Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy kezdjek új életet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdjek új életet?

Figyelt kérdés
Aki már átélte ezt az írja meg a tapasztalatait.A férjemmel kihűlt a kapcsolatunk.Nagyon rossz már az egymás mellett élés.Tegnap próbáltunk beszélni de csak az lett belőle,hogy az a legnagyobb gondja,hogy levágattam a hajam,szőke lettem és van,hogy kiabálok a gyerekkel.Már hónapok óta nincs semmi köztünk.Lépni szeretnék de mi lesz ha nem tudom eltartani a lányomat?Segítségem nincs.A szüleim nem tudnak semmiben segíteni.
2012. jan. 2. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért valami más is lehet a háttérben, csak az, hogy megváltoztattad a frizurádat meg a hajszinedet, nem hiszem, hogy ok lenne arra, hogy elhidegüljön töled. Az,hogy a gyerekkel kiabálsz, tényleg nem ok, mert a gyerek nem tehet arról, hogy ti nem jöttök ki egymással. (Nem irod, mekkora a gyerek, de minél kisebb, annál jobban megviseli, ha az anya OK NÉLKÜL vezsekszik vele).

Sok esetben segithet egy házassági tanácsadás, mármint ha egyáltalán meg akarjátok menteni a házasságotokat, ami a gyerek érdekeit is szolgálná.


Ha viszont te mindenképpen válni akarsz, akkor tudmásul kell venned, hogy a férjed nem köteles eltartani téged, a gyerekre fizetnie kell a gyerektartást, de az esetleges albérletet meg a saját megélhetésedet neked kell megteremteni. A helyedben még egyszer meggondolnám.

2012. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A lányom 8 éves.Nem ok nélkül kiabálok vele és nem állandóan.Az szerintem minden szülőnél van,hogy elszakad a cérna ha olyat csinál a gyerek.Nem tudom,hogy mi az igazi ok mert nem hajlandó elmondani.Ennyit tudtam kiszedni belőle csak,hogy megváltoztam külsőre és ezzel együtt belsőleg is.Én csak ezt érzem,hogy azért lettem más mert elhanyagolt.Csak azt szeretném tudni milyen anyagi segítséget kapnék az államtól ha egyedül maradnánk a lányommal?

2012. jan. 2. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Az államra ne nagyon számíts, egyre kevesebb a juttatás, kérhetsz ugyan szociális segélyt, de ezt egy gyerek után nem igazán fogják indokoltnak tartani. Reálisan nézve a saját fizudból és a gyerektartás összegéből kell majd gazdálkodnod.
2012. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az állam azt, ha elválsz konkrétan 1000.- forinttal fogja támogatni: ennyi ugyanis a különbözete a családban, illetve egyedülállóként kapott családipótléknak.

Ha van jövedelmed, akkor nem kapsz segélyt-ha nincs, akkor is csak 28.500.- - at. Igénylehetsz rendszeres gyermekvédelmi támogatást, ehhez az egy főre eső jövedelmednek 39.900.- alatt kell lennie. Jövedelem a munkabér, a családipótlék, a gyes, gyed, tartásdíj.

Addig, amíg hivatalos bírósági ítélet nincs arról, hogy a válásotok jogerős, nem számítasz egyedülállónak, így a férjed jövedelme is beleszámít.

Magyarán esélytelen...

2012. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyermekvédelmi tám.-hoz itt még az is feltétel,hogy az 1 főre jutó vagyon ne haladja meg az 500000 ft-ot, tehát ha van egy garzon, egy gazos telek vholaz ország túlfelén,vagy egy autó, jó eséllyel lemondhatsz róla.Amúgy se sok. Ha biztos az állásod, és elég kettőtöknek,nincs gond. A férjed meg val. új cicamicát talált,ma ez divat, máskülönben azt mondaná,mi nem tetszik és hogy kellene kijavítani, nem lemondana rólatok.
2012. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, nekem meg nincs gyerekem,nem is tervezem,hogy majd segelybol tartsam el. De megertem, ha valaki tenyleg raszorul, mert van egy rosszabb idoszaka. De ezek az osszegek komolyak? Mert ezek alapjan, aki megkapja ennyivel nem nagyon lehet kisegitve, akinek meg tobb van a puszta fenekenel,az meg meg se kapja. Szornyu! Egyebkent mivel foglalkozol? Lehet csunyan fog hangzani, de a semmibe ne indulj el, tudom sok ido,de elobb tanulj ki valamit,vagy egyezz meg valahogy a ferjeddel, mar a gyerekre is gondolni kell. Szulok annyiban nem tudnanak segiteni,hogy ott lakj? Masban nem is kene,ha nem egy faluban laknak,dolgozni tudnal toluk jarni,es kezdetnek nem rossz. Ez nekik nem plusz kiadas.
2012. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elzo vagyok, meg annyi,hogy mikor csak a kerdest olvastam magamra ismertem. En is uj eletet kezdtem,igaz nekem se gyerek se ferj nem volt. Kulfoldre jottem, ha kicsit megtakarithatnal es igy mar lenne esely, azzal megalapozhatnad a jovod. Irhatsz privit is! Kitartas!
2012. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van munkahelyem.60.000Ft-ot keresek.Sajnos nem valami sok.Ha 50.000Ft-ot kapnék gyerek tartásra (ami kizárt) még akkor sem jönnénk ki.Mire kifizetek mindent jó ha a hónap elején tudnánk enni.:(Sajnos sem anyagilag sem lakásilag nincs senki a családban akire számíthatnák így hát marad minden a régiben.Az a legrosszabb az egészben,hogy így élem le az életem egy olyan ember mellett aki már nem szeret és nem is törődik velem.És én olyan vagyok,hogy a megcsalás nem jön szóba.Egyszerűen nem tudom meg tenni én ilyen vagyok.Így hát marad ez...Köszönöm az államnak,hogy még annyit sem tudok keresni,hogy egyedül tudnám nevelni a lányomat.Bele gondolni is rossz,hogy mit élnek át azok akiket ver,megaláz és erőszakoskodik velük a férjük és ugyan úgy nem tudnak lépni mint én!!!!!

2012. jan. 9. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!