Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek SEGÍTSETEK!? Barátnőmme...

Kérlek SEGÍTSETEK!? Barátnőmmel 9 hónapja járunk. Szülei elváltak, apja osztrákba költözik, anya Hollandiába. Anyja kötelezővé tette hogy vele kell mennie. De akkor velem szakítania kéne pedig nagyon szeretjük egymást. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Barátnőm 16 éves,tehát vannak alapvető jogai én úgy tudom.Az anyjánál van a gyámság joga,ennek ellenére eldöntheti hogy itthon maradjon??Nagyszülőknél esetleg? Vagy nálam??Mert anyja úgy bánik vele mint egy rabszolgával,semmi nem tetszik amit ő csinál vagy mond.Szemébe mondta hogy bánja hogy megszülte meg ilyen dolgok egyszer ki is tette a lakásból és addig nálam volt.Szóval nem ellenbeszélni akarok,de mind a ketten én is és barátnőm is úgy látjuk,jobb ha nem megy vele.Szóval most döntésképtelen vagyunk....

Minden lehetőség érdekel még a jogi utak is csak legyen valami megoldás.

Kérlek SEGÍTSETEK rajtam/rajtunk!!!!!!!!!!!!!!


2011. ápr. 11. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Vedd el feleségül
2011. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Gyámhatóság engedélyével házasodhatok. Ahhoz, hogy ne az anyjával lakjon, ha az anyja nem egyezik bele, szintén a gyámhatóság engedélye kell. Érdemes megpróbálkozni.
2011. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Még kiskorú. Akkor élhettek együtt hivatalosan, ha elveszed, de ahhoz is szülői beleegyezés kell...
2011. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Fasza anyuka az ilyet fejbe kénő lőni,vagy meddővé tenni,vedd el a lányt ,vagy intézd el a külföldről való hazalépését.
2011. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Vegye el a lányt?! Én is 16 vagyok, 8 hónapja együtt a barátommal, komolyan tervezünk, de még nem mennék bele a házasságba. Értem én, hogy együtt akartok maradni, de még fiatalok vagytok, a kapcsolat is elég fiatal, nem érdemes belemenni egy házasságba. Inkább a nagyszülőkkel próbáljatok meg beszélni, tudtommal 14 év felett már eldöntheti, hogy hol akar élni, apjánál, vagy az anyjánál, nem tudom, hogy ez nagyszülőre is vonatkozik e. Majd írd meg ha találtatok valami megoldást. Sok sikert!
2011. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

1.Keressétek fel a kislány lakcíme szerinti Polgármesteri hivatal Gyámhatósági Osztályát.Ő akár egyedül is felkeresheti.

2.Mondja el a panaszát, különös tekintettel anyja viselkedésére és a bánásmódra.

3.Hivatalból segíteniük KELL! Az eljárás ideje alatt amíg nem tisztázódik a helyzet (környezettanulmány, határozatok, stb.)az anya nem viheti külföldre magával, erről határozatot kaptok és a hülye szülei is kapnak, méghozzá személyre szólót. Legjobb lenne, ha a nagyszülők is bemennének veletek és nyilatkoznának arról hogy a lányt befogadják.

4.Mint nagykorú a kislány panasza során hivatalosan is mellé állhatsz, ha fül és szemtanúja voltál a bánásmódnak akkor pláne, ám ha volt testi kapcsolatotok arról ne beszéljetek.

2011. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
5.Végül: Ha a lakásból is kitette és te ennek tanúja voltál, akkor nyert ügyetek van. A nagyszülőket próbáljátok rávenni, hogy befogadják.
2011. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
22:54-es vok, majdnem jogász úgyhogy van némi fogalmam róla, hogy miről beszélek, szóval ha a hivatalos utakat nézzük, akkor bizony két lehetőség van, amiket leírtam, persze meg lehet próbálni anyukát meggyőzni, de nem valószínű h. fog menni. Ami a házasodást illeti, ha nagyon akarsz segíteni a barátnődnek, lehet csúnya lesz, amit mondok, és nincsmás mód, akkor így is segíthetsz neki, elválni el lehet, ha mégse működik, csak akkor tisztázzátok le, hogy miért és hogyan. Azt viszont nem tudom, hogy ilyen ügyekben a gyámhatóság milyen szempontok alapján engedélyez.
2011. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy fejbe kéne lőni az anyát? Természetes, hogy ha elköltözik, magával viszi a 16 éves kislányát - ha külföldre, akkor külföldre.

Nekem 18 évesen kellett költöznöm, és azóta... mindegy, ebbe nem megyek bele, de pocsék. :(


A házasság jó ötlet, bár én elhamarkodottnak találom, és az anyja sem biztos, hogy belemegy.


Rokonokhoz nem tud költözni? Anyjának meg mondja azt, hogy még két év van suliból, nem akar váltani, plusz itt van minden barátnője, haverja, szerette. Ne csak a téged hozzon fel, mint indokot, mert az z anyunak neki nem lesz elég - "úgyis találsz mást", meg "még fiatal vagy", stb. lesz a válasza rá. :(

Azért drukkolok, hogy sikerüljön neki.


Ja, a gyámhatóság meg ez esetben szerintem nem nagyon fog tenni semmit, mert a bnőd nem veszélyeztetett, vagy ilyesmi, és minden ilyen szerv "a gyereknek a családjában a helye" - alapmottóval működik. Szal csak akkor emelik ki, ha komoly indokot látnak (pl. elhanyagolás, bántal.)

2011. ápr. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
én nem venném a lehetőséget tőle h külföldre költözzön. ott többre viheti mint itt. Mi a garancia h itt marad,és ti örökre együtt maradtok? Lehet itt marad,és ti x idő mulva szétmentek,neki meg nem lesz több ilyen lehetősége
2011. ápr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!