, ahol nem bánt tovabb senki.

2011. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan el sem hinnék, de nagyon sokáig más embert mutatott a férjem... Mindig megvédett az anyja előtt, itthon néha voltak vitáink, de azokon túltettem magam mondván, másnak is van rossz anyósa, mégis jól megvannak a férjével, szeretik egymást... Aztán szépen sorban jött minden... Ahogy megszületett a gyerek, a férjem sokszor kiborult, ordítozott, mindennek lehordott... Egyik alkalommal azt mondtam neki - mikor újra virágot hozott, hogy bocsánatot kérjen -, hogy nekem idő kell, nem tudom olyan gyorsan ismét elfelejteni a dolgokat... Erre ő még agresszívebb lett, zsarolni kezdett, fenyegetőzni, gyerekkel nem foglalkozott, aztán most már inkább édesgeti, az én családomat szídja neki, kitiltotta a családomat a közös házunkból stb. Sajnos ugyanazt látom benne is, amit anyósomban. Nem lenne ő rossz ember, de sajnos amit belenevelt az anyja az rögtön kijött, amint stressz érte (pl. órákig tartó gyereksírás), illetve ahogy múlt a szerelem nála. Hozzáteszem, ő szerintem soha sem szeretett engem igazán, csak az anyját szereti, de így utólag nagyon okos tud lenni az ember...Párterápián már voltunk, neki kellene egyedül eljárnia, de nem akart menni, nehogy már azt mondja neki egy idegen ember, hogy vele van a baj... Az én érzéseim kihaltak iránta, ezt elismerem.
2011. dec. 26. 20:18
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Ahogy megszületett a gyerek, a férjem sokszor kiborult, ordítozott, mindennek lehordott..."


Amikor az embernek gyereke szuletik, az felébreszti a sajat csecsemokoraval kapcsolatos érzelmeket. Pl. az anyja bantotta, nem volt eleg jo anya, nem orult neki igazan, haragudott az apjara, stb...

Ez ezert lehet.

Sajnos ezek a dolgok csak menet kozben derulnek ki.

Talan Hellinger-féle csaladallitasal lehet ezen segiteni.

2011. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

"itthon néha voltak vitáink"


Hát ez az, akkor mégse volt rendben minden.


"Rosszindulatú, önző, irígy, korlátolt férj és anyós?"


Meg egy önáltató feleség...

2011. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi terveztük a gyereket, csak az időzítés más lett volna, korábban jött, mint gondoltuk, igazi meglepetés volt (de nem részletezem...)..., és a gyerek születése sok rosszat váltott ki a férjemből sajnos... Stresszként élte meg, amit én toleráltam is, ezt elfogadtam, viszont azt már nem, hogy verbálisan terrorban tart. Régebben, valahol mélyen voltak sejtéseim, hogy talán nem minden úgy van, ahogy azt itthon előadja, sajnos ezek csak pár hónappal ezelőtt derültek ki. Hasonlót érezhettem, mint amikor megcsalják az embert, mint amikor elárulják, és az együtt töltött évek hazugságokból álltak... El vagyok keseredve, hatalmas bűntudatom is van a gyerek miatt, de ezen változtatni már nem lehet, és ő egy kis tündér, neki ide kellett születni, hogy megélje majd ő is azt, amit neki kell..., csak a lehetőségekhez mérten én a legjobban akarnám csinálni, hogy neki jó legyen!
2011. dec. 26. 20:25
 9/15 A kérdező kommentje:

20:13-nak

köszi a prédikációt!

Ja, és igazad van, tűrni kellene a megaláztatást, tök igazad van! A gyerekemnek én soha nem fogom mondani, hogy az apád ilyen meg olyan... ne aggódj, azt majd rám fogják mondani... Én értelmesebb vagyok annál! Igaz, ha hallgattam volna, ha nem szóltam volna, hogy számomra probléma, ha a férjem mindennek kikiabál, akkor még ma is egy ágyban aludhatnánk, a gyerek pedig úgy azt érezné, hogy anya lassan idegosztályon köt ki... Igazad van! Van még esélyem új kapcsolatra, a gyerekem még láthat egészséges párkapcsolatot, tisztelni pedig tiszteljen azért, mert jó anyja leszek, nem pedig azért, mert behódolok az apjának!

2011. dec. 26. 20:30
 10/15 A kérdező kommentje:

20:22-nek

Talán igazad van, talán álomvilágot kergettem, hittem valamiben, ami mégsem volt igaz.

2011. dec. 26. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!