Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyibe kerül gyermekelhelyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül gyermekelhelyezés során az igazságügyi pszichológus szakértő?

Figyelt kérdés

Én az apa vagyok és az alperes. Feleségem volt a házasságtörő, ő költözött el, ő adta be a válókeresetet. Az első tárgyalás után ideiglenesen az anyánál lett elhelyezve 3,5 éves kislányom.

Nem merülnék bele, hogy miért, viszont egyre jobban a pszichológus bevonását fontosnak tartanám a kislányom elhelyezése kapcsán.

Félek én kérvényezni ilyet, mert nem szeretném ha rámenne a gatyám, már így is mindenemből kiforgatott az exem.

A kérdésem, ahogy az a címből is kiderül, hogy mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat? Továbbá, hogy csak a gyermeket, vagy a szülőket is vizsgálják e ilyenkor. Remélem a szülőket is, mert legalább kiderülne az anya érzelmi sivársága, és kitörési dühei, mert az tuti, hogy nem stimmel nála valami. Tudom ilyenkor mindenki ezt mondja, de a gyermek hozzám való kötödése is meg lenne állapítva így.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 19. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindenből kiforgatott?! Ha -ha , ezt ma nem lehet! Egyre megy,kinél marad az a gyerek,egyik kutya, másik eb. Ha ezt igazán akarod, pénz-ékszer nem számít. Ha van olyan ár, amit sokallsz érte, akkor állj meg egy kicsit gondolkodni, biztos fontos neked az a gyerek?!(Pl. 20000 ft, na talán ennyit megér nekem a gyerekem, 100000, na ennyit azért mégsem, maradjon csak az anyjánál.?!)
2012. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát elég borsos ára van, ha jól emlékszem 200 ezer Ft. felett. De ha nehéz anyagi körülmények között élsz, kérhetsz költségmentességet. Írsz egy szívhez szóló levelet a bíróságnak. A szakértői vizsgálaton - ha elrendeli a bíróság - vizsgálják az anyát, az apát, a gyermeket, illetve ha valamelyik szülőnek van élettársa, akkor őt is . Én élettársi státuszban vettem részt ilyen vizsgálaton. Leesett az állam, hogy milyen pontosan leírtak rólunk mindent. Érdekes volt.
2012. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek!


Remélem Te sem gondoltad komolyan amiket írtál!? Pénz kérdése lenne, hogy nálam helyezzék el a kislányomat? Én nem fogom megvenni. Még ügyvédre sem vagyok hajlandó költeni. Inkább azt a pénzt a kislányomra költöm. Ha az igazság győz, akkor nincs szükség ügyvédre. Ahol ügyvéd van, ott már hazugság is, és a törvény kihasználása, hogy megkerüljenek egy-egy fontosabb témát.

Meg egyébként is, minek eladósodni, ha nálam lesz elhelyezve a gyermek akkor máris adósságok visszafizetéssel kezdjem, ha esetleg az anyánál akkor is.

2012. febr. 19. 12:39
 4/11 anonim ***** válasza:
ha mar elhelyeztek a kislanyt az anyjanal,akkor ket ev mulva kerheted az ujravizsgalasat az ugynek. Ha mindketten szeretnetek a gyereket,akkor a birosag ker pszichologusi szakvizsgalatot,igy ingyenes. A szuloket,elettarsakat,tesokat is nezik es nagyon alapos jellemrajzot keszitenek,minden kiderul. Erdekes nagyon egyebkent. Egyertelmuen ki fog derulni,h a kislany kihez huz jobban,hol van nagyobb biztonsagban,melyikotokben bizik inkabb stb.
2012. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Még csak ideiglenesen lett az anyánál elhelyezve. Most folyik a per. Hát remélem akkor a bíróság el fogja rendelni ezt a vizsgálatot. Ha esetleg nem az én előnyömre dőlne el, már akkor is megérte, legalább tudnám, főleg ha az eredmény nem téves, hogy jobb helyen van az anyjánál a kislányom. Bár mint írtam ezt nem így érzem, ráadásul én is nagyon szeretném őt felnevelni.

2012. febr. 19. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:
hat ha jelezted,h igenyt tartasz te is a kislanyra,akkor lesz ilyen vizsgalat. Mennyi idos? Az enyem 3 eves volt,es mar akkor is egyedul kellett bemennie,nem lehetett ott szulo a vizsgalat alatt. Igen,a lenyeg,h neki a legjobb legyen,mas ilyenkor nem szamit.
2012. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Balázs1987 ***** válasza:

Szia, nekem most márc. 17-én lesz a szakértői vizsgálat. 160e ft most a díja. Tavaly 10ft-tal volt kevesebb ha jól tudom, ennyit emeltek rajta valamikor.

Ez tuti, hogy ennyi!

2012. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Balázs1987 ***** válasza:
Bocsi, az előző vagyok, érdemes kivárnod, hogy a bíróság rendelje ki, akkor kérheted, hogy fele-fele alapon menjen! Ha nem nagyon akarja a bíró/bírónő magától, akkor kérd, de akkor esélyes, hogy az egészet fizeted, viszont ha nyersz, utólag kifizettetheted az "anyjával". Remélem segítettem.
2012. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem teljesen ingyenes volt a szakertoi vizsgalat. Akkor ez most hogy van? Tenyleg nem ertem.
2012. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát szerintem ha a bíró rendeli el, akkor ingyenes. De remélem valaki tudja, és kiderül.
2012. febr. 21. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!