Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan érhetném el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy a lányom, aki 8 évvel ezelőtti válásunk óta a volt feleségemmel él, ne csak a gazdag apukát lássa bennem, és ne csak akkor legyen hajlandó velem időt eltölteni, amikor vásárolni szeretne?

Figyelt kérdés
Válásunkkor a gyermekem az édesanyjával maradt, úgy gondoltam, hogy ez így helyes. Előre kifizettem 18 éves koráig a bíróság által meghatározott gyerektartási összeget. A lányom akkor 6 éves volt. Hiába próbálok közel kerülni hozzá, beszélgetni vele! Hamar leráz, főleg, miután felvásároltuk a fél boltot, amit én mindig szívesen adtam meg neki. Nincs új családom, bármit megadnék neki, de nagyon elszomorít, hogy csak a pénzemre tart igényt.
2009. jún. 5. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nincs véletlen valahol valami befolyásod, ahol állást tudsz neki szerezni? Esetleg nyári munkára? Ha csak húzgálná a száját,akkor tiszta sor, én meggondolnám, hogy innentől mennyire támogatnám. Ha ilyen kis pofátlan, akkor ha még tanul, adnék neki x összeget amit muszáj, onnantól felejtsen el. Gyanítom anyu is neveli erre a mentalitásra, hogy jól húzzon le téged.
2009. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te szoktattad hozzá az évek során, hogy bármit megkaphat tőled, megveszitek együtt és kész. Lehet, hogy inkább más közös programokat kellett volna szervezni vele, mint a vásárolgatás, még kisebb korában... Nem bántásként írtam, ez a véleményem.
2009. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az anyukája nincs veled a legjobb viszonyban. Persze te tudod milyen okok vezettek a váláshoz. A lányod lehet hogy téged hibáztat. Ez biztos el fog múlni, meg ugye most kamasz is. Csak nehogy az legyen, hogy az anyjáról ráragad az a mentalitás, hogy a férfiak mind szemetek, és csak jól húzzuk le őket, amíg lehet...


Szóval szerintem személyes dolgokról kell beszélgetni. Kezdjed el te. Mesélj milyen volt neked a suliban, milyenek voltak a barátaid, milyen gondok voltak... Aztán kérdezd őt. Biztos van olyan fiú aki tetszik neki, és ha mesélsz neki előbb magadról, akkor lehet hogy elmondja.

Nem tudom mit tud a válásotokról, lehet hogy csak az anyja verzióját ismeri. Ez tipikus tabu téma szokott lenni.


Bármi személyes élmény, még a rossz elmesélése is közelebb hozhat. De megkockáztatom, hogy egyenesen meg is kérdezheted tőle, hogy miért haragszik rád. Az egyenes beszéd a legjobb beszéd. Mondd meg, hogy úgy érzed ő nem szeret veled lenni, és neked ez rossz, és szeretnéd, ha elmondaná mi baja veled. Veszteni nem veszthetsz semmit, hiszen ez a flegma hozzáállás már tovább úgyse romolhat. Lehet hogy elsőre nem mond semmit, de majd egyszer...


A pénzt meg szerintem kár megvonni tőle, hiszen attól nem fog jobban szeretni, ha nem adsz neki pénzt, vagy nem veszed meg neki a fél boltot.


Sok sikert kívánok, és remélem rendbe jönnek a dolgaid. :)

30/N

2009. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

először írtam egy fél oldalt, aztán rájöttem hogy nagyon nehéz jó tanácsot adni. amit talán hozzá tudok tenni, az a helyszín. hívd el valami teázóba. nem tudom felétek van-e ilyen földön törökülésben ücsörgős teázó, de szerintem nagyon hangulatos (, és nagyon oldja a hangulatot. persze csak ha szereti a teát... de valószínűleg igen.


valahogy sokkal nyugodtabb az ember egy gőzölgő teával a kezében, nem akar annyira elrohanni. akkor tudtok beszélgetni.


amúgy én is azon a párton vagyok, hogy ülj le, és beszéld meg vele a dolgokat. csak azt nem tudom megfogalmazni hogy hogyan.


de őszintén sok sikert kívánok!

2009. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő után nehéz alakítani a helyzeten, de talán ha felnőttként kezeled, ha beavatod az életedbe, ha tanácsot kérsz tőle akármilyen apróság okán szerintem változhat a dolog. Próbálj közös programot szervezni vele, valamit amit kedvel, valamilyen hobbi. Ez lehet egyszerű futás is vagy mozi vagy bármi amit szeret.
2009. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy 14 eves a lanyod az egyik legnehezebb idoszak valtani! Eppen most van abban a tinedzser korban amikor nagyon-nagyon fontosak a kulsosegek!

