Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova kerülnek a gyerekek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova kerülnek a gyerekek a válás után?

Figyelt kérdés
A szüleim válnak. A húgom 10 éves, én 16 vagyok. Egyik szülő sem alkoholista vagy hasonlók, ami miatt elvennének minket. Ilyenkor hogy van? Hova kerülnek a gyerekek, és mi alapján döntenek?
2012. jan. 1. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Meg fognak kérdezni titeket is, főleg téged, mivel már elég nagy vagy.

Persze a szülők közös megegyezése a legnormálisabb és legemberibb megoldás. Otthon megkérdeznek titeket, hogy kivel szeretnétek maradni, és ezt a bírónak is így tálalják, ő nem fogja felülbírálni.

Viszont ha nincs megegyezés, akkor megnézik melyikük alkalmasabb a gyereknevelésre, és a ti véleményetek is jócskán nyom a latba.

Testvéreket nem nagyon szeretnek szétválasztani, szóval 90%, hogy nem lesz az, hogy mondjuk te apukáddal, húgod pedig anyukáddal marad.

2012. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Van olyan is, hogy közös felügyelet, ebben az esetben mindkét szülőnél van helyetek, és megegyezés kérdése, hogy mikor hol alszotok. Mivel már egyikőtök sem kicsi, ezt veletek is simán meg tudják beszélni. Persze ez csak akkor működik, ha egymáshoz viszonylag közel fognak lakni, nem másik városban.
2012. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Tipikus felelőtlen szülők. Miért nem azelőtt váltak el, mielőtt létrehozták a két gyereket, vagyis titeket???! Az ilyen szülőket börtönbe kéne csukni.


Egyébként pedig jellemzően az anyáknak ítélik a gyerekeket a bíróságon, az apa meg látogathatja őket, elviheti x időnként. A ti szavatok is számít, meg hogy ki milyen körülménykeet tud biztosítani....


Sajnállak titeket. Ti gondoljátok majd meg a gyerekvállalást és a TÁRS, GYEREKEK és CSALÁD fogalmát! ne kövessétek a szülői "példát"!!!

2012. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Miért kell ilyet írni, hogy felelőtlen szülők? Semmit nem tudunk a körülményekről, mi alapján ítélkezel?
2012. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

"Tipikus felelőtlen szülők. Miért nem azelőtt váltak el, mielőtt létrehozták a két gyereket, vagyis titeket???! Az ilyen szülőket börtönbe kéne csukni. "


Úgy van, de a te szüleiddel kellett volna kezdeni.

2012. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Akármennyire is nem ismeri a körülményeket, ha átlagban beszélünk, akkor valóban rohadt felelőtlen az egész társadalom. Több válás van, mint házasság. Lassan már nincs olyan gyerek, akinek nincs 5 féltestvére meg 4 mostohatestvére.

Apukám gyerekkori barátja például szinte majdnem apuékkal lakott, mert az anyja elvált, és állandóan új apuka volt otthon.

Aki szerint ez a normális, arról megvan a véleményem. Senkiben nincs lassan felelősség.


Vannak olyan helyzetek, amikor tényleg ez a legjobb megoldás, de az nem létezik, hogy ennyi válás történjék és mindenhol ilyen indokok vannak.

2012. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Jaj de okos vagy 64%os,tuti nincs gyereked...arról még tuti nem hallottál hogy a válások nagy százalékban a ygerekvállalás után történnek,és leginkább a gyerekek 0-3 éves korában romlanak meg a házasságok. Ne hidd hogy. Hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem anyutokhoz kerültök. Te mit szeretnél kérdező?
2012. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

off:


qkker válasza:

"Úgy van, de a te szüleiddel kellett volna kezdeni."


Tökéletes következtetés igen!

Sem anyám, sem apám nem hülye, viszont baromira elrontották nemcsak a saját életüket, de az enyémet is. Gyerekként megélni a szülők válását nem egy örömteli dolog. Ez totál kihat a felnőtt korra is.

Anyám megadott mindent, ha szerény körülmények közt is, de jó volt, Magát viszont nem adta, sosem tudott velem úgy törődni, mint egy normális (férjével együtt élő) anya. Egy csomó dolgot kellett előle titkolnom, mert nem értett meg, nem beszélgetett velem. Mindez megtörténhet persze normális családokban is, de biztos vagyok benne, ha apám velünk él, akkor más lett volna. Talán fordulhattam volna hozzá. Talán lett volna egy ellenpólus, nem csak anyám egyeduralma. Amúgy is jó lett volna egy apa. Nem is tudom mi az, hogy apa.

Anyám lassan nyugdíjas de még mindig meg van győződve arról, hogy ő a tökéletes anya, a tökéletes nő...

Bizony ráfért volna pár év börtön nevelési célzattal. (Egyértelműen apámra is, bár őt inkább anyám üldözte el.)


Sok buta, igenis felelőtlen elvált anyucik és apucik, most nyugodtan pontozhattok lefele, nem fog fájni. Valószínűleg többségében úgyis ti ültök itt a gép előtt, és nem akik szeretik a férjüket/feleségüket és éppen cuppantják egymásnak a ma esti puszit, mert ők ugye egymással foglalkoznak.

Amúgy hányatoknál van megnyitva másik ablakban valami társkereső oldal, ahol pótpapát/pótmamát kerestek csemetéiteknek???

2012. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az én szüleim is elváltak, engem is megkérdezett anyám hogy hol szeretnék lakni....én egyszerűen csak azt válaszoltam hogy nem tudom, aztán velem is úgy van most hogy kéthetente apámmal vagyok.. :)
2012. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is elváltak a szüleim, én akkor 12 éves voltam.

Addig amíg nem volt meg a váló per, de apu már elköltözött úgy volt hogy egy hetet apuval laktam, egy hetet meg anyuval.

Aztán az nap reggel amikor mentek a tárgyalásra apu megkérdezte hogy kivel akarok maradni, vagy döntsön a biróság?

Én közöltem hogy anyuval szeretnék, így ez nem is került már szóba a bíróságon.

2012. jan. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!