Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim elváltak. Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim elváltak. Nagyon hiányzik egy anya. Mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés

Hát, szóval akkor elmesélem.. Most 13 éves lány vagyok és még 7 éves koromban elváltak a szüleim, mivel anyámnak volt(van) valami pszichés betegsége. Azóta apámmal élek..

Apukám 1 évvel a válás után megismerkedett egy nővel, akinek van 2 fia. Apukámmal lett egy közös gyerekük. Rá egy fél évvel, nagy viták indultak el(ordibálás,verekedés,törés-zúzás,fenyegetőzés..stb., még rendőrségi eset is volt belőle),amelynek nevelőanyám volt a kezdeményezője. Rájöttünk, hogy ez a nő borzalmas és utál minket(engem és nővéremet). Apukám nem tud mit tenni, mivel van egy közös gyerekük, akit nem akar elveszíteni..(Azaz nem tudja elküldeni, meg semmi, csak eltartja ezt a házisárkányt.)

Szóval ezek után nincs anyám(mivel a rendes anyám annyira nem foglalkozik velem, ahogy vagyok), apám egy idegroncs és semmit nem lehet vele megbeszélni és nővérem fejére meg nem akarok zúdítani semmit(meg amúgy is ő elég érdekesen áll hozzá a dolgokhoz).

Most akkor mit tegyek? Mert nem tudok kivel beszélgetni, elmondani a gondjaimat, érzéseimet, meg semmi!

A válaszokért előre is nagyon hálás vagyok!:)


2012. márc. 8. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmit nem tudsz tenni, tanulj (mert azt mondják az kell az élethez, de ez baromság) törekedj előre, hogy pár év múlva el tudj költözni onnan. Nagyszülők esetleg nincsenek?
2012. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Bár fiatal vagyok, hogy segítsek enyhíteni neked ezt az üresség érzést és "pótanyukád" legyek, de ha gondolod szívesen meghallgatom mi a gondod, beszélgethetünk mindenféléről.

Írj privit nyugodtan ha szeretnéd valakivel megosztani az érzéseidet.

24/L

2012. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

én egy kicsit idősebb vagyok. nyugodtan írj nekem privátban, ha meg szeretnél osztani valamit :)


35/N

2012. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy kerek legyen az életed biztosan kellene egy anya és egy apa. Lehetőleg olyanok legyenek, amilyennek te elképzelsz egy jó anyát és egy jó apát. Ha nincsenek jelentkezik ez a fajta hiányérzet, de ha vannak, és nem olyanok ahogy te elképzeled, a hiányérzet ugyanúgy jelentkezik. Ezt érzed te most. A baj az, hogy ilyenkor a tinikorú keresni kezd valakit, aki ezeket a hiányokat pótolni tudja, mert a kamaszkort kapaszkodók nélkül megélni lehetetlen. Ilyenkor kellenek a szabályok, az iránymutatás. Sok ismeretlen érzéssel kell szembenézni, és ehhez egy testvér nem elég jó támasz, mert ugye, ő is még szinte hasonló gondokkal küzd. Nem egyszerű a helyzeted, de nem reménytelen. A napi feladataidat végezd legjobb tudásod szerint és mindig optimista légy. Olyan, amilyen, ez akkor is a te életed. Ölellek szeretettel. (A nagylányokkal megbeszélheted a dolgaidat privátban, ők korban jóval közelebb vannak hozzád, de ha gondolod nekem is írhatsz)
2012. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló helyzetben voltam, aztán igyekeztem összebarátkozni a barátnőim anyukájával (pl. felajánlottam, hogy segítek elmosogatni, megteríteni vagy leszedni a terítéket, teregetni meg ilyenek), ez mind nagyon jólesett nekik, és egyre többet beszélgettünk. Aztán jó kapcsolatom volt az osztályfőnökömmel és a könyvtáros nénivel is (nagy könyvmoly vagyok). Most 23 vagyok, és a leendő anyósom a "pótmamám". Nézz körül a közvetlen környezetedben, egy felnőtt barátsága nagyon sokat ér, segíthet neked a tapasztalatával, bölcsességével. A barátok sajnos gyakran igyekeznek rossz útra terelni az embert, és hasznodra válik, ha fontos döntésekben kikérheted egy felnőtt véleményét. Sok sikert, erőt kívánok neked!
2012. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tetris ***** válasza:
100%
Nagymamák?
2012. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, nagymamámmal jóban vagyok.. Csak annyi a gond, hogy őt ritkán látom, mert messze lakik..:/:(
2012. márc. 12. 15:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Jujj, látom milyen sokan írtak. Nem számítottam rá..:) Köszönöm szépen mindenkinek, majd írok!♥:)
2012. márc. 12. 15:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is írhatsz, ha gondolod:-)

Nekem egyébként az apai része hiányzott (mire megszülettem, már külön éltek, majd lett egy nevelőapám közel 9 évig, ami jobb lett volna, ha nincs... Apámmal tartom a kapcsolatot, és nem vagyunk rosszban, de sose volt meg az apa-gyerek kapcsolat, csak úgy vagyunk...

Legjobb barátnőm anyja meghalt, mikor ő 7 éves volt, ekkor az apa lelépett, ő meg a húga intézetbe kerültek... )

Pont a legnehezebb korszakodban vagy, rengeteg változáson mész keresztül (mind testileg, mind lelkileg), most lenne a legnagyobb szükséged egy anyára, akihez bizalommal fordulhatsz bármivel...



23N

2012. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak 20 vagyok, de szívesen beszélgetek veled, bármiről. Írj nyugodtan, ha beszélgetni támad kedved, problémád van, akármi. Segíteni is tudok pár dologban, tanácsod adni, ha arra lenne szükséged. Várom a leveled!

20L

2012. márc. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!