Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Terhes vagyok, de válófélben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, de válófélben vagyunk! A gyerek a férjemé, de még nem tud róla. Neki már van egy nő az életében, és ha én nem kellek neki szeretném ha a gyermekről lemondana. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 14:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
A gyerek a férjedé. jogilag is, hisz a férjed még. Mindenképp az ő nevére írják. Az, hogy lemond róla, az nem úgy megy, hogy mától nem kell, ha egyáltalán le akar mondani róla, akkor csak úgy teheti meg, hogy te keresel valakit, aki örökbe fogadja. (a gyereknek nem maardhat apa nélkül)
2012. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Várj azzal a lemondatással. A saját magad és a születendő gyermeked érdekében. A kicsi az övé és az övé is marad bármi történik köztetek. Minél előbb számolj be neki a terhességedről. Joga van tudni, hogy apa lesz. Bármikor ráérsz elválni ezután, de ezt is beszéld meg vele.
2012. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ptk V. fejezet


35. § (1) A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.


Azaz e passzus alapján a férjed a vélelmezett, automatikus apa

DE (3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.

Azaz ha terhességed alatt válsz el és újból férjhez mész más férfihoz akkor az új férjed lesz a gyermek jogilag elfogadott apja, akkor is ha a fogamzás még az előző házasságod ideje alatt történt.

Azonban perben kérheted az apaság vélelmének megdöntését is! Azaz kérheted és bizonyíthatod bíróság előtt, hogy a férjed nem az apa.

Sajnos arra nem találtam semmit, hogy önkéntesen hogy mondhat le az apa és mi lesz ilyenkor a gyermek jogállása.

2012. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy ez történik veled!


Elhagyott félnek lenni, aminek válás a következménye és ráadásul még most éled át életed legszebb ( vagy legalábbis annak kellene lennie, a férjed és a te legszebb időszakotoknak) és legszomorúbb időszakát... ez nagyon emberpróbáló feladat lesz.


Én teljes mértékben megértem az érzéseid.

Teendőd annyi, hogy mindenképp meg kell mondanod az exférjednek hogy babát vársz. De szeretnéd ha azok után amit okozott neked, békén hagyna téged és a születendő babát. Ha beleegyezik, akkor hivatalos formában kell lemondania róla.

De szerintem ez nem lesz olyan könnyű, mert nem valószínű hogy lemondana róla.

Bár a gyerkőcnek sem lenne olyan jó érzés majd nagyobb korában szembesülni azzal hogy az apjának nem is kellett, annyira sem hogy a nevére vegye. Ezt gondold át.

2012. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ma próbálom elmondni neki, vagyis elfogom. Már készülök rá napok óta, de egyszerűen nem ment eddig. Én nagyon szeretem, de tudom ha megtudja, hogy terhes vagyok ő azt mondaná, hogy maradjunk együtt. De csak a gyerek miatt nem akarok, hiszen neki ott van az amásik. Úgy leálni egy életet, hogy csak egy gyerek tart össze minket. Nem. Elég nehéz dolog lesz azthiszem. Elvetetésen is gondolkoztam (8.hétben vagyok) de nem tudnám megtenni ugy érzem.
2012. jan. 10. 15:16
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagy erőt kívánok neked estére. De igazából az együttmaradás két ember döntése. Ha te nem akarsz vele lenni, mert megcsalt, megalázott és elhagyott egy másik nőért a gyerek ellenére mondhatod, hogy neked nem megy a történtek fényében a közös jövő. Ez nem az ő döntése, hanem a tiétek.

Ennek ellenére a korrektség megkívánja, hogy tájékoztasd.

2012. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 14.33-as!


Igen, elhiszem hogy nehéz lépés elmondani neki. Pláne azok után amilyen fájdalmat okozott neked!


Én is pont erre gondoltam, hogy emiatt majd veled akar maradni és megígér fűt-fát csak hogy had lehessen a baba és te melletted. csak ezt nem akartam az előző válaszomba leírni.

De hidd el, ez akkora sokk lesz neki hogy először nem is tud majd mit mondani. Össze lesz zavarodva. Később meg majd elkezd zakatolni a fejében a sok gondolat.

Az is lehet hogy megváltozik teljesen és csak értetek fog élni, elkövet majd mindent hogy visszafogadd.

Hát nehéz időszak előtt állsz.

2012. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én szeretem őt, és szerettem is volna vele maradni, de ő azt mondta, hogy nem. még a válóper nincs beadva mert mondtam neki ha te akarsz elválni akkor neked kell beadni. De mivel akkor azt mondta, hogy vége (akkor még én sem tudtam a babáról) így biztos vagyok, hogy csak a gyerek miatt maradna velem. Érzései irántam szerintem már nincsenek. Ha nem lenne a baba akkor más lenne. Én nagyon szeretem és igen nem így képzeltem el a babavárást. Életem legboldogabb időszaka kellene, hogy legyen és itt vagyok lassan teljesen kikészülve idegileg, ami nagyon nem jó most nekem . Nekünk mert itt nem csak rólam van már szó. Szeretem a férjemet és fáj az elutasítása. Sajnos én is apa nálkül nőttem fel, lehet azért is nemérzem annyira tragikusnak azt, hogy egyedül kell felnevelnem. :-(
2012. jan. 10. 15:42
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
És mi van ha pont hogy mérges lesz? Ezek után én kétlem, hogy repdesne az örömtől, inkább úgy érezné, hogy most omlik össze minden. Gondolj bele, attól hogy Te meg akarod tartani, de ő már nem akar veled közös jövőt, és lehetne neki valaki mással. Nem akarom a pártját fogni, de én férfi szemmel így látnám. Gyerektartást is gondolom kellene fizetnie, mert ha ott van, nyilván akarna gondoskodni róla, de mivel veled már nem működik a dolog, teljesen kimaradna belőle. Így meg se te, se ő nem találna senkit (ha mégis, az nagyon szerencsés eset). Minél előbb mondd meg neki, mert csak az időt húzod. Ketten kell döntést hoznotok, de állítsd kész tények elé, legyen döntési joga
2012. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 tetris ***** válasza:
100%
Képzeld el az új nő milyen képet fog vágni, amikor megtudja a dolgot!
2012. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!