Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, hogy anyáék ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy anyáék ne váljanak el?

Figyelt kérdés

Már lassan 7 hónapja szinte folytonos a napi veszekedés itthon .Nem tudok mit tenni ..teljesen kikészültem lelkileg .. de viszont csak anya akar elválni apa nem ..megmondom őszintén én sem szeretném hogy elváljanak ,de valahol örülnék mert ők is boldogok lennének ..és mindenki nyugodt ..!

Válaszaitokat előre is köszönöm !



2012. márc. 15. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fú, ez nehéz kérdés. Te sajnos nem sokmindent tehetsz, ez a szüleid dolga. Talán annyit megtehetsz, hogy biztosítod őket arról, hogy akárhogy is alakul kettőjük kapcsolata, te nagyon szereted őket. Elhiszem, hogy megvisel a helyzet, tarts ki, rendeződni fognak a dolgok.
2012. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, igazán rossz lehet.

Mi nem 7 hónapon, hanem ~20 éven keresztül veszekedtünk, igazán jó időszakok csak akkor voltak, amikor a fiam nagyon kicsi volt - bár szeretetteljes akkor sem volt a kapcsolatunk.

Nem voltunk egymáshoz valóak, de a fiam születése és felnevelése miatt együtt maradtunk.

Általánosítani nem lehet, hogy mi a jobb a szülők között: maradni vagy válni, mert minden páros másként éli meg a konfliktusait. Van, ami épít és van, ami rombol - mert még konfliktus vagy veszekedés is lehet építő, bármilyen furcsa.

A lényeg, hogy mi elváltunk, mert eljött a megfelelő pillanat.

Azóta mindketten boldogan élünk valaki másnak az oldalán, egymással jó kapcsolatban vagyunk, a nagykorú fiúnk mindkettőnknél jól érzi magát.

Ez csak egy példa volt.

Ha a veszekedés gyűlölködő, megalázó, személyeskedő, akkor nincs sok jó kilátás arra, hogy van értelme szülőknek együttmaradni.

Mióta elkezdtem kirándulni, azóta a problémáimat is másképp tudom kezelni: mindig azt képzelem el ha elégedetlen vagyok, amit a hegytetőn érzek - ahol nincsenek emberek és nincsenek gondok. Ezt az érzést meg tudom magamnak teremteni akkor is, ha nem vagyok hegytetőn. Probléma nem mindig van, csak ha ragaszkodunk hozzá :)

Szoktatok kirándulni?

2012. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmit, ez az ő dödntésük igazából.
2012. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Egy házasságot nem tarthat össze egy gyerek ügyeskedése. boldogabb lesz mindenki, havégre szétválnak az útjaik.
2012. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De lenne még egy kérdésem ki dönti el , hogy a gyerek melyik szülőnél marad illetve van e ebbe beleszólása a gyereknek ?
2012. márc. 26. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Erről a bíróság dönt. Ez egy elég csúnya per szokott lenni, ilyenkor a szülők megpróbálják a másikat minél rosszabbnak beállítani a bíró előtt, hogy ők kapják meg a gyereket (és a gyerektartást). A gyerek véleményét is meghallgatják.
2012. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ugye én akkor mehetnék apához/anyához mikor szeretnék ?
2012. márc. 28. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Oda mehetsz, ahova az éppen rád felügyelő szülő enged. Ha anyukádnál helyeznek el, és apukád kéthetente hétvégén láthat, akkor azokon a napokon mindenképpen apukáddal lehetsz, egyébként meg még akkor, amikor anyukád engedi.
2012. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2012. ápr. 17. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!