Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol lehet azt megtudni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet azt megtudni, hogy valaki külföldön hol dolgozik, melyik cégnél? (gyerektartás miatt)

Figyelt kérdés
Az exem külföldön dolgozott éveken át, egy magyar cég alkalmazásában. Most kilépett a cégtől, elment munkanélkülire, és ehhez mérten akarja, hogy megállapítsák a minimális gyerektartást. Havi 1milliót keresett,az ügyvédemmel 80 ezer Ft gyerektartást kértünk, és jelenleg 20 ezret küld. És visszamenőleg is fizetnie kéne elmaradást.Több ismerőse megerősítette, hogy továbbra is külföldön dolgozik. Igazából van egy dörzsölt ügyvédje, ezért minden kiskaput megtalál arra, hogy "győzzön", hiszen közölte: ki fog semmizni. Egyedüli családfenntartóként 3 gyerekkel, nagyon nehéz.
2012. jan. 25. 12:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%
Mert NEM az apának kell eltartania a gyerekeket, hanem EGYÜTT. Anyának ott van a saját jövedelme mellé a három gyerekre járó családi pótlék, ami minimum 17e/gyerek, vagyis 51.000.-. Emellé 80ezer... Nem irreális egy kicsit?
2012. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mert szerinted mennyiből lehet eltartani egy gyereket?
2012. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálam egy gyerek eltartása nem merül ki abban, hogy ne haljon éhen, meg ne fagyjon meg. Ha egy gyerek apja 1 milliót keres, akkor az a gyerek ne csak vegetáljon, mert az apja ki akarja semmizni az anyját. Az, hogy egy gyerekre fizessen min. havi 25 ezer forintot minden, csak nem lehúzás. Mondjuk, ha normális lenne az érzelemvilága a hapsinak, akkor pont nem kellene azon erőlködni, hogy mondjuk sportolhasson vagy éppen zenélhessen az a gyerek. Nem egy minimálbéres apáról van szó.

Az én gyerekeim már dolgoznak, unokáim még nincsenek, de boltba én is járok, ezért tartom gusztustalannak az ilyen történeteket. Azt meg végképp nem értem, ha valakinek nem jó, akkor a másiknak se legyen könnyebb. Mert segítséget nem hiszem, hogy kapott a kérdező. Vagy ez az oldal nem azért van?

2012. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
Már nemazért, de válaszoltam a kérdésre: a bíróság kérhet munkáltatói jövedelemigazolást. Ennél többet nem tud tenni. Max felbérelhet egy magánnyomozót, hogy kiderítse, hol dolgozik valójában az apa.
2012. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%
Igen, azért érdekes, hogy sok ember azt hiszi, hogy az anyáknak mindössze vasalni meg mosni kell és a pénzt majd az apa szolgáltatja.
2012. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.A helyzet az,hogy 2 munkahelyem is van(gyakorlatilag reggeltől-estig dolgozom)az ügyvéd számolta ki,hogy mennyi az az összeg ami igazságosan kérhető.A három gyerek közül az egyik már fősulis,így őt csak "figyelembe veszik" a családi pótléknál, ami így havonta 34000 Ft.Az apa már beadta a munkaügyi központtól az igazolást a bíróságra.Korábban 40000 Ft -ot küldött egy darabig,de aztán lett egy új kapcsolata,és azért változott meg a hozzáállása.Ezt abból is gondolom,mert a gyerekeket sem keresi már 4 hónapja,még karácsonykor sem,és a barátnője is otthagyta a volt férjénél a gyerekeit,hogy az exemmel kinn élhessen.
2012. jan. 25. 18:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Az én párom is válófélben és külföldön dolgozik. A helyzet az, hogy a külföldi munkáltató semmilyen munkáltatói igazolást nem ad ki, még az adóhatóságok sem, hiába Eu stb...Ha magyarországi munkanélküli, vagy minimálbéres igazolást ad be azzal számolnak. Ha nem, akkor mivel külföldön dolgozik a szakmája szerint besorolják egy bérkategóriába, ennek van egy felső határa. Ezt biztos forrásból, ügyvédtől tudom. De ennek a Te ügyvédednek is illett volna utána nézni...
2012. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

a havi 20.000 3 gyerekre nagyon kevés.....a normális egészséges táplálkozáshoz is több kell, mint 20.000 Ft/gyerek! Dolgoztam egy iskolában korábban és láttam, milyen mocskot adnak a gyerekeknek naponta, mindig csak tészta és kenyér, ennek (is)köszönhetem, hogy most lisztérzékeny vagyok és kőkemény diéta kell! És az is fontos, a gyereket nem csak etetni kell és megmenteni a megfagyástól! Évekkel később lett meg a nyelvvizsgám,és emiatt a diplomám, mert a szüleim nem tudták megfizetni a nyelvtanfolyamot! Ja, és CSAK a nyelvvizsga 30.000 Ft volt. A jövőben ez már mindenkinek kötelező lesz, ha tovább akar tanulni, azaz 16-18 évesen le kell tenni! A jó képzések, tanfolyamok bizony pénzbe kerülnek, és 3 gyerekre 3X annyi költség! Bátor vagy, hogy 3-at be mertél vállalni, én csak 1-et merek!

Sajnos a magyar jog (és minden más)olyan elmaradott, hogy mire uniós szinte feltornásszuk magunkat, felnőnek a gyerekek! Ha nem tudod meg, HOL dolgozik pontosan külföldön és nem tudsz beszélni az ottani munkáltatóval (mert pl. nem beszéled a nyelvet) akkor szinte semmi esélyed sincs! Én biztos vagyok abban, hogy a főnöke nem is tudja, hogy neki van idehaza 3 gyereke (mert akkor szóba kerülne a gyerektartás átutalása, dolgoztam külföldön, és ott úgy megy, automatikusan a nő számlájára utalják, ami jár neki! Nem a papa fizetgeti amikor kedve tartja,.....

2012. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajnos sok "Anyuka" elfelejti, hogy amit kér, azt az összeget neki is oda kell tennie. A párom exe is annyira ráment a külföldi fizetésre és az anyagi dolgokra, hogy a megállapodásából csak a gyereket hagyta ki. Szép nem? Felháborító, hogy egyesek mire nem képesek a pénzért.


Természetesen egyáltalán nem sok, sőt kevés 80.000 forint három gyerekre. Sajnos, ha minimálbéres igazolást visz, azt fogják alapul venni, ennek max. 50%-át ítélik meg. De bíró válogatja. Lehet a szakmája alapján bejegyzett magyarországi átlagkeresetet veszik alapul.


Sok sikert, és ne add fel!!! A gyerekek mindenek előtt!

2012. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!