Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás folyamata alatt kialakul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás folyamata alatt kialakulhat-e új kapcsolat? Jogi szempontból támadható-e?

Figyelt kérdés
Válásom folyamatban van,2011. november 11. -én adtam be. Az életközösség azóta megszűnt, a férjem el nem költözött a közös lakásunkból de kivett egy albérletet és oda jár aludni. A válás okai: kb. egy éve megromlott viszony, és egy új kapcsolat a férjem részéről, amit ő nem ismer el, de a hölgy férje megkeresett engem, hogy a saját lakásukon együtt találta őket. Igaz, hogy nem félreérthetetlen helyzetben, de pezsgőztek és utána együtt mentek volna vacsorázni (ha a férj haza nem ér) az én férjem születésnapja alkalmából. Én persze erről semmit sem tudtam. Később kiderült, hogy már mások is látták őket együtt kávézóban, erre-arra. A békítő tárgyalás 2012. január 24. -én volt, ahol sem a férjem sem az ügyvédje nem jelent meg. Két héttel ezelőtt megismerkedtem valakivel, a kapcsolatunk azóta is tart. Jogi szempontból van-e ennek valami jelentősége, származhat-e hátrányom miatta a válás folyamán? A férjem támadhat-e ezzel, ha tudomására jut? Köszönettel: H. Marianna
2012. febr. 8. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd úgy vélem, hogy nem. szíved jogod új életet kezdened. Nyilván próbálj meg egy kicsit ügyelni arra, hogy mondjuk ne hivalkodj az új kapcsolattal. egy kicsit próbáld meg titkolni. (pl. ne rakj ki 8 millió csókolózós képet közösségi oldalra stb :) ) Ha valaki akarja úgyis, megtudja, hogy van kibontakozóban új kapcsolatod.
2012. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi.A helyzet a következő,ha jól értem: a kapcsolat a férjeddel annyira megromlott,hogy gyakorlatilag benneteket már csak a házassági szerződés jogi formulája tart össze,érzelmek már semmi.S emellett mindketten,te is elkezdetetek más emberek fele kacsintgatni.Ez ilyenkor normális szerintem,de mindenesetre inkább ez legyen,mintsem,hogy bármelyik fél a besavanyodottságtól és a depressziótól azon kezdjen el "filózni", "agyalni",gondolkodni,hogy akkor most főbe lőjje vagy vagy inkább felakassza magát.Szerintem ha már a házasságnak mindenképpen "annyi",akkor ez a normális hozzáállás,csak a papírokat rendezzétek el,meg -bár erről nem beszéltél- de ami fontos,ha van gyerek a kettőtök kapcsolatából- és olyan korú,hogy már lehet vele értelmesen beszélgetni,akkor mondjátok el neki,hogy attól,hogy ti most váltok,ti még mindketten ugyanúgy szeretitek őt,ahogy annakelőtte tettétek,csak ti nem jöttök ki egymással,és ezért van a válás.Előtte pedig ne veszekedjetek a világ összes kincséért se.Én is elvált szülők gyermeke vagyok(vagyis gyermek már nem vagyok,idén leszek 30),de anyuék ezt mindig minden konfliktusuktól függetlenül civilizált hangnemben,és egymás elfoglaltságaihoz rugalmasan idomulva voltak képesek voltak megbeszélni.
2012. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és persze mióta felnőtt vagyok,azóta már nem is ők beszélik meg,hanem én magam,bár a kettőjük között a kapcsolat sose mérgesedett el annyira,hogy ne beszéltek volna,amit semmi nem ábrázol jobban,mint az,hogy pl. anyu édesanyja(az anyai nagymamám) évekig főzött hétvégente apukámra,miután egyedülmaradt(egészen addig,míg szegény meg nem halt).
2012. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi hátrányod nem származik belőle. A magyar jog szerint "nem létezik" házasságtörés, tehát akkor sem ítélne a bíróság számodra kedvezőtlenül, ha történetesen azért válnátok, mert Neked új kapcsolatod van. De ahogy szavaidból kiveszem, gyermek még nincs. Ha közös a lakás, az úgyis fele-fele lesz, a többi vagyoni dologban is talán meg tudtok egyezni, így nincs is miből származzon hátrányod! :)
2012. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyukáméknak 3 éve húzódik a válásuk, mert a vagyont nem tudják elosztani. Anya fél év alatt talált valakit maga mellé, azon kívül hogy apám (önmagát lejáratva) pocskondiázza, jogilag semmi kivetnivaló nincs benne, hiszen anyám 3 éve kinyilatkoztatta, hogy nem akar apámmal tovább együtt élni, azonnal el is költözött. Semmi gond nincs ezzel.
2012. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!