Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Terhesen válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesen válás?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok és sajnos most jutottunk el arra a pontra a férjemmel, hogy egy percig sincs közös jövőnk tovább.

Egyedül szeretném nevelni a gyermekemet, jobb szeretném, ha a születésétől fogva úgy nőne fel, hogy ketten vagyunk. Ebbe a férjem is beleegyezett, mert sajnos nem igazán érdekli a születendő gyermeke. Ha ő lemond róla akkor ez lehetséges lesz? Ettől még állapíthatnak meg gyerektartást? Vagy ha ő lemond róla akkor mindenről lemond?

Mivel bármelyik percben szülhetek, és még házasok vagyunk, így az ő nevére fog kerülni a gyerek. Utána ha lemond róla, el lehet intézni hogy az én vezetéknevemet kapja, ne az apjáét?


2012. febr. 3. 15:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Ha lemond róla, akkor semmit se követelhetsz rajta!
2012. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem valahogy ellehet intézni azt, hogy születésekor is már a te neveden legyen.

Mármint vannak olyan ismerőseim akiknek nem házasok a szülei de együtt élnek és az apa nevén van...

És fordított esettbn is, hogy házasok de az anyja nevén van szimplán azért mert nehéz lenne kimondani az apja nevét meg kinlódna később mikor kérik az adatokat

2012. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

azt írod, hogy úgy szeretnéd felnevelni hogy csak te legyél a kicsinek.

ha a férjed lemond róla akkor semmit nem követelhetsz, és ha csak te akarod nevelni viszont gyerektartást akarsz, akkor joggal követelheti hogy ő is láthassa stb. szóval akkor most el kellene döntened hogy mit is akarsz..

2012. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
"Szép" dolog elvenni tőle a lehetőséget, hogy apja legyen.
2012. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
A születése után átirathatod a nevedre a kicsit.Gyerektartás nem jár,ha lemond róla, persze ezáltal látni sem akarja.
2012. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Beleegyezett, hogy akkor kettesben éljünk, ő nem akarja "megzavarni" az életünket, így lemondana arról hogy láthassa. Viszont mivel megteheti, anyagilag szívesen támogatná a gyerekét. Ami persze jól jönne (kinek nem) de szeretném ha tudhatnám hogy ténylegesen számíthatok e tőle anyagi támogatásra vagy sem, nem az hogy egyszer ad egyszer nem, ezért lenne jó ha nem kettőnk között lenne egy szimpla megegyezés.
2012. febr. 3. 16:14
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem így van, második, az élettársi kapcsolatban született gyerek más tészta, ott pl. el kell az apának ismernie a gyerekét.

De aki még házas, annak automatán az apa nevére kerül a gyerek. De ezt a kérdező később megváltoztathatja, persze ehhez előbb vagy le kell mondania róla az apának, vagy bele kell egyeznie a névváltoztatásba.

2012. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha szeretné támogatni, akkor szerintem nem lehet olyan rossz ember, viszont így ne mondjon le róla hivatalosan. Nem értem, mi lenne abban a megzavarás, ha a gyerek néha látná az apját? Téged zavarna? Mert akkor tedd félre az önzőséged, a gyerek nem csak a tiéd, és az apját ne annyiban ismerje, hogy küld x összeget havonta nektek.
2012. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!

Ő mondott le róla, hogy apa lehessen, nem kizárólagosan az én kezdeményezésem.

2012. febr. 3. 16:17
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Ha megszületik a gyerek lehet hogy máshogy fogja gondolni
2012. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!