Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés esélyek apánál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés esélyek apánál?

Figyelt kérdés

Úgy dióhéjban szeretném felállítani a mérleget.

Anya: állástalan, lakhatása nincs, idegileg labilis, bizonyítottan, ő maga állította, hogy egy napot csak nyugtatóval képes végig vinni. Jelenlegi élettársát gyermekek nem szeretik, állítólag anya folyton leesik a lépcsőn, és elcsúszik a fürdőkádban azért vannak foltok anyukán. Édesanyuka mószeresen próbálja kizárni az apukát a gyermekek iskola életéből. Elidegenítések sokasága, ettől gyermekek lelki betegeg. Egyik gyermek 11 évesen bepisil időközönként.


Apa: Évek óta tisztességes állása van. Átlagon felül keres. Lakhatása van az édesapukának. Édesapukának tartós, komoly párkapcsolat van, harmónikusan, szépen élnek együtt. Gyermekek megszerették az új kapcsolatot.



És aminek talán a legnagyobb jelentősége lehet, hogy mind a 9 éves és mind a 11 éves kislány egyöntetűen azt mondják, hogy szeretnének édesapánál élni.


tudom, hogy ez egy elég rövidke kis tájékoztató volt, de mit gondoltok?


2012. márc. 29. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

kérni kell pszichológiai szakváleményt az anyáról, és a 11 éves szava már számít a bíróságon.

Esetleg anya élettársának múltját megnézni történt-e valami erőszakos cselekedet

2012. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A munka hiánya és a lakhatás nem is annyira mérvadó, de az idegi labilitásra érdemes lenne ráállni.

Bár kérdés, van-e olyan személy, aki anyuka ellen vallana, hogy igen, valóban idegileg labilis.

Valamint pszichológusi vizsgálat a gyerekekkel, mert ilyen fiatalon szerintem még nem számít a véleményük, de ez a bepisilés is jó "ütőkártya" lehet.

Elvileg anyukának is kellene pszichológiai vizsgálat, fogalmam sincs, erre lehet-e kényszeríteni ha ő nem akarja.


Szerintem érdemes megpróbálni pláne, ha az anyuka élettársa ennyire brutális (mert gondolom anyuka elesései csak mese).


30N

2012. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már kérve van, hamarosan kitűzik az időpontot. Mindenkit meg fognak vizsgálni. új élettársakat is, mindenkit. Elvileg nem tudunk arról, hogy lenne rendőrségi ügye, de hát attól még otthon a 4 fal között lehet agresszív.
2012. márc. 29. 09:36
 4/8 A kérdező kommentje:

igazából nem kell úgymond tanu arra, hogy anyuka labilis. ő maga ordibál, kiabál a tárgyalóteremben. Bírónak 10 percenként kell csitítani őt. Már maga a bíróságot is fenyegeti, hogy bepereli az egész bíróságot rágalmazásért. (mindez akkor történt, mikor az apuka ügyvédje, kérvényezte a szakember bevonását) olyan is volt sajnos, hogy egy őrnek kellett lefogni anyukát, mert az édesapuka felé indult üvöltve.


11 éves gyermek kicsi lenne?

2012. márc. 29. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Húha! Azért az "édesapuka" is biztos kitett magáért, ha ennyireutálják! Az idegileg labilist orvosilag bizonyítani kell. Ha nincs nyoma gyermekbántalmazásnak, tanítók sem látnak rossz jeleket, ez nem fog megállni. A bepisilés szintén nem jó semmire, mert számos betegség, érési zavar is okozhatja. Ha ki lenne mutatva, hogy lelki eredetű, és az otthoni körülmények miatt van, az más.Hogy a gyerekek mit mondanak, kinél szeretnének lenni: ált akinél épp vannak, aki kérdezi őket, annál.És könnyen lekenyerezhetők. Azért csak 14 éves kortól választhatnak, kinél akarnak lakni.
2012. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért van a pszichológus,hogy felismerje a lekenyerezést és a tényeket lássa meg. Értenek hozzá, ezt tanulják.

Ami pedig az előbbit illeti, nem feltétlenül kell utálni az apát ahhoz, hogy valaki egy agresszív jellem legyen és még ha utálja is, akkor sem normális viselkedés nekimenni a tárgyalóteremben úgy, hogy az őrök fognak le.

Nekem is vannak olyan emberek az életemben, akiket erős okom van utálni, de akkor is tudom magamat kontrollálni és nem ütök meg senkit.

2012. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :) Lehet, hogy nem voltam egyértelmű de én nem az édesanyuka vagyok, de még csak nem is az édesapuka. Édesapuka élettársa lennék.


Nem igazán tudtam értelmezni azt a mondatot, hogy a gyerekek általában azt a szülőt mondják, ahol éppen élnek. Akkor nálunk ez fordítva van. Jelen pillanatban édesanyukánál élnek, de édes apukánál szeretnének a jövőben.


Agresszió. Szerintem az lelkileg ugyanúgy megvisel egy gyermeket ha azt látják, hogy anyát verik, anyával üvöltöznek. Tehát ez bizonyított,akkor nem hinném, hogy az a környezet megfelelő lehet a továbbiakban a gyermekeknek. Hála a jó égnek eddig még nem láttunk a gyerekeken foltokat.


Bepisilés: Eddig nem tudunk semmi szervi elváltozásról, semmi betegségről ami ezt kiválthatta a gyermeknél, így elsősorban lelki eredetre tudjuk csak visszavezetni.


Így yvan, magam is úgy vélem,hogy nem feltétlenül kell az apának rossz fát tennie a tűzre, hogy így bánjanak vele.


Köszönöm a segítséget, hamarosan eldől, hogyan alakul a gyermekek sorsa. Szép napot.

2012. márc. 29. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a bíróság figyelembe veszi,hogy a gyermekek mit mondanak, kinél akarnak élni.
2012. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!