Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válnak. és ha én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válnak. és ha én NEM akarok anyámmal élni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok fiú.

anyám miatt történt a válás évek óta csalta apámat ami kiderült most, egyébként sem volt soha mintaanya..

nem szeretem őt, apukámat szeretem vele akarok lenni

és ha elválasztanak inkább meghalok,

a bíróságon megkérdezhetnek kivel akarok lenni

vagy nekem nincs beleszólásom?????


2012. febr. 8. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan megkérdeznek, és ha te apukádhoz ragaszkodsz, és nem szól ellene semmi (alkohol, rossz életvitel), nála maradhatsz (14éves kortól te döntesz, de 13évesen is van beleszólásod). De el sem tudom képzelni, hogy egy szülő magához erőszakolja a gyerekét,aki a másikkal akar élni.
2012. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

minden körülmény megvan ahhoz hogy ő nevelhessen

én már komolyan bedilizek, fiú létemre a két szemem kisírtam apám miatt aki szintén sokat szenved és fél hogy elveszíthet... :((((

2012. febr. 8. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
De akkor ezt mond el apukádnak is vele akarsz lenni mielőtt a szülők mindenbe megegyeznek
2012. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell emiatt aggódnod. Majdnem biztosan apukáddal maradhatsz. Ha mégsem, akkor bírd ki születésnapodig, amikor is odaköltözöl apudhoz és soha többé nem kell látnod az anyádat, ha nem akarod. Minden esetre szerintem beszélj az anyáddal, mondd el neki, hogy nem akarsz vele élni úgyhogy ne tegyen nektek keresztbe a bíróságon.
2012. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tetris ***** válasza:
95%

A jelenlegi törvénykezés szerint a 10 év feletti gyermek beleszólhat abba, hogy melyik szülőjéhez szeretne menni. Téged is meg fognak kérdezni a per során, és ha azt válaszolod, hogy édesapáddal szeretnél maradni, akkor ott maradhatsz vele.

Ha apukád normális életvitelű személy, akkor semmi akadálya nincs annak, hogy vele lehess a továbbiakban. Már nincs olyan, hogy egy gyereket automatikusan az anyának ítéljenek. Ez csak egészen pici gyerekek esetében van így. De te már nagy vagy, így a saját életedbe van beleszólásod. Erre a magyar családjogi törvény is lehetőséget ad.

Szerintem kérdezz meg egy ügyvédet. Erre az egyszerű kérdésre akár még telefonon keresztül is választ kaphatsz egy szakembertől teljesen ingyen. Ettől remélhetőleg megnyugszol majd.

A szüleid válásához csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ne ítéld el édesanyádat. Sok olyasmi is lehet ebben a házasságban, amit esetleg nem tudsz, vagy félig még gyerekfejjel nehezebben értesz meg.

2012. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha erőssen kitartasz emelett, és ennek hangot is adsz, akkor nem hiszem ,hogy zsarnokságból harcondd meg neki,hogy Anya nem akarok veled élni ,nem azért ,mert nem szeretlek, hanem Apámnak nagyobb szüksége van rám,, amúgyis te eddig is mindíg feltaláltad magad!! (Partnerek, stb) Ne te legyél a bábú kettejük harcában , ha vissza akar vágni Apudnak ,mutassa meg .hogy egyedül is megáll a talpán.. Szóval,ha mindenhol hangoztatod,hogy Apával akrsz élni ,Sztem hatni ,fog a körülötted lévő Referencia csoportra!! Biróságon is hangsúlyozd ,hisztizz, anyudról,mondd el, iszik ,pasizik,, Neked fognak hinni, és neki kell bebizonyítania az ellenkezőjét, nem pedig neked,hogy tényleg igaz -e?? Szorítok..Sok sikert..
2012. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Harcolnának érted..... Sorry
2012. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
A barátnőméknél ugyanez volt, 13 évesek voltunk. Anyuci csalta apucit, a barátnőm apás volt mindig, ezután meg meg is utálta az anyját, azóta se beszélt vele. A tárgyaláson megkérdezték, kivel akar maradni, mondta, hogy az apjával, és vele él azóta is. 19 évesek vagyunk.
2012. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Megkérdezik, megmondod, és apukáddal élhetsz! Anyukádnak még előtte mond el, hogy nem vele szeretnél élni. Nem lesz semmi gond, ne aggódj.
2012. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, megfognak kérdezni téged is. úgy fogalmazok, hogy 99 %, hogy maradhatsz apukádnál. Van testvéred egyébként? Mit gondolsz anyád, hogy fog rá reagálni? tudja/sejti, hogy ha úgy alakul akkor te apukádat fogod mondani bíróságon?
2012. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!