Tenyleg korabban kellett volna, mindjart az elejetol nem elkenyeztetni ot a vasarolgatasokkal. En a helyedben mindenfele kulonorara (zenere, tancra, idegennyelvre, lovagolni....stb. )beirattam volna. Bar ha oda is jaratod akkor ok, errol nem irtal ugyan.

Azert sem jo ez a vasarolgatos "neveles", hiszen abszolut nem fogja es talan mar most sem ertekeli a dolgokat. Azt gondolja hogy a penz a farol potyog, es nagyon konnyu hozzajutni, megszerezni barmit is. A lanyodnak gyanitom abszolut nincs ertekitelete.

Szerintem menjel el egy pszichologushoz aki segiteni fog neked hogy hogyan tudnad megvaltoztatni a kapcsolatodat a lanyoddal.

Gondolom ha nem veszel meg neki valamit akkor nem beszel veled, felhuzza az orrat es erre te mit csinalsz? Duplan bevasarolsz neki, ugye? Ezert kellene egy szakember, hogy finoman hogyan tudnal a lanyodhoz kozeledni penzkoltes nelkul. Ugy, hogy megertse a lanyod hogy nem az uzletekbol es a ruhakbol stb. all az elet. Sertodes nelkul kell megertenie.

Aztan pedig szervezz programokat neki!

2009. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is amondó vagyok, hogy próbálj kitalálni valami közös programot. Biztos akad valami, amit szeret. Én bicikli túrára, lovagolni, kirándulni, csónakázni szoktam vinni. Soha nem mondok semmit az anyjáról. És ha teheted ne legyél hétvégi apuka, Nap mit nap, próbálj vele kapcsolatba kerülni, ha másképp nem megy, akkor telefonon. De ezt már csak azután ha sikerült közelebb kerülnötök egymáshoz. Legyél óvatos, ne erőltesd túl a dolgot.Apró lépésekkel próbáld a közös programok felé terelni, az együtt töltött időtöket. Én az exemet is megkérdezném, lehet, hogy vele is furcsán viselkedik, ő sem akarhatja, hogy a kislány elforduljon az apjától, mármint, ha normális anya. Sok közös, és boldog órát kívánok nektek. Kitartás barátom.
2009. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó regények, amik ilyesmikről szólnak. PL: Danielle Steal, vagy Rosemunde Pilcher(bocs, ha nem pontos a helyesírsás), szóval ilyen női könyvek, amit lehet, hogy nehéz férfinek olvasni, de csak így lehet a nőket megismerni.
2009. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat, így sokkal könnyebb újra átgondolnom azt, hogy mi is történik köztem és a lányom között. Sajnos a saját élményeim elmesélése nem hozott eredményt, addig figyelmesen hallgatja (legalábbis látszólag), amíg nem érünk egy boltba:-( A beszélgetéseink 5 percnél tovább nem tartanak, mert egyszerűen hallgat...

Ha kirándulni, sétálni viszem, azt mondja, unatkozik. Az exem szerint pedig akkor vagyok csak jó apa, ha mindenben támogatom a lányunkat. Amikor megjelenik egy nő az életemben, elkezdődik az érzelmi zsarolás, hogy emiatt reméli, hogy nem fog megszakadni a kapcsolatom a lányommal. A pszichológust látom én is jelenleg a legjobb megoldásnak...bár TŐLETEK is igazán hasznos tanácsok érkeznek:-) KÖSZÖNÖM

2009. jún. 5. 22:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A 3. vagyok

eszembe jutott még valami. Igaz, hogy a kirándulásokat, sétákat stb biztos nem élvezi. Hiszem már "nagylány". tudom magamról, már én is a fiúk iránt kezdtem érdeklődni :) Apuci nincs túlzottan az érdeklődési skála élén :)

Talán szervezhetnél programot a barátaival, mondjuk elvihetnéd pár barátnőjével valamilyen programra. Úgy érzem a keretedbe belefér. Ha a barátnői is jófej apának találnak, akkor esetleg ő is más szemmel kezd nézni rád. Persze lehet hogy hülye ötlet. Na mindegy, ha adódik valami alkalom, akkor gondolj erre. Vagy kérdezd meg tőle.

2009. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!