Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerek láthatás, igazolvány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek láthatás, igazolvány kell az apának?

Figyelt kérdés

Apuka kéthetente péntektől vasárnapig viszi el a gyereket.a bírósági végzés szerint én köteles vagyok az apának átadni a gyermek egészségügyi és személyes iratait a kapcsolattartás időtartamára.Tudom,senki nem hallott még ilyet,az én ügyvédem se érti,pedig 20 éve ilyen ügyekkel foglalkozik.

Szerintem ha a gyereket baleset érné,akkor is ellátják,nem fogják az ut mellett hagyni,mert a taj kártya nincs ott.Ezen kívül lakcímkártyája van még.3 éves,személyit majd tavasszal csináltatok neki.Továbbá 500 méterre lakunk egymástól az apával,ha esetleg valami történne,ugyis értesítve vagyok.Mellesleg azért nem szeretném átadni az igazolványokat,mert ő akar személyit csináltatni a gyereknek,és mivel sofőrként dolgozik,külföldre jár,az a mániája,hogy a gyereket elvinné magával.Mi van akkor,ha nem adom oda a személyes iratokat? megbüntetnek?


2012. febr. 27. 10:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam még,hogy köteles vagy az iratokat odaadni.Pedig elváltam,és a fiamat is rendszeresen vitte az apja.
2012. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
igen,a kérdésem elejére odaírtam,hogy senki nem hallott még ilyet.Ellenben a bírósági végzésben le van írva fehéren-feketén.Esetleg ha valakinek van nagyobb tapasztalata,vagy jártasabb ilyen dolgokban,mint én,megírhatná,hogy számíthatok-e büntetésre,vagy akármire,ha nem adok igazolványt? már lassan az fontosabb lesz az apának,mint a gyerek.
2012. febr. 27. 10:31
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda a papírokat.Fénymásold le a Taj kártyát és azt add oda.Nincs ilyen a törvényben leírva.Az én volt férjem is viszi két hetente a gyereket, de soha nem adom oda a papírokat.Csak a Taj fénymásolatát!
2012. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Megnéztem a bírósági végzést,mert kíváncsi voltam,van -e ilyen rögzítve.De nekem nincs sehova leírva feketén-fehéren,hogy köteles vagyok az iratokat átadni.Ezért nem is adtam át.

De ha a férjed akadékoskodna,akkor a másolatot ad át neki.Fénymásold le az iratokat.Ha szükség lenne a tajkártyára a gyereknek ,akkora a másolat is megteszi..

2012. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
68%
Most olvasom, hogy a bírósági végzésben le van írva.Apuka fordulhat a gyámügyhöz ,ők ezért nem fognak bírságolni.Ha nem adod oda a gyereket akkor bírságolnak.Ha ezért behív a gyámügy/ha apuka bejelenti/ mond, hogy fénymásolatot biztosítottál.Nem kell megilyedni a gyámügynél ezzel nem foglalkoznak érdemben.Bírósághoz ezzel nem tud fordulni, a bírósági végzés betartásának ellenőrzésével a gyámügy foglalkozik.De sokkal súlyosabb dolgokért bírságolnak.
2012. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Előző voltam.Úgy értem nálad van leírva.Az én végzésemben ilyen nincs.
2012. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Megint az előző vagyok.Ha az ügyvédje ír neked levelet akkor se kell megilyedni.Kaptam én is fenyegető levelet /szenteste előtt egy nappal/.Semmit nem tud tenni ,mindaddig amíg a gyereket megkapja láthatásra.Ha bármi kérdésed van írj privibe.Sajnos én végigcsináltam elég durva formában a válást.
2012. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajánlom, a személyit csináltasd meg minél hamarabb, még mielőtt az apuka megtenné.
2012. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Mikor megemlítem valakinek ezt a mizériát,szó szerint kiröhögnek.A fénymásolatot szoktam odaadni,de mindig azt mondja,ha még egyszer csak azt adom oda,nem viszi el a gyereket se.Én biztosítom mindig a láthatást,ha nem viszi el,akkor ki a hülye? mehet panaszra,max. kiröhögik...
2012. febr. 27. 11:03
 10/39 anonim ***** válasza:
41%

Mit nem lehet ezen érteni? Benne van a végzésben, ami kiköti, hogy nálad a gyerek. Oda kell adni eredetiben. Abban a végzésben, ami kimondja, hogy a gyerek nálad van.


Mi lenne, ha az apa vasárnap este a gyerek fényképét hozná vissza a gyerek helyett?

2012. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!