Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztásnál, ha ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztásnál, ha ki akarja az egyik fél fizetni a másiknak a tulajdonrészét, azt mikor lehet megtenni? Lehet akkor, amikor sikerül eladni az ingatlant, vagy időhöz van kötve?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ki akarja fizetni, és a másik is beleegyezik, akkor bármikor. Ha eladják az ingatlant, akkor nem kifizetésről van sző, hanem arányosan megosztják az összeget. Kifizetni akkor szokták, amikor egyik meg akarja tartani, a másiknak meg nem kell, ő az árát kéri.
2012. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Enyém a nagyobb tulajdon rész,de csak úgy egyezik bele a ház eladásába, ha fele-fele arányban osztozkodunk. Én is gondoltam az elárvereztetésre, de akkor szinte semmit nem kapunk érte, hiába áruljuk nem tudjuk eladni már 2 éve.
2012. jan. 16. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ti áruljátok vagy ingatlanközvetítő? Csak azért kérdem, mert én sem tudtam eladni. De bejelentettem hivatalos ingatlan irodába és fél év alatt el tudtam adni. Persze, lehet, hogy csak szerencsém volt, de szerintem érdemes megpróbálni.


Amúgy szerintem, ha igazolni tudod, hogy a tiéd a nagyobb rész, akkor nem kaphatja meg a felét.

2012. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem tényleg csak a szerencsén múlt, mi is ingatlan közvetítő által áruljuk. De az sem mindegy, hogy mennyiért adjuk el, jóval ár alatt biztos nekünk is sikerülne.
2012. jan. 16. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tied a nagyobb tulajdonrész (függetlenül attól, hogy mi van bejegyezve a földhivatalnál), akkor csak vagyonjogi perben tudod érvényesíteni a többletjogaidat. Ott kérheted a megváltást is, ha nem fogadja el az összeget, akkor szakértő, aki megállapítja a valós tulajdoni hányadokat és a jelenlegi értéket, ezt viszont el kell fogadnia, ha ő nem tud kifizetni téged. Javaslom hogy ez esetben ne akard eladni, mert eladáskor csak vita lesz a megkapott pénzből. Esetleg ha mégis eladnátok, akkor ragaszkodj ahhoz, hogy a vitatott összeg letétbe kerüljön addig amíg el nem dől annak jogossága, különben ne írd alá a szerződést.

Sajnállak, mert nem könnyű ilyenkor, hosszú pereskedésre számíthatsz, mert sokan nem látják be, hogy csak buknak azzal, ha nem látják be azt, hogy mi jár nekik jogosan.

2012. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!