Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Melyik életszakaszban sérül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik életszakaszban sérül legkevésbé ill. leginkább a baba/ kisgyerek, ha elhagyja valamelyik szülője?

Figyelt kérdés
Már ha lehet ilyet kérdezni..
2012. jan. 17. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen életszakasz nincs. Ahogy a gyerek "megcsinálásához" anya és apa kell, úgy a felneveléséhez is ez lenne az ideális. A sérülésen csak a szülők tudnak tompítani azzal, ha tudomásul veszik; ők válnak egymástól, és nem a gyerek tőlük. Rengeteg türelemmel, és szeretettel elfogadtatható az a helyzet egy kisgyerekkel, hogy apa/anya nincs ugyan minden percben a közelében, de ugyanúgy szereti őt, és ugyanúgy számíthat rá mindenben. Sajnos a válás körüli balhéban nagyon sokszor elfelejtődik, hogy:

1. a gyerek nem akar válni

2. a gyerek nem tehet arról, hogy a szülei válnak

3. a gyerek nem fegyver a vele élő szülő kezében, hanem egy élő, érző ember, akiért válás után is kötelesek felelőséget vállalni azok, akik életre hívták.

2012. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

talán 3 éves korig az apa elhagyása nem akkora gubanc mert nem igazán emlékszik rá.


De ez egy nagyon nehéz kérdés.

A kisgyerek felfogja, hogy mi történik körülötte és emlékszik is rá, így biztos nagyon fáj neki, és később is fájhat ,ha felnő. :(

2012. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Az anyához való kötődés 9 hónapos korra alakul ki, ezt nevezik szeparációs szorongásnak.
2012. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
3 éves korig. Akkor még hamar elfelejti a hiányzó szülőt.
2012. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 4 éves koromban váltak el a szüleim és se nekem sem húgomnak nem lett semmi baja, egyikünk sem gondolta soha hogy jobb lett volna ha együtt maradnak. Anyámnak volt másik barátja akivel kijöttünk, meg apámmal is találkoztunk mikor épp úgy volt időnk (nem volt ilyen hogy csak minden második héten mehetünk). De az sem nagyon hatott volna meg, ha teljesen egyik szülő nélkül növök fel. Ha amúgy jó életem van, akkor minek csináljak ebből problémát magamnak?
2012. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Már elnézést, de ez az "elfelejti" azt a szülőt, akit nem lát minden nap, elég lelketlen dolog. Egy 3 éves kisgyerek, normális körülmények között, már a napszakról tudja, hogy mikorra várható haza az apja/anyja, örül neki, elé szalad, hozzábújik. Max. egy válófélben lévő sértett anya nyugtatja magát azzal, hogy nem baj, ha eltűnik apuka az életükből, úgysem emlékszik rá a gyerek...
2012. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írtam,hogy elfelejti az eltűnt szülőt!

A kisebbik lányom pár hónappal volt fiatalabb 3 évesnél,amikor meghalt a férjem. Egy-két hónapig emlegette,de utána szinte soha. Később pedig egyáltalán nem emlékezett rá.

Válás esetén azért más a helyzet,mert utána is találkozik a szülővel. Így az emlék nem tud elhalványodni.

2012. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kedves utolsó, részvétem utólag.

2012. jan. 17. 22:26
 9/20 anonim ***** válasza:

Én nem túl jó családi körülmények között nőttem fel. A szüleimre ráfért volna a válás, de nem tették. Inkább veszekedtek, vagy nem vettek egymásról tudomást.

A gyerekek nem hülyék.

Látják ezt.

Ami a legrosszabb, hogy ismétlődik.

A lányok az anyai példát veszik, fel, és olyan férfit találnak maguknak, aki olyan mint az apjuk.

A fiúk is ugyanúgy továbbviszik az otthoni példát...

2012. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Engem 8 hónapos koromban hagyott ott anyám a rokonoknál. Úgy tudom, épp az első nyolc hónap a kritikus.

Meg is lett az eredmánye: soha nem tudtam felelősségteljes párkapcsolatokat kialakítani (kapcsolataim persze azért voltak) és sem esküvőt, sem gyermeket sem akartam soha. Most a macskámmal élek kettesben 40 évesen. Szánalom..

2012. jan. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!