Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság felbontás mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság felbontás mikor emelkedik jogerőre? Lehet ellene fellebbezni?

Figyelt kérdés
5 nappal ezelőtt kimondták a válást. Én voltam a felperes. Gyáva voltam visszalépni, azt mondani az ügyvédnek, hogy kérjünk halasztást, mert nem vagyok biztos a döntésemben. Férjem utolsó pillanatig bízott benne, hogy meggondolom magam, de ő sem ellenkezett a tárgyaláson, sodródtunk az eseményekkel. Fel lehet lebbezni vagy nem ellene? Az én ügyvédem ott lemondott a fellebbezési jogáról ill. az enyémről?

2012. ápr. 8. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát azt csak ti tudhatjátok, hogy lemondtatok-e a fellebbezési jogról vagy nem, mi nem voltunk ott.

Ha közös megegyezés volt, akkor jogerős, amúgy meg az ügyvéded fog tudni a kérdésre válaszolni, vagy - ha már megkaptad - megnézed, hogy mit ír az ítélet.

2012. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem kaptuk meg az itéletet.
2012. ápr. 8. 19:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor az ügyvéded kérdezd.

Nem megegyezéses volt?

2012. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Közös megegyezéssel volt. Én akartam, ő nem ellenkezett, bár nem akart válni, végig jóban voltunk.De vmiért mégsem léptem vissza.
2012. ápr. 8. 19:35
 5/12 anonim ***** válasza:

ha lemondtatok a fellebezési jogotokról, akkor lemondtatok. és kész


nem lehetett volna ezt előbb eldönteni??

2012. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De az én ügyvédem mondta ezt. Akkor a férjem is lemondott. És ha nem mondtam volna le, lehetne ellene fellebbezni?
2012. ápr. 8. 19:44
 7/12 A kérdező kommentje:

a férjem is lemondott ezzel?(nem tettem kérdőjelet a végére)

vagy ő fellebbezhet?

2012. ápr. 8. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindkét félnek külön-külön van határideje a fellebbezésre, az egyiknek a lemondása nem befolyásolja a másikat.

De még mindig nem értem, hogyan volt pontosan.

A legegyszerűbb, ha kedden felhívod az ügyvédedet, és megkérdezed, hogy jogerős-e már a házasság felbontását kimondó ítélet. Ebből kiderül, mert, ha jogerős, akkor már nincs mit tenni (illetve összeházasodhattok akár újra), ha még nem jogerős, akkor pedig kérdezz rá, hogy te is fellebbezhetsz-e még, vagy csak a másik fél.

Mi a körülmények ismerete nélkül nem fogunk tudni többet mondani neked sajnos.

2012. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy ez vonatkozik rátok:

2004. évi CXL. törvény A hatósági döntések jogereje 73/A. (2) A fellebbezésről lemondás vagy a fellebbezés visszavonása esetén jogerőre emelkedik a döntés


A Pp.-ben ezt találtam: 1952. évi III. törvény

A határozatok jogereje 228. §

(2)460 A jogi képviselővel eljáró felek legkésőbb az első fokú ítélet meghozatalát megelőző tárgyalás berekesztéséig benyújtott közös nyilatkozatban a fellebbezési jogukról előzetesen lemondhatnak. A lemondó nyilatkozat nem vonható vissza. A fellebbezési jogról történő előzetes lemondás esetében az ítélet a közlésével jogerőre emelkedik.

2012. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vonatkozik rájuk, mert nem előzetes lemondásról van szó.

Néha az ítélet kihirdetését követően a felek, még a tárgyalás berekesztése előtt lemondanak a fellebbezési jogukról. Itt legfeljebb ez történhetett, de még ebben sem vagyok biztos.

Más kérdés, ha közös megegyezéses volt az egész válás, de jobban kéne ismerni az esetet, mert a Kérdező is kicsit keveri a dolgokat.

De az ügyvédje egy másodperc alatt meg fogja mondani majd.

2012. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!