Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek jogos?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

3 éve elváltunk az exfeleségemmel, Ő neveli a két lányunkat. Én azóta megnősültem és neki is van egy vállalkozó élettársa akivel együtt élnek.

Mi a feleségemmel nagyon rosz környéken élünk, nincs munkalehetőség sem. Nekem 3 szakmám van, a feleségem pedig diplomás, mégsem tudunk munkát találni. Én február végén mentem ki ausztriába dolgozni és a feleségem is jön ajd ki májusban. Az ex feleségemből közben vállalkozó lett, hitel nélkül élnek vígan. Én 20 ezer ft gyerektartást fizetek havonta és állandóan panaszkodik, hogy akdjak többet. De egyszerűen nem megy, alig tudunk megélni, most kapom meg az első kinti fizumat is, abból is sok minden t ki kell tisztázni. Azzal fenyeget, hogy bíróságra megy és ott fog kérni többet. Most a bíróság által megítélt minimumot fizetem. Még nem tudok neki többet fizetni, mert így is éhezek kint a feleségem meg otthon. Alig tudunk megélni. A tárgyalásra nem tudok elmenni, mert még nem kapok szabadságot, próbaidőn vagyok. Nem érti meg az ex a helyzetemet. Pedig ha azt vesszük a válás óta neki is változott a helyzete, talált párt magának, akivelegyütt él.


2012. márc. 20. 13:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
20000 ft akkor is nevetséges, én a helyében haladékot adnák, mondjuk fél évet, de akkor mennék a bíróságra. Felelős vagy a gyerekedért, saját megélhetésed rovására is, és nem túl hihető, hogy 50000-ból élsz.
2012. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%
És szerinted az jogos az exed új párja tartsa el a te gyerekeidet??Semmi közöd ahoz ő vállalkozó.A gyerekek a tieid.20ezer ft-al nem váltod meg a világot.Nehogy elvárd már egy kicsit nekik most jobban megy,akkor te mosod kezeid.És ha az exed is éhezne meg a gyerekeid az is természetes lenne szerinted?Kutya kötelességed gondoskodnod a gyerekeidről!
2012. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

Ebben a helyzetben a közös megegyezés vezetne célhoz, de úgy látszik, ez nem születhet meg.

A pénzt a gyerekek részére fizeted, tehát ez kötelezettséged. Ha van fix. jövedelmed, a bíróság megállapítja a 2 gyermek után járó összeget, azt fizetned kell, s amint mondod, fizeted is.

Az már más lapra tartozik, hogy közben az ex jobb körülmények közé került. Lemondani nem fog a gyerekeknek járó pénzről, csökkenteni sem hajlandó, te meg annál többet nem vagy köteles fizetni, mint amit hivatalosan megállapítanak.

Én küldenék egy ajánlott levelet a bíróságra, hogy nem hanyagságból nem jelensz meg a tárgyaláson, hanem személyes problémák miatt.

2012. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
27%

Összességében senkinek semmi köze a másik új életéhez, szociális problémáihoz," új"-régi-jelenlegi anyagi javaihoz. Erre nem hivatkoznék, megértve az átmeneti helyzetet.

Ha Nálad lenne a 2 gyerek 20.000 Ft havonta mire lenne elég? Valljuk be nagyon "kevés" dologra. 1 gyerek minimum 40.000 Ft "alsó hangon"/hó.

2012. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

1. Az újabb párnak semmi köze jogilag a ti gyerekeitekhez, azt nem vehetik figyelmebe.

2. Ha az exfeleségenek sok jövedelme is van, attól neked még kell gyerektartást fizetni. Egyébként meg az, hogy vállakozó lett, közel sem jelenti, hogy sok ajövedelme, mert ugyan több bevétele van, de elég sok a kiadás is egy cégre.

3. Havi 10ezer Ft nem igazán elég semmire a gyerekeknek - az más kérdés, hogy esetleg nincs is erre szükségük

4. A gyerektartás összege a netto jövedelmed 20%-a gyerekenként.

5. Ha MO-on nincs munkahelyed, akkor nem igazán lehet miböl vonni a gyerektartást, ilyenkor a minimálbér alapján állapitják meg az összeget. HA ezt nem tudod valamiért fizetni, akkor az ex kérheti, hogy az állam elölegezze meg neki, de neked késöbb vissza kell tériteni az állam felé kamatostól.

6. Adott esetben a külföldi jövedelmedet is lekérdezhetik, de azt nem tudom, hogy abból hogy szamolnak gyerektartást.

2012. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ketten élünk a párommal 22 800 forintból, albérletben. Igen, létezik ilyen. Ebből mit tegyek, azért jöttem ki külföldre, hohgy össze szegjem magam. D eigenis számít hogy ő is kapcsolatban él. Azt kértem hadd rendeződjön a helyzetem, de nem képes várni
2012. márc. 20. 13:31
 7/29 A kérdező kommentje:
Én adok havi 20 ezret, kap 26 ezer családi pótlékot meg ő is hozzá tesz 20 ezer forintot, így már 63 ezer ft. Egy gyerekre jut 30 ezer ft. Azt ne mondjátok, hogy rezsi, mert az új pasi meg annak a 2 gyerekére nem fogok rezsit fizetni, a rezsire számoljuk az anya 20 ezer forintját. Akkor i még jut 21 500 ft/ 1 gyerekre. Utána jártam, hogy az iskoa óvodai költségek 10 ezer forint alatt vannak. (étkezés, osztálypénz, szakkört beleértve). Akkor még mindig marad kb 12 ezer forint egyéb kiadásra.
2012. márc. 20. 13:37
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

Látom itt mindenki az apuka ellen van.

Nem tudom, ennyike pénzből mégis egyesek hogyan akarnak havi 2x40.000 ft:D vicc komolyan...én úgy látom apuka nem akarja szarba hagyni a gyerekeit, de ha egyszer nincs jövedelme, nem tudom miből tudná fizetni. Mint írja ha lesz, akkor újra fizet. Egy normális anya, aki elvileg nem éhezik és normális körülmények között él szerintem megérthetné ezt.


Az más kérdés, hogy törvényileg senkit nem érdekel az apuka nyomora, de emberileg meg lehetne érteni...

Vagy itt mindenki szerint adja oda a 28 ezer forintból a 20-at és dögöljön éhen, vagy menjen az utcára, mert anyuka 1 rúddal kevesebb pick szalámit tud megvenni a boltban?

2012. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%

"Ha Nálad lennének a gyermekeid és éhesek, akkor meddig várjanak az ennivalóra?" Addig amíg a helyzeted rendeződik? Ez lehet 2 hónap, lehet 10 év is.

Sorry. Nem provokálni szeretnék.

2012. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ha nincs rászorulva, adhatna haladékot. Kérdés az, hogy megérdemled-e. Ha pl. otthagytad a gyerekekkel az új nőért, hát nem lennék kedves a helyében.
2012. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!