Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan érhetném el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy a lányom, aki 8 évvel ezelőtti válásunk óta a volt feleségemmel él, ne csak a gazdag apukát lássa bennem, és ne csak akkor legyen hajlandó velem időt eltölteni, amikor vásárolni szeretne?

Figyelt kérdés
Válásunkkor a gyermekem az édesanyjával maradt, úgy gondoltam, hogy ez így helyes. Előre kifizettem 18 éves koráig a bíróság által meghatározott gyerektartási összeget. A lányom akkor 6 éves volt. Hiába próbálok közel kerülni hozzá, beszélgetni vele! Hamar leráz, főleg, miután felvásároltuk a fél boltot, amit én mindig szívesen adtam meg neki. Nincs új családom, bármit megadnék neki, de nagyon elszomorít, hogy csak a pénzemre tart igényt.
2009. jún. 5. 17:04
1 2
 11/16 érdeklődő35 ***** válasza:

szerintem nehogy barátaival közös programot szervez!!! azzal csak azt érnéd el, hogy klinevetne

1 mert miért akarsz egy 14 éves lány mellett óvóbnácsiskodni,

2 mert mit akarsz te az ő barátnőitől?

ennyi idő után visszaédesgetni meg tényleg nehéz, pont most, ebben a korban.

Elképzelhetőnek tartom, hogy az anyja nemigazán szívlel Téged, és így egész egyszerűen ellened nevelte a lányt, + azt tanította neki, hogy "apád az a gaz,elhagyott, tehát a legjobb amit tehetsz, hogy megkapod tőle, amit akarsz, aztán otthagyod, mielőtt bármit is mondana, mert minden csak hazugság lehet, amit ő beszél"

De persze lehet, hogy jó a kapcsolatod az exeddel, bár nem hinném. Ezt támasztja aláű, hogy ő se a probléma megoldására akarna javaslatot tenni, csak felszólít, hogy igenis, a továbbiakban is vedd meg neki TE amit csak akar. PErsze ebben benne lehet az is, hogy ő nem akar ilyen hülyeségekre pénz költenni vegye azt a fejősthén apuci....

én azt tanácsolnám, hogy menj el egy pszihológushoz, és vele beszélj erről ő mit tanácsolna. de a további pénzszórást nem finanszíroznám a helyedben

2009. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon nehéz helyzetben vagy, hiszen 14 évesen egy lány nem az apjával akar programot csinálni. Te meg nyilván szeretnéd együtttölteni vele az idődet, így kieséses alapon marad a vásárlás, mert azt élvezi.

Na meg nekem igen csak az jön le nekem, hogy a lányod viselkedésében igen nagy szerepe van a kedves anyukának...

Sajnos nem vagyok szakember és én is úgy látom, hogy érdemes lenne tárgyalnod egy "hozzáértővel".

Az viszont egyértelmű, hogy valahogy mindenképp meg kell értetni a lányoddal, hogy nem kaphat meg mindent egyből, mert nagyon nem lesz szerencsés az ő hozzáállása a dolgokhoz felnőtt korában. Velem vásárlás terén elég szigorúan bántak a szüleim és így felnőtt fejjel ezt kifejezetten hasznosnak érzem. Megtehetném, hogy megvegyem, ha valami megtetszik, de nagyon sokszor alszom rá egyet és másnap már úgy gondolom, hogy nem is kell! Ilyenkor örülni szoktam, hogy nem dobtam ki egy vagyont olyasmire, amire nincs is igazán szükségem. Viszont hogyha megveszek valamit vagy kapok valamit, azt tényleg értékelem és ŐSZINTÉN örülök neki. Én azt vettem észre, hogy aki mindent megkap, az semminek sem örül igazán.

Sajnálom, hogy tényleges hasznos tanácsot nem tudtam adni. Sok szerencsét és kitartát kívánok neked!

2009. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon jó ötlet, hogy a barátnőivel együtt szervezzetek programot.

Keress valami olyasmit, ami minden 14 éves lányt érdekel (nem baj, ha a Kérdezőt nem is érdekli igazán).

Ezen az úton valóban befolyásolni lehet a gyereket, sokat számít a kortársak-barátok véleménye.


Olyasmire gondolok, mint pl. hajókirándulás, esetleg evezés (ehhez is többen kellenek, ez indokolná is, hogy meghívod a barátnőket is), szóval, csoportos programok, olyanok, amelyeket nem lehet kettesben végrehajtani.

2009. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. nem értem a lányodat, az én apukám is nagyon gazdag, elváltak a szüleim, van új családja, engem nem ez bánt. Engem az, hogy nem törődik velem...én mindent megadnék egy olyan apáért, aki szívből aggódik, és velem akar lenni. Én évek óta nem voltam apával kettesben egy órát. Irtóra hiányzik...ma is csak arra volt ideje, hogy 11 másodperc alatt leordítsa a fejem a telefonban, pedig én kerestem, hogy nem érne-e rá találkozni...Oka nincs arra, hogy ne keressen, jó tanuló vagyok, egyetemre járok, nem iszom stb...Tehát semmi gondja nem lehetne velem elvileg. 15éve váltak el, azóta hallgatom, hogy mert anyád így-úgy stb..pedig ő csalta meg anyát és ezért váltak el..Na mind1...Nem értem a sorsot, hogy miért azok kapnak ilyen Apát mint Te, akik nem tudják értékelni, és én aki a kezem-lábam összetenném ha foglalkozna velem meg ilyet kapok aki le sem ----ja a fejem... Nekem sokkal többet jelentene, ha egyszer végre normális lenne akármilyen ajándéknál...Mert én ezek ellenére, hogy így viselkedik velem, még ragaszkodom hozzá, tudom, hogy ezzel csak magamnak ártok...de még mindig remélem így 15 év után is, hogy egyszer érezni fogom, hogy szeret...:(
2009. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Anno én is ilyen voltam,mint a lányod de nem tudatosan csak hát ilyenek a gyerekek,főleg kiskamasz korukban... nem könnyű ennyi idősen az apáddal dumálni.
2009. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2009. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!