Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyukák hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyukák hogyan képesek egy fizetésből eltartani a gyermeküket?

Figyelt kérdés
Olyanok, akik nem 200.000-ret keresnek és még a gyermektartást sem mindig kapják. Van pénz ennivalóra, ruhára a gyermeknek, magatoknak, stb.?
2012. jan. 17. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

16 éves vagyok és az anyukám egyedül tart el, lakás hitel mellett és havi 90 ezer ft. keresettel. az a helyzet, hogy már szinte mindent magamnak veszek, vállalok munkát suli mellett. tudom, hogy nehéz neki ezért nem is szoktam semmit sem kérni, elég ha ellátást kapok. nagyszüleim is szoktak nekünk segíteni, de ők csak kaja ügyben.

elég nehezen élünk meg, de szerencsére még egyszer sem volt olyan hogy nem fizettük volna be a csekkeket.


remélem nem baj hogy hozzászóltam, nem vagyok anyuka :D

2012. jan. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
én 2 ilyen is ismerek,mind a 2nek már felbontották a lakáshitel szerződését,egyikük már 3-4 szerencsére sikertelen árverésen is túl van... egyszerűen sehogy se bírják,de még mindig tart a kifacsarás,még van mit lehúzni róluk hiszen még nem haltak éhen.
2012. jan. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Én sem vagyok anyuka, de azért válaszolok:) Nálunk több hitelt is fizetnie kell, gyerektartást egyáltalán nem kap. Egyetlen plusz pénz, amit kap, az a családipótlék, ugyanis tartós beteg vagyok. Ő minden hónapban "sakkozik" a csekkekkel, van, amivel elmarad egy hónapra, a másikkal a másik hónapban, a harmadikkal a harmadikban ésígytovább, így megmarad egy kis pénzünk. Ennivaló a hónap végén "spórolós" virsli, krumpli, olcsóbb kaják. Ruhára általában apukám ad pénzt. Illetve ha ad, és éppen nem kell anyunak, akkor ruhára költöm. Azt, hogy anyukám hány ruhát vett magának 5 év alatt, egy kezemen meg tudom számolni.
2012. jan. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám végigcsinálta ezt. 3 munkahelyen heti 7 napot dolgozott. És néha kivette az A hitelét is. 5-6 évig csinált így szülinapokat, szallagavatót stb-t. Kemény volt, de megcsinált volna bármit, hogy ne érezzem a különbséget, ami a válásból fakadt.

23N

2012. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értem h ebben a világban a nőknek miért nem adnak normális fizetést? Ne mondjátok h a férfiak is keveset keresnek, mert ha összemérjük a fizetéseket a férfiak jobban keresnek.
2012. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
"Senki" se kap normális bért. Eddig valahogy elvoltunk, egyedül nevelem a fiamat, szerencsére a lakásunk tehermentes, viszont már ráférne egy felújítás, és ez szinte lehetetlen. Külföldön szoktam dolgozni, mert másképp nem megy. Tudom, mindenki csak azt tudja mondani, hogy itthon kell húzni az igát 24/7-ben, 3 műszakban, és végeztem már fizikai munkát is. Most azonban már úgy vagyok vele, hogy hiába nézem a hirdetéseket, nincs szinte semmi. Minek dolgozzam ki a belem nettó 80ért, mikor nettó 120ra lenne szükség, amiben még mindig nincs semmi luxus? Én nem az igényeimből akarok lefaragni, hanem megpróbálni elérni azokat. Nem kapok semmilyen tartásdíjat, a csp pedig nem sokat dob a béren. Apuka sincs aki elmenne kamionozni, szóval ez van.
2012. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Valószínű ez nem sok mindenkinek fog tetszeni amit írok. Az én feleségem, akivel jelenleg válunk, csupán csak azért akar elválni, mert elégedetlen volt a sorsával, holott nem volt annyira rossz sorsa mellettem. Tulajdonképpen elvoltunk csendben egymás mellett. Unalmában összejött egy férfival aki nem Magyarországon él, most albérletben van a kislányommal kettesben a munkanélküli segélyével. Egy darabig sajnáltam, de már nem érdekel. Rá kellene jönni egy-két hölgyeménynek, hogy egy család anyagi közösség is. Az én esetemben azt mondom, hogy ezért, hogy éhezzen ő, és a gyerekem is tök felesleges volt elköltöznie, meg elégedetlenkedni a sorsával.
2012. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Én kapok tartásdíjat, így épp kijövünk. Munkám viszont nincs, 2 éve keresek,és nem tudom, mikor lesz. Normálisat akarok, különben belezakkanok ebbe az egészbe, valamibe kapaszkodni kell. Több gyerekkel pedig ez szinte lehetetlen...
2012. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: valami oka azért biztos volt, hogy inkább a nyomorba menekült.
2012. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vagyunk tesómmal, anyum közalkalmazott. Szerényen éltünk de felnevelt. És boldogok voltunk, (apám egy zsarnok, vert minket), nem számított, hogy hóvégén parizeres zsömle van, meg főtt krumpli tejföllel. Sosem voltunk éhesek, a számlákat is befizette (hol ezt, hol azt, de nem maradt el 2 hónapnál többet egyikkel sem). Igaz nem voltak márkás cuccaink, meg mobiltelefonunk, de tudtam, hogy ha hazamegyek senki nem fog megverni. Nyugalomban éltem és ez mindent megért.
2012. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!