Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a megoldás ha azt mondja:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás ha azt mondja: "anyukámmal akarok lenni" az apás hétvégén?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve elváltunk, fiam most 6 éves. Próbáltam kiegyensúlyozott lenni, havi 2x, meg nyáron 1 hónapot vagyunk együtt. Van új kapcsolatom, párom toleráns, jó a hangulat együtt. Régebb, a gyerek sírt, és anyukáját húzta az úton, hogy hozza be a munkába hozzám. Ez vátozott, most már, mivel anyuka nem köszön az úton, gondolom lojalitásból, a gyerek sem teszi, pedig ha együtt vagyunk, minden OK, és hétvégén nem a párommal, hanem a gyerekkel alszom ha együtt vagyunk. Kirádulunk, sétálunk, és anyukája is, habár nem köszön nekem, minden évben aláírja hogy külföldre vihetem nyaralni a fiam. Eddig,szerette volna ha még maradhat hétvégén, de most megtörtént, hogy este haza akart menni, másnap, amikor sovárgást láttam rajta, hát öltöztünk és mentünk. Mi a jó? Azt mutatni hogy hatérozott vagyok és márpedig x óráig maradsz fiam? Vagy "hívjuk fel anyukád, ha hiányzik" és ha úgy van, nem enyhül a hiányérzet, hát megyünk? Azt tapasztalom, hogy ha az úton ráköszönök, odamegyek, nézésével azt kérdezi anyjától hogy ezt most szabad? Nem haragszik rám, nem is fél az anyjától, inkább csak meg akar felelni neki. Ezt elmondtam az anyukának is, meg azt is, hogy ha nem köszön nekem, a gyermekben büntudatot ébreszt, mert nem cimborálhat ő sem a gonosszal. Attól tartok, ezzel csak az egója hízik, mert ugye nap mint nap együtt vannak, a fiuk anyásak, én pedig nem akarok egy olyan harcot, hogy ajándékkal vagy bármivel túllicitáljuk egymást.

Mi a jó most?


2011. aug. 9. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen ellened neveli a gyereket. Szerintem az anyja húzhatta a száját amiért nálad van, ezt a gyerek észrevette, és bűntudata lett.
2011. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól kezeled a dolgot, nem lehet erőltetni az együttlétet. Valószínűleg az anyuka kimondva-kimondatlanul ellened munkálkodik. Sajnos előnyösebb helyzetben van, hiszen a gyerek sokkal többet van vele.


Nem igazán tudsz mit csinálni. Hogy lehet olyannal megbeszélni a dolgokat, aki nem köszön az utcán? Próbálj jó képet a vágni a dologhoz, és szeresd a fiadat, amennyire csak lehet. Ő a fő áldozat ebben a sztoriban. Esetleg próbálj vele többet lenni, pl. egyszer-egyszer menj érte a suliba (oviba), ha van erre lehetőség.

2011. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem beszéld meg a gyereked anyjával, hogy nem kéthetente viszed el, hanem minden hétvégén péntekről szombat estig.

Vagy időnként hétköznap is látogasd meg, ha teheted...lehet annyi is elég, ha elhozod oviból vagy suliból.


Na igen, hogy még 2 év után sem bír a gyerek előtt normálisan viselkedni....azért elég szemét dolog, de tedd össze a két kezed, hogy "csak" ennyi a baj. :(

2011. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka ellened neveli a gyereket,a gyerek látja hogy az anyja nem is köszön neked ezért ahogy az előttem hozzászólók írták bűntudata van hogy olyat csinál ami az anyjának nem tetszik. Esetleg próbálj meg vele többet lenni,ha tudsz menj el érte az iskolába/ óvódába ahogy azt már mások is tanácsolták. Szerintem nem jó az ha ráerőlteted a gyerekre magad,szóval azt mondod hogy "eddig kell nálad maradnom úgyhogy eddig maradsz",ha hiányzik neki az anyja inkább engedd haza,mert még azt hiszi hogy az anyjának van igaza és utálni kell téged.
2011. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka miért ilyen? Ha nincs nyomós oka rá, akkor kéne neki egy fejmosás, mert csak a gyerekének árt, a saját önzősége miatt.
2011. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem is kell túllicitálni. Ajándékokkal peidg végképp nem. Nem ajándék kell a gyerekednek, nem tárgyak, hanem SZERETET. Az pótolhatatlan.


Ha az anyja ellened neveli, akkor egy önző dög, és nemigen tehetsz semmit. Egy hatéves soha nem magától találja azt ki, hogy anyuka a jobb, és anyukánál akar maradni. Ez egyértelműen anyuka műve.


Szerintem is érdemes volna egybe kérni a láthatást, mert ha tömbösítve van a láthatás, akkor hamarabb rájön a fiad, hogy JÓ veled lenni. Mélyebb nyomot hagyhatsz benne, mint a gyakoribb, de csak pár órás láthatással.


És add mindig csak önmagad, amikor a fiaddal vagy (a láthatás jár neked!) ne versengj a kedves anyukával (a volt nejjel), és a gyerek nagyobb korában vagy rájön magától, hogy volt (van) egy normális apja és egy önző dög anyja, vagy nem. Ha nem, akkor ez van, ha igen, akkor fogadd szeretettel - nagy szüksége lesz rád!

2011. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
havi 2x találkoztatok,ne csodáld h eltávolodik. főleg h párod van,így nyilván az anyjához lojális. szorosabb kapcsolatot kellett volna kialakítanod. jobban húz az anyukájához,sztem ez érthető. te csak annyit tehetsz,h ha menni akar,hazaviszed. anyukával próbálj beszélni,próbálj jobban résztvenni az életében,menj érte hétköznap a suliba,találj ki valami rendszeres programot stb. egy kisgyereknek havi 2 hétvége igenis kevés,nem is értem h csinálhattad ezt eddig így,főleg h azt hiszed mindent megtettél érte
2011. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a láthatást egybe kell kérned.

Tervezz előre valami programot, és akkor biztos lesz kedve ahhoz hogy veled legyen, utánna már nem kell program, rájön magától is hogy jó veled. Csak fontos hogy meg tudd mutatni neki hogy veled jó, és elterelni a figyelmét arról hogy anyukának ez nem tetszik.

2011. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nagyon jó,hogy te legalább a gyermeked lelkét nézed,jól kezelted ezt a dolgot.Én is inkább azt tanácsolnám,hogy ha nem akar ott aludni,akkor inkább vidd haza este és kérd meg az exed,hogy sűrűbben mész a gyerekért,de nem alszik ott.Ezt csinálhatjátok addig,amíg majd magától ott szeretne aludni.Én tuti elbeszélgetnék vele normális hangnemben,hogy csak a gyereknek akarsz jót és mi a problémája mondja el,te mindenben próbálsz alkalmazkodni.Szóval eltudod mondani ezt neki aranyosan-kedvesen úgy,hogy még ő érzi majd szarul magát,feltéve,ha szereti a gyermekét.Hátha akkor észbe kap.Minden jót kívánok Neked!
2011. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban többet kellene együtt lenni a gyerekkel. Ay oviból elhozás nehéz, mert anyuka az igazgató néni ott. A törvényszéken, ügyvéddel harcoltam ezért a láttatásért is mert nem akarta. Deklaratívan minden rendben, most követkeyik egy olyan időszak, amikor velem lehetne a gyerek de még nincs szabadságom, ezért úgy beszéltük hogy naponta velem lehet munka után. Remélem ez segít majd, mert továbbra is úgy érzem, folyik az elenem nevelés. Ezt bizonyítja a nemköszönés is.
2011. aug. 10. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!