Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek új életet?...

Hogyan kezdjek új életet? Önállóan?

Figyelt kérdés
Jelentős lemaradásban vagyok. 23 éves lány vagyok, a helyi egyetemre járok, tehát a szüleimmel lakom. Sajnos egyke vagyok, a szüleim egyetlen reménysége. Kiskoromban elkényesztettek, tinikoromban nem engedtek el sehová, emiatt nem lett pasim, viszont barátaim lettek. Szégyellem, de mai napig a szüleim készitik a reggelimet, ebédemet, ők takaritanak utánam. Pénzt már kerestem magamra (ösztöndij, diákmunka, sima munka) ezzel nincs gond. Csak nemrég éledt fel bennem, hogy mennyire jó lenne egyedül, vagyis önállóan, tőlük távol élni. Ki akarok menni külföldre és élni akarom a saját életemet, itthon leszóltak mikor ezt emlitettem, hogy te még a saját reggelidet sem tudod elkésziteni-azt mondták, meg sírtak, hogy mennyire szeretnek. Én eltudnám késziteni a reggelimet igen, de nem akarom...mert lusta vagyok. Szóval én úgy gondolom, ha bedobnának a mélyvizbe és tök egyedül lennék egy távoli idegen országban, ahol csak idegen nyelven szólalhatnék meg, az kihivás lenne nekem és alapjaiban változtatna meg. A szüleim ezt nem szeretnék, én viszont igen és nem tudom hogyan oldjam meg..
2011. okt. 14. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress munkát magadnak külföldön és akkor mehetsz
2011. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy az is elég lenne,ha átmennél egy másik egyetemre egy másik városban
2011. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, ha van valami terved, hogy mégis mit fogsz dolgozni, meg ilyesmi. Meg nem tudom, az egyetemet akkor hogy fejeznéd be?

Mondjuk én a helyedben inkább azzal kezdeném, hogy összeköltöznék pár barátnővel - mivel egyetemista vagy, ez nem lehet nagy gond, biztos sokan laknak albérletben.

2011. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elmondtad, hogy mit szeretnél. Ők elmondták, hogy nem szeretnék. Szervezd meg az utadat, munkát külföldön, ha megvan, állítsd kész tények elé őket az utazás előtt egy héttel. Addig nem kell őket idegesíteni, vitázni, stb..
2011. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyből nem mennék külföldre, akkor is ha fene nagy a szabadságvágy. Itthon vállalj munkát, költözz el, szerintem. Ebbe egyszer bele kell nyugodniuk, még akkor is ha nagyon féltenek, de legalább tudják hogy hetente-kéthetente haza tudsz menni. Ez is sokat segít az elfogadásban....
2011. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12:17 szerintem igazad van
2011. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Már az jó pont, hogy felismerted, hogy el lettél kényeztetve. Az biztos, hogy ha rá vagy kényszerülve, hogy magad intézd a dolgaid, hamar bele fogsz jönni, de kétlem, hogy ilyen elkényeztetés mellett elég talpraesett lennél egy idegen országban. Szerintem más város is éppolyan mélyvíz lehet, és attól sem kell félned, hogy összecsapnak a fejed fölött a hullámok, és nem tudsz hipp-hopp hazajönni, ha úgy adódik. Ha belföldön maradsz, azt talán anyuci-apuci is könnyebben elfogadja.


Egyébként az önállóvá válás nem egy hosszú utazással kell, hogy kezdődjön, hanem azzal, hogy leveszel nemkis terhet a szüleid válláról azzal, hogy nem leszel lusta magad intézni a dolgaid. Ilyen korban már nemcsak a szülők hibája, ha el vagy kényeztetve.

18L

2011. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarják,hogy leszakadjróluk.Gyerekesen visdelkednek.Gyerekesen nevelnek,éreztetik veled,hogy nem tudsz még egy reggelit sem megcsinálni,mert rájuk vagy szorulva.Itt az ideje elhagyni az otthonodat....Hirtelen,hogy ne jussanak szóhoz sem..
2012. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És tapintatosan megmondod nekik,hogy bocsi de felnőttem, élni akarom az életem,és bármit meg tudok csinálni.
2012. jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